İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

İstanbulda bir kişi için iş arıyorum ( Sevabı büyük )

mathiaxbars

0
İyinet Üyesi
Reaction score
122
bakın bidaha yazıyorum 17 yaşındaki bi kız ailesinin yanıda olmalı olmadı kabul eden bi akrabasının yanında o da olmadı yurtta olmalı büyük bi ihtimal kız yalan söylüyodur ve evden kaçmıştır bu durumda yardım ve yataklıktan sizde suçlu durumuna düşersiniz o iş veren arakdaş veya sen kıza çaktırmadan bu durumu polise bildirmeli (en iyisi budur)

cınaroğlu

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bu kız daha reşit değil siz suçlu olursunuz demedi demeyin yalan söyleme ihtimalide var.Çalıştıran kişiyi gelip yurt kurum denetim müfettişi sorguladığında suçlu onu bulup ve o kişiyi mahkemeye sevkettirecektir.

Senol

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
1
iyi guzelde iş veren verdiği işle kalır 18 yaşından kucukler calışamaz diye bir kanun yokki işverene ne kızın ne olduğundan sonucta kız orda işci olarak calışacak sonuc olarak işvereni kimse suclayamaz sen neden 18 yaşından kücük birini calıştırıyosun diye

sepulchral

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Fakir insanın ev tutmak gibi işleri olmamalı. Fakir insan fakir olduğunu bilir ve istanbul gibi bir yerde 2 kız arkadaş ev tutmaya kalkmaz. Bilirsiniz internette insanlar ne verirse o kadarını alırsınız. Sakın tanıdım bu çok iyi biri gibi bir yanılgıya düşmeyin.
İstediği gibi görünüyor olmasın sakın. İnternete pek güven olmaz bunu sizlerde bilirsiniz.
Yanlış anlaşılmasın benimki sadece dikkatimi çeken noktaya parmak basmak. Ve sizi biraz daha dikkatli davranmaya çağırmak.

Bilirsiniz internette insanlar ne verirse o kadarını alırsınız. disconnect çok önemli bir konuya değindi.. çok tehlikeli işler bunlar ne kadar basit görünsede.. dikkat edilmesi gerek bencede..

cınaroğlu

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
iyi guzelde iş veren verdiği işle kalır 18 yaşından kucukler calışamaz diye bir kanun yokki işverene ne kızın ne olduğundan sonucta kız orda işci olarak calışacak sonuc olarak işvereni kimse suclayamaz sen neden 18 yaşından kücük birini calıştırıyosun diye
Ailesi olmayan biri kızı tanıyormusun??? burası çok önemli kaldırıp orda beni zorla çalıştırdı dese ne yapacaksın soruyorum.Kimseyi karalamak gibi bir niyetim yok ama bu zamanda zor kimseye güvenmek.

mathiaxbars

0
İyinet Üyesi
Reaction score
122
kimseye güvenilmez diyede kimse yüz üstü bırakılmaz.Eğer ben olsaydım kızın durumunu öğrenmeye çalışırdım gerçek mi söylüyo nasıl bunca zzaman geçine bildi vb

cengizzz

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Yinede değerlendirmek gerek. Yardımcı olacak arkadas kızla görüştüğünde zaten durumu anlıyacaktır. Aklı başında oturuşkun bir insan ise ne yapması gerektiğini çok iyi bilir. Görüşmesinde bir sakınca yok diye düşünüyorum!

SLiM_BoY

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
17 yaşında, okuyor, 2 kişi ev tutmuşlar, 200ytl maaş alıyor, 175ytl kira veriyor ve fakir.. Fakat bu durumdayken bile internete girebiliyor, kendisine arkadaş bulabiliyor.. Biraz düşündürücü değil mi ?

İyi araştırıp, dikkatli hareket edilmeli.

dewilsdance

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
17 yaşında, okuyor, 2 kişi ev tutmuşlar, 200ytl maaş alıyor, 175ytl kira veriyor ve fakir.. Fakat bu durumdayken bile internete girebiliyor, kendisine arkadaş bulabiliyor.. Biraz düşündürücü değil mi ?

