İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Istanbul'da Yasayan WebMasterlar

Darkart

0
İyinet Üyesi
Reaction score
54
Klasik bir web sitesi için değil ama gerçek bir proje için hem tasarımda hemde yazılımda harcanacak vakit çok fazla. Bir projenin tutup tutmayacağını masa başında kağıt kalem ile hesaplanması mümkün değildir. Hele ki internet mecrasında bunun öngörüsü çok ama çok zor gerçekten. Çünkü artık reklam olmadan projelerin ivme kazanması mümkün değil.

Böylesi bir ortaklıkta programcı size bir şekilde garantör olacaktır. En azından bir hafta içinde ne olup olmadıgı ortaya çıkacak. Peki siz maddi kaynak ve sponsor anlamında bunu nasıl garanti edeceksiniz? Kafanızda 3 firma varsa bir günde netice alırsınız. Ancak programcı siteyi yayına sokana kadar en az 2 ay geçecektir. Bu durumda programcı arkadaşa maddi destek olunması şarttır. Adam 2 ay kastıracak çünkü. Adı ortaklıksada paralar gelmeye başlayınca paylaşım esnasındaki avanslar düşülür ve paylaşım öyle yapılır.

Konuyu ciddiye aldığın için yazıyorum. Eğer sende gerçekten ciddi isen pm at detayları görüşeceğin bir çok sağlam kişi tavsiye edebilirim sana. Ama yukarıda yazıdklarım olmadan çocuksu bir hayal olur dediklerin.

Bu arada iyinette yaş problemi yoktur. Ne zaman ki biri kalkar abuk sabuk laf eder. Sonra yaşı anlaşılınca söylenir. Aksi halde bu işlerin yaşla başla alakası yoktur.

luklesin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
5
Oncelikle, yapici yorumunuz icin tesekkur ederim. Reklam olmadan olmaz demissiniz, size sonuna kadar katiliyorum... Zaten benim en onemli gorevlerimden biri bu olacaktir... Dedigim gibi kar paylasim kismina geldigimizde ise her insan baska sartlar isteyecegi icin, herkesle oranlari birebir konusmak isterim...

Ayrica, eger programci arkadas, programi yazarken (ekonomik anlamda) zor durumda kalirsa da elimizden geldigi kadar yardim etmeye calisiriz zaten, cunku ortaklik zaten bir anlamda birbirine goz kulak olmak gibi birseydir...

Tekrardan zaman ayirdiginiz icin tesekkurler :)

Darkart

0
İyinet Üyesi
Reaction score
54
Rica ederim. Hayal dünyasında yaşamayan, en azından ne düşündüğünü bilen arkadaşlara her zaman vaktimiz vardır ;)
Bol şanslar, umarım dilediğiniz ortaklığa kavuşursunuz.

luklesin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
5
Klasik bir web sitesi için değil ama gerçek bir proje için hem tasarımda hemde yazılımda harcanacak vakit çok fazla. Bir projenin tutup tutmayacağını masa başında kağıt kalem ile hesaplanması mümkün değildir. Hele ki internet mecrasında bunun öngörüsü çok ama çok zor gerçekten. Çünkü artık reklam olmadan projelerin ivme kazanması mümkün değil.

Böylesi bir ortaklıkta programcı size bir şekilde garantör olacaktır. En azından bir hafta içinde ne olup olmadıgı ortaya çıkacak. Peki siz maddi kaynak ve sponsor anlamında bunu nasıl garanti edeceksiniz? Kafanızda 3 firma varsa bir günde netice alırsınız. Ancak programcı siteyi yayına sokana kadar en az 2 ay geçecektir. Bu durumda programcı arkadaşa maddi destek olunması şarttır. Adam 2 ay kastıracak çünkü. Adı ortaklıksada paralar gelmeye başlayınca paylaşım esnasındaki avanslar düşülür ve paylaşım öyle yapılır.

