İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

İşte Adhearus gerçekleri

MP3Kaydet.COM

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Yazıları okudum diğer konunun dikkat çeksin diye yeni topic açtım.

Bu firma ile çok kısa süre çalıştım ve sonra sildiler accountumu. Nedir nedendir buyrun bakın:

1-Mp3kaydet.com olarak başvurdum adamlar OK dediler active accountum vardı. Bannerlarını koydum 3-4 tane farklı ebatlarda. Gösterim sayım 1500 civarıydı günlük. Haliyle 30-40 click aldı ilk gün. Çarpı 0.11 $ 3-4 dolar yaptı ilk günden. Ben dedim hayırdır inşallah diye bu gidişle aylık 100 dolar mı alacaktım?

Neyse ben nereye banner koyayım daha diye planlar yaparken bi akşam login olmayı denedim 14 boyutunda kırmızı iğrenç bi fontla özeti hileli tıklamalar yüzünden hesabınız kapatılmıştır denen bişey gördüm. Ulan nasıl sinirim bozuldu var ya! Neyse gelmişine geçmişine sövdükten sonra maillere baktım. Şunları yazmış salaklar :

Your Adhearus.com Mp3kaydet site has been deactivated for violating our terms of service.

The most common reasons for this are:

1 - Artificially generating clicks and/or views.
2 - Asking visitors to click on ads or otherwise providing an incentive for them to do so.
3 - Repeatedly clicking on the ads yourself or have others repeatedly click for you.

Our goal at Adhearus.com is to provide our advertisers and webmasters
with a reliable advertising medium. As such, we have a zero tolerance policy regarding breaches of our terms of service.

We ask that you, or anyone affiliated with you, do not apply for our program again.

If you wish to receive more information on why the site has been removed please
send our support team any questions at [email protected].

Regards,

The Adhearus.com Support Staff

Eften püften bahane buluyorlar. Mesela şunu söyleyeyim biri girsin sitenize 10-15 kere bassın bannerınıza ve gatewayden de geçip back yapsın falan max. 2 gün sonra atarlar sizi. Ulan ben tıklamadım ki deseniz de anlamazlar ve bi daha üye olmayın derler.

Sonuç : Başka bulalım bu da fos çıktı.

Sen zaten IP leri kaydediyorsun bırak aynı IP 1000 kere tıklasın sana ne kardeşim, bir de cookie koruması koydun mu tamamdır işte ne diye kasıyorsun ki ! Sırf ibnelik olsun diye. Bir de welcome turkey falan yazmışlar pezevenkler.

hotweb

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
MP3Kaydet.COM' Alıntı:
Eften püften bahane buluyorlar. Mesela şunu söyleyeyim biri girsin sitenize 10-15 kere bassın bannerınıza ve gatewayden de geçip back yapsın falan max. 2 gün sonra atarlar sizi. Ulan ben tıklamadım ki deseniz de anlamazlar ve bi daha üye olmayın derler.

Sonuç : Başka bulalım bu da fos çıktı.

Sen zaten IP leri kaydediyorsun bırak aynı IP 1000 kere tıklasın sana ne kardeşim, bir de cookie koruması koydun mu tamamdır işte ne diye kasıyorsun ki ! Sırf ibnelik olsun diye. Bir de welcome turkey falan yazmışlar pezevenkler.

Google adsense de aynisi.
Onlar icin hesabi kapatmak icin sahte tiklama olmasi yeterli. O tiklamalari kimin yaptigi onemli degil, ister sen yap, ister sana gicik giden bir ziyaretcin.

Ama onlarda hakli bence, onlarda kendi servislerinin kalitesi icin boyle yapiyorlar. Onlarda kendilerine ilan verenlere hesap veriyorlar.

MP3Kaydet.COM

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Webmaster ı kim koruyacak o zaman, her sitede google adsense var basayım hepsine 20 kere kapatsınlar o zaman. Bunun bir mantığı yok yani, IP kontrolü,cookie koruman varsa bırak herif yüzbin kere tıklasın ya ne karışıyorsun sen adamın işine! İbne kıtlığı mı var memlekette sırf çekemediği için kapattırır mı kapattırır.