İyi araştırıp, dikkatli hareket edilmeli.

ilk okudugumda yazıcaktım.
Ama sonra konuyu sonuna kadar okuyayım dedim .. senin de soyledigin gibi..

gercekten bu sekilde ise ve bana ne amacla internete girdigini de soylerse ( belki net cafede calısıyordur vb) aylık 50ytl karsılıksız olarak verebilirim ( suan ancak elimden bu geliyor ).

o yaştaki birine iş olanagı saglamam oldukca zor. Cogu kişi için de kolay oldugunu sanmıyorum.

cunku birini bir işe sokarken aynı zmn da sorumluluk da aldıgınızı unutmayın. kendi kararlarını verebılecek durumda olamayan bırıne sadece cok guvendıgınız bı yerde iş ayarlayın . pişmalık duymayın daha sonra..

umarım işin sonu hayırlı biter..

Y

Yamaha

Misafir
Arkadaşlar bugün nette tanıştığım bir kişi için sizden iş istiyorum.
Kendisi kız 17 yaşında ne annesi nede babası var.
1 kız arkadaşıyla beraber aynı evde oturuyolar ve 175 ytl kira veriyolar.
Kız aynı zamanda okuyor ve okul çıkışları çalışıyor 200 ytl maaş alıyor.
Sizlerden onun için bir iş bulmanızı istiyorum kendim nevşehirli olduğum için böyle bir imkanım yok ama bu forumda ben çok iyi kalpli çok temiz insanlar biliyorum ve bilmediğimde bir çok arkadaşımızın olduğuna inanıyorum bu yüzden size böyle birşeyi söylemek ihtiyacı buldum.
Okul çıkışları ve hafta sonları çalışabileceği bir iş yeri bulmanızı rica ediyorum.
Ciddi şekilde yardım edecek arkadaşlar bana pm den ulaşsınlar.

bu bolume pek bakmiyorum yeni gördüm düşüncen cok güzel hakkaten duygulandım :) + herkez olaya cok temkinli yaklasmis kendimden örnek veriyim suan cıktıgım kızla internetten tanıstım ve melek gibi bi insan hayat risk almaksa buna degecek biri olduktan sonra olduguna inandıktan sonra o ugurda herseyi yapmak lazim

beceriksiz_acemi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
tekstilde çalışmak isterse, bana p.m. at lütfen.Elimizden gelen yardımı yapalım.Okumuyor olsa, kasiyerlik işide ayarlardım markette ama eğitimine devam etmesi gerekir.En azından tekstilde part time birşeyler yapar.Yada gelsin haftasonları markette çalışsın.Belki yalandır, yanlışdır bilemem ama kimsenin özel hayatını irdelemek bana düşmez.Sonuçta girdiğidne sigortalı olacak ve zorla çalışdırıyorlar deme gibi bir lüksü olmıyacaktır.Allah yardımcısı olsun.

GaLadRe

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Webmaster forumunda olmaması gereken bir konu . Bir şekilde birilerine yardım etmek gerekiyorsa eğer , webmasterlik için umut vaad eden birine hepimiz bir olup destek verebiliriz her konuda . Ama bu yanlıştır , etrafınıza bakın herkesin etrafında mutlaka iş arayan biri vardır . Tutupta buraya yazalımmı hepimiz bunu ? Konu web olunca anca köstek oluruz biz destek değil .

mathiaxbars

0
İyinet Üyesi
Reaction score
122
Webmaster forumunda olmaması gereken bir konu . Bir şekilde birilerine yardım etmek gerekiyorsa eğer , webmasterlik için umut vaad eden birine hepimiz bir olup destek verebiliriz her konuda . Ama bu yanlıştır , etrafınıza bakın herkesin etrafında mutlaka iş arayan biri vardır . Tutupta buraya yazalımmı hepimiz bunu ? Konu web olunca anca köstek oluruz biz destek değil .

sonuçta herkez insan ama değilmi...

