İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

ISS otomatik yeniden başlatma

senolcan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
IIS otomatik yeniden başlatma

Sitemde veritabanı kullanan sayfaların yayınında bazen sorun oluyor,veritabanı olarak mdb kullanıyorum ama yoğunluktan kaynaklanmıyor bu sorun zira genelde geceleri oluyor yani ziyaretçi sayımın son derece düşük olduğu bir zamanda, gündüz hiç denk gelmedim.
Plesk panele girip iis'i yeniden başlattığımda sorun çözülüyor.Tabi ben denk gelip düzeltene kadar sorun düzelmiyor.
Plesk'teki "Zamanlayıcı görevleri" bölümünden görev tanımlaryıp her yarım saatte bir veya iis tıkandığında iis'i restart ettirmem mümkün mü ve mümkünse bunu nasıl yapabilirim.

disconnect

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
5
iis restart attığında sorun düzeliyorsa eğer domain pool ayarlarını değiştirmeni tavsiye ederim.

senolcan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
"HTTP 500 - İç Sunucu Hatası"

alıyorum bu gibi durumlarda ama aşırı yüklenmeden kaynaklandığını düşünmüyorum,trafik azken gece oluyor genelde.

M

mcanli

Misafir
Yönetimsel Araçlarda Hizmetler bölümünde IIS servisinin özelliklerinden herhangi bir hata durumunda yapılacak işlemi hizmeti yeniden başlat olarak seçersen, IIS hizmeti ile alakalı bir sorun olduğunda veya hizmet durduğunda kendisi yeniden başlatılır.

senolcan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Yönetimsel Araçlarda Hizmetler bölümünde IIS servisinin özelliklerinden herhangi bir hata durumunda yapılacak işlemi hizmeti yeniden başlat olarak seçersen, IIS hizmeti ile alakalı bir sorun olduğunda veya hizmet durduğunda kendisi yeniden başlatılır.
Bu sorunu hosting alanımda yaşamaktayım.Plesk kontrol paneli için bir çözüm arıyorum.
localhost için sanırım bu yazdığınız.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5