Kalite için uğraşıyoruz lafı bahane yani bu her sitenin başına gelebilir ya 1 kişi yapsa atıyor adamlar. Reklam şirketisin bunun korumasını zaten almışsın hala ne diye böyle diyorsun ki kardeşim.

U

ulukislali

Misafir
Adhearus, tiklamaya göre mi sayiyor ? 15,20 gündür sitemde banner'leri var ve hesap 0'da görünüyor. Nedeni hakkinda bilgi verebilecek var mi? 3,4 gün daha böyle devam ederse kaldiracagim.
____________________________________ www.berin.de

H

hibrahim

Misafir
adhearus tıklamaya ödeme yapıyor ancak sitendeki linke tıkladıktan sonra birde açılan sayfadaki continue linkine tıklaması lazım hesabına geçmesi için...siteni ver istersen bir kere tıklıyayım sende 10-15 dk görürüsün geçiyormu diye...özel mesaj at siteni

H

hibrahim

Misafir
tamam kusura bakam görmemişim sitendeki adhearus reklamına tıkladım 10-15 dk sonra geçiyorlar genelde bir bak isterse

Z

zeynelkoc

Misafir
evet aynı şekilde bizi de attılar boşuna bunlara güvenmeyin

usekes

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ben kendi bannerima kendim tikliiorm ama ttnet bana ayni ipleri werdigi icin son 2 gundur tiklamalarimi saymiyor. 20 dolar olup cek geldigi an hesabimi kapattircam bende cok uyuz bi firma.
hem sitenle aynı sayfada acilio.linke tiklayan sitenden kopu gidio. bide tıkladıktan sonra click to cont. dio bide reklamini yaptigi seyler hep ayni no job no prob fln we hicbiri de turk kullanicilarini sarcak cinsten diil.

Haymac

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
2
Bu adherusa sağlam bir atak yapıp sitelerini bir süre kapatmayı planlıyorum.....
****liğe ****lik varmı kardeşim : )

MP3Kaydet.COM

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Yeni nesil reklamcılar eski kuramları yıkmak istiyorlar. Pay Per Click oldu artık Pay Per DOUBLE Click!

Click sayfasına Gateway koydular, sanki toplist de cheat önlüyor ! Ya bu adamlar akıllarınca kendilerini yüksek güvenlikli zeki falan zannediyorlar ama bu politiklarla çok zor büyümeleri.

Adamların bi kaç tane reklam vereni var çoğu da kendi siteleri zaten. Tıklayası gelmiyor insanın. Bir de mesela ziyaretçiye bizi desteklemek için şuraya tıklayın demek bile yasak diyorlar. Sanki js ile zorla tıkla yoksa indiremessin diyoruz biz ziyaretçiye. İşte böyle bir mantalite iş yapmak gerçekten zor. Düşünün hesabınızda 130 dolar birikiyor ve adamın biri 20 kere tıklıyor bannerınıza ve sponsor sizi atıyor ne kadar berbat bi durum değil mi? Adhearus a göre diil. niye? biz kalite istiyoruz kardeşim diyorlar.

Onların da webmasterlardan bundan sonra alacakları koca bir "...TİR"

U

ulukislali

Misafir
Hibrahim, baktim ve hesap yine sifirda. Biraz daha inceleyince, site "silinen siteleriniz" bölümünde görünüyordu.Belki ben bir yanlislik yapip sildim. Simdi tekrar aktif yaptim. Bakalim bundan sonra degisecek mi?
Tekrar tesekkür sana.

usekes

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
uluk siteni bazen siliolar.sana bunu e-maiile bildiriyolar siteniz onaylanmadi die. tekrar aktive et sen onu adhearus tekrar inceleyip ona gore onaylar veya reddeder.

H

hibrahim

Misafir
benim başıma hiç böyle birşey gelmedi hatta şu anda adhearus da iki sitem aktif durumda... neyse inşallah herşey düzelir...

U

ulukislali

Misafir
ya arkadas, login yapinca, yukarda siteler yaziyor ya, orada status'da site silinmis görünüyordu (delete), tekrar aktive yaptim (kendin yapabiliyorsun), su an yine status aktiv görünüyor.