Caesar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
7
Yahu ne tekstili ne işi daha 17 yaşında ssk bile yapılmaz. Sokun forumlara üye yapın madem para karşılığı yeni forumlara konu açsın makale sitelerine makale eklesin akşama kadar parasını alsın.

Bizim yapabileceğimiz en güzel iyilik bu olur. Fakir olduğu için değil çalıştığı için para kazanacak.

belki ileride birşeyler öğrenir:) tatil sitesi falan yapar google den parayı götürür biz yardım isteriz o zaman ondan.

"bir zamanlar fakir ama gururlu bir genç kız vardı"

emirx

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Arkadaşlar şimdilik kendisine bir iş bulmuş ve şu anda durumunun iyi olduğunu söylüyor.
Hepimize çok teşekkür ediyorum gerek konuya mesaj yazarak destek veren gerek pm den gelen arkadaşlarımıza çok çok teşekkürler.

x-treme

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Arkadaşlar şimdilik kendisine bir iş bulmuş ve şu anda durumunun iyi olduğunu söylüyor.
Hepimize çok teşekkür ediyorum gerek konuya mesaj yazarak destek veren gerek pm den gelen arkadaşlarımıza çok çok teşekkürler.
çok şükür kazasız belasız atlatıldı mesele..
en azından MSN adresini isteyen bi dallama çıkar diyordum ben..
Gerçekten etrafım(ız)da aslında o kadar çok işe ve/veya paraya ihtiyacı olan insan varki, bunu webmaster forumunda aramak pek mantıklı davranış değil..
Neyse hayırlı ola..

Priapos

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
çok şükür kazasız belasız atlatıldı mesele..
en azından MSN adresini isteyen bi dallama çıkar diyordum ben..
Gerçekten etrafım(ız)da aslında o kadar çok işe ve/veya paraya ihtiyacı olan insan varki, bunu webmaster forumunda aramak pek mantıklı davranış değil..
Neyse hayırlı ola..

Aynen Katılıyorum...
Helal Olsun iyinet Kalitemizi Bir Kez Daha Gösterdik Ve Kimse MSN adresini istemedi ...

Eğer Doğruysa - '' Allah Yardımcısı Olsun ''
Evden Kaçtıysa - '' Dön Kızım Evine ''
Her İki Durumdada - '' 17 Yaşında Bir KIZ O Yaşamı uzun Süre Sürdüremez. '' - O Yaştaki Maddi Durumu Kötü Olan Bir Kız Geçinemez..

Öğlenleri Tasarım Yaparken Birdaha izlemicem O Programları :S

Death

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Aynen Katılıyorum...
Helal Olsun iyinet Kalitemizi Bir Kez Daha Gösterdik Ve Kimse MSN adresini istemedi ...

Eğer Doğruysa - '' Allah Yardımcısı Olsun ''
Evden Kaçtıysa - '' Dön Kızım Evine ''
Her İki Durumdada - '' 17 Yaşında Bir KIZ O Yaşamı uzun Süre Sürdüremez. '' - O Yaştaki Maddi Durumu Kötü Olan Bir Kız Geçinemez..

Öğlenleri Tasarım Yaparken Birdaha izlemicem O Programları :S

ben buna katilmiyorum. yani ikinizede.
emirx siz biz onlar bunlar sunlar bu forumda kayitli olan herkez buranin bir parcasi degilmidir? biz sokaktan gecen her insan degiliz. yoksa burasi yolgecen hanimi? zaten acik bilgi adres verilmemis. emirx de herkeze bilgi vermiyecek kadar dusunen bir insan ki biz yani iyinet ailesi kendimizi bilen insanlariz. akilli insanlara danismayi secmis emirx kardesimiz. yadirgamamak lazim. simdi gidip bakirkoy meydaninda ya/da taksim meydaninda yardim istese dahami iyiydi. o dediginiz olaylar orda olur bence. ben kendimi bilen, bilincli, genel kultur olarakta yeterli bir insan olarak goruyorum ve sizlerinde azcok istisnalar haric oyle insanlar oldugunuzu dusunuyorum ve emirx kardesimede katiliyorum. herkeze tesekkurler.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5