İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

istanbul - Eskişehir yolculuğu

rainmaks

1
İyinet Üyesi
Reaction score
0
haftaya felan kız arkadaşımda eskişehire gitmeyi düşünüyorum
ve trenle yolculuk düşünüyoruz. ama nette trenle yolculuk ile ilgili
birşey bulamadım. :S Kaç saat sürdüğü ücreti vs vs felan bilgi edinemedim
elbet eskişehire gidip gelen vardır .. Bilgi verirse bu konuda sevinirim :)

Z

Zion

Misafir
eskişehir'e gidip gelen değil de eskişehir'den istanbul'a gidip gelen birisi olarak cevap vereyim (ne farkı varsa):
sadece bir kez trenle gittiğim için süresinden emin değilim ama yaklaşık 5 saat sürüyor.
otobüs yolculuğundan daha kısa ve daha eğlenceli.
ücreti tcdd.gov.tr adresinden öğrenebilirsin. (11 ytl diye aklımda kalmış ama bundan da emin değilim)

Angelo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
111
5 saat ve o ücretse iyiymiş, aralıkta ziyaret edeyim eskişehiri:)
trenler nasıl bu arada otobüs usülü dizilim mi yoksa kompartmanda 4-5 kişi karşılıklı mı gidiliyor

rainmaks

1
İyinet Üyesi
Reaction score
0
@zion teşekkürler

Genel olarak tahmini 5 saat diyor herkes
uçakla gitmek mantıklı dedim ama git gel 136 YTL yapıyor
ama hem maddi olarak hemde eğlenerek giderim

Angelo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
111
Hiç gerek yok, zaten 1 saat önce git, istanbul trafiğinde havaalanına ulaşmak da ayrı çaba.

Z

Zion

Misafir
trenler nasıl bu arada otobüs usülü dizilim mi yoksa kompartmanda 4-5 kişi karşılıklı mı gidiliyor
Otobüs usulü. Yani o açıdan da iyi. Bu söylediğim ücret öğrenci için olabilir ama normal yolcu için de 15 ytl'den fazla değildir. Tren zaten genellikle çok ucuz.

@mert
evet; tren kesinlikle daha eğlenceli. işin enteresan tarafı aslında 5-6 saatlik yolculuklarda uçağın zaman avantajını da ekarte ediyor. zira uçağın saatleri sana uymuyor, ekstradan beklemek zorunda kalıyorsun. ayrıca havaalanından şehre gitmek de ek süre derken bir bakıyorsun ki trenle gitsen daha erken gitmişsin.

bu arada;
olur da eskişehir'de ziyaret etmek istersen beklerim :) geleceğin zaman PM at. (Kalın giyinip gelin. Buralar feci soğuk.)

rainmaks

1
İyinet Üyesi
Reaction score
0
@zion

yani haklısın trafik ti vs vs sorunu yok derdin yok
mantıklı tren ..

söylemem iyi oldu valla bana kalsa hiç bişey bile almazdım
yanıma :) geliceğim zaman haber veririm 1 2 hafta içinde gidicez

ploop

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Tren saatleri farkediyor. Örneğin Doğu ekspresi ve Cumhuriyet ekspresi arasında en az 2 saat süre farkı var. Yemekli vagonda giderken rakı içmek gibisi de yoktur :) 10 ytl civarı fiyata gidersin. Eskisehir'de gar sehrin göbeğinde zaten..

ploop

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
O zaman bosuna yemekli vagonda yer kaplamayın, orada saatlerce oturup hiç bir sey içmeyen insanlara sinir oluyorum da :p Köftesi çok güzeldir bu arada tavsiye ederim.

rainmaks

1
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ploop gidicez içicez tamam boş boş mantar takılmıcaz :D köftede yeriz
şimdi Doğu Ekspresinimi öneriosun yani zaman bakımından hangisi daha iyi
yada daha hzılı gido diyim

ploop

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Doğu'yu paran yoksa tavsiye ediyorum :) Paran varsa Cumhuriyet,Fatih daha iyi. Bir de sigara içmiyorsan bilet alırken Sigarasız bölümden dersen iyi olur. Öğrenci kimliğini yanında bulundur vs.

rainmaks

1
İyinet Üyesi
Reaction score
0
sigara içiyorum abi olurmu 4 5 saat sigarasız geçmez :)
teşekkürler bilgi için

(bi ara gtalka gir be)

Priapos

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
fatih ya da cumhuriyetle gel. doğu express'inde uğraşırsın bi ton :p birde kıyafet ağır getir.. nerden mi biliyorum ? Burnum hala kıpkırmızı :p

XR9

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Tren hiç rötar yapmassa İzmit'ten Eskişehire 3,5 saatte gidiyorum. 1 saatte İstanbul İzmit arası desem 4,5-5 saat. Doğudan sonra en ucuz sanırım Boğaziçi Ekspresi. En son 2 sene önce gittiğim için fiyatları pek hatırlamıyorum. Ama Boğaziçide ucuz ve konforlu sayılır. Koltuklar kompartıman değil, otobüs gibi.

Otobüse göre çok daha rahat ve eğlenceli. Yol boyunca izmit körfezi, sapanca gölü, dağlar, tepeler, uzun köprüler ve tüneller. Dümdüz ovalar... Vakit çok güzel geçiyor takatakatakataka :)

Loi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
44
Az once ailem eskisehirden geldi, tren yolculugu yapacaksaniz bileti onceden almis olmaniz gerekiyormus sanirim.

senolcan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Uçakla gidip gelmekten bahsedilmiş ama nasıl olacak bu iş anlayamadım, eskişehir'e yolcu uçağı gidip gelmiyor bildiğim kadarıyla, askeri hava alanı var ama sivil yok ki.
Geriye iki alternatif kalıyor otobüs ve tren, ben tabiki tren derim otobüsten nerdeyse daha çabuk gidiyor ve eğlenceli, canın sıkılmaz trende dolaşırsın,fiyatıda cabası.

Angelo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
111
anadolu unv havaalanı var, sanırım bu yazdan beri eskişehire thy uçuyor.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5