Z

zeynelkoc

Misafir
bizde deleted filan yazmıyor zaten login de olmuyor
k.adı şifre güvenlik kodu girdikten sonra tekrar üye giriş ekranı çıkıyor ama üstte kırmızı renkle bu yazılar yaziyor
Error : This Webmasters account and all the sites belonging to the webmaster have been removed from the Adhearus system due to generating fraudulant clicks. Sorry the account is currently not active. If you have any questions, please contact support.

Support a mail attım ama cevap gelmedi. bu da bunların ne kadar profesyonel(!) olduklarını gösteriyor...

usekes

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ya adamlar sitelerinde baya bi yazmislar:

gateway sayesinde en kaliteli reklam bizde ( yalan! ben olsam tıklıcam hem girdigim sayfadan ayrılcam bide cont. ya bascam, işim olmaz)

ulke ulke hatta sehir sehir ozel reklam weriorz ( bu da yalan. almanın sitesinde de inglizin sitesin de de TÜRK'ün sitesinde de aynı reklam war)

fos kısaca...

ama maalesef google ve adhearus dısında guzel bi bannera tıkla para kazan sitesi yok . turklerde ise tıklama basina 10.000 diolar cok komik bi rakam en azından benim siteme giren fazla yok 10 yılda birikir heralde para :)

CeS

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Merhaba arkadaşlar,
Benimde sitem kapanmıştı ve mail falan atmıştım direk adamlar dışlamıştı beni açma ulan bidaha falan demişti bende kapatmıştım ancak şu var çoğu pay per click hizmeti veren sistemler bunu yapıyor bu adherusda olur g adsensede yada başka bi firmada. Mantıkları nedir ne değildir bilemem bunu soran belki 10 tane mail attık bi kaç arkadaş adhearus a ama bitane cevap gelmedi.
Fakat şunuda unutmayalım bu onların tercihidir haklı veya haksız geçerli veya geçersiz bir nedenden ötürü sitenizin hesabı kapatılmıştır ancak ben attack yapıp sitelerini kapatacam yada hakaret yağdırmak bize hiçbişey kazandırmaz kaybettirir. Benimkide kapandı ve bikere bile tıklamamıştım inanın ya biri kıllığına girdi tıkladı yada adhearus süper espirtüel yetkililere sahip aha türk diyip siteleri kapatıyolar. Bırakın yahu isteyen istediini kapatır ,onlar kayberder ...

CeS

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bu arada google adsenseden bi kaç yeni bilgi var azcık ümit veriyo sizinle paylaşmak istedim.
Şimcik adsensedeki arkadaşlarımız bizleri okadar seviyor okadar seviyorlarki türkçeyide yoğun istek üzerine ileride eklenecek diller listesine eklemişler (bide bunu çok matah bişi yapmış gibi açıklıolar) Herneyse alttan girdim üstten çıktım ama kesi,n bi tarih alamadım fakat Scott adlı yetkili kardeşin anlattığı şu;
İlerleyen zamanlarda (ki bi mesajında bi kaç hafta diyo bi mesajında bi kaç ay diyo) yeni dil destekleri ekliyeceğiz. Bunlar daha çok istek talep sayısı ve reklam verenlerin sayısı oranında değerlendiriliyor. Bu doğrultuda en yüksek oran listedeki hangi dilden ağır basıyorsa onu ekliyoruz diyor bu Scott kardeşimiz. Ancak tabii türk reklam veren sayısı diğer listedeki ülkelere oranla ki listede polonya falan var zaten Scott arkadaşta polonyayı favori gösteriyo gibi konuşuyo hep neyse işte bu nedenle türkiyenin şansı biraccık az. Ama ne diyim ümidi kesmeden balanmak lazım adherusda olduğu gibi adsensedede aynı problemler çıkacak bunu unutmamakta lazım tabii ...

usekes

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ya yapmayın allah askinda lycos taki bi web sitesine girdiginiz an her tarafta turkce reklamlar cirit atıyor. nasil daha cok ilgi gerekiyor anlamadim ben? bunlar da adhearus gibi musterileriyle oynuyor.

uc kurus para icin madar olduk be!

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5