Konuyu ciddiye aldığın için yazıyorum. Eğer sende gerçekten ciddi isen pm at detayları görüşeceğin bir çok sağlam kişi tavsiye edebilirim sana. Ama yukarıda yazıdklarım olmadan çocuksu bir hayal olur dediklerin.

Bu arada iyinette yaş problemi yoktur. Ne zaman ki biri kalkar abuk sabuk laf eder. Sonra yaşı anlaşılınca söylenir. Aksi halde bu işlerin yaşla başla alakası yoktur.

Tesekkurler, tavsiye edeceginiz tasarimci arkadaslari merakla bekliyorum.

ahmetcahan1962

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Merhaba,

Oncelikle aklinizda soyle bir soru olabilir, niye Istanbul'da yasamali, ofis isi mi yoksa?
- Baslamadan once hemen cevap veriyim, hayir. Zaten dikkat ettiyseniz konu "Ortaklik ve Sponsorlar" kismi altinda acilmis...

Benim Istanbul'da oturan webmasterlara (dogru sifat oldu mu bilmiyorum, yoksa web programcisi falan mi demeliydim bilmiyorum...) bir ortaklik teklifim var,

Ben onlarin onune bir proje sunucam, fikir asamasinda olan ancak finansal boyutu tamamen dusunulmus ve finansal planlari tamamen cikarilmis, onlar da eger begenirlerse projeyi hayata gecirecekler (tasarim olarak) ben de isin reklamini ve butce ayarlama kisminda devreye girecegim. Boylece projelerde iki ortak halinde websitelerini kurup beraber yonetecegiz... Paylar, iki ortak arasinda proje basinda ayarlanacak...

Istanbul'da yasamasini istememin nedeni ise, bulusup, yuz yuze de calisip, aramizda guven baglarini olusturup, ortakligi saglamlastirmak...

O yuzden Istanbul'da oturan, web tasarimini ve programciligini iyi bilen biriyseniz, kendinize bu konuda guveniyorsaniz ve para kazanmak istiyorsaniz benimle iletisime gecebilirsiniz...

Not 1 : Yapacagimiz projeler yuksek programcilik bilgisi icerebilir, aklimda AlaZula gibi projeler de var cunku...

Not 2 : Eger ilgilenmiyorsaniz lutfen konuyu baltalamayin, genelde Iyinet'te yasim problem olarak karsima cikti, ancak dedigim gibi yuz yuze tanisip, guven baglari kurulduktan sonra ortaklik ve projeler baslayacaktir, o yuzden kimsenin telaslanmasina gerek yok. :)

Iyi forumlar :D (Zaman ayirdiginiz icin tesekkurler :harika:)
Başarılar dileklerimle

luklesin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
5
Not : Su an grafikerler.net adresindeki konuma cevap veren 2 kisiyle konusmalar devam ediyor, isteyenler varsa rica ediyorum biraz hizli olsunlar :D

turhan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
İş hakkında biraz daha detaylı bilgi alabilirmiyim.

luklesin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
5
Siz yazilimdan sorumlu olacaksiniz ben de cevremi ve reklam butcesini ortaya koyucam ve projeleri hayata gecirecegiz.

kimbuadam

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
4
Şimdi Anlamadıqım Nokta Olmayan Projeyimi Hayata Geçirecez Yada Proje Varsa Nedir? Hangi Anlamda Yardım Almak İstiyorsunuz Bunlarında Açıklamasını yapsanız İi Olur One Göre Cevap Verilirdi

luklesin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
5
Su anda Amerika'da falan var, Turkiye'de de bir kere denendi ve basarili oldugu soylenemez. Biz de sifirdan kendi programimizi yazip, bu sektore girmeyi dusunuyoruz. Ama tabii ki bu sadece bir proje. Baska projelerimiz de var.

Ayrica mesela (bu forumdan degil) iki ekip benimle iletisim kurdu, ikisi de bu projeyi hayata gecirmek istiyorlar ancak baska projeleri de var, benden bu projelere de destek (maddi destek ve cevre olarak destek) olmami istiyorlar, oyle projeler de getiriyorlar.

Umarim aciklayici olmustur :)

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5