İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

İşte bunu sevmiyorum-Adsenseden banlananların pişkinlikleri

gokhans19

0
İyinet Üyesi
Reaction score
29
Adsense kullanıp banlanan bazı kişilerin pişkinliklerinden artık gına geldi bana.Bakıyorum adam forumda full oyun veriyor crack serial veriyor "kaldır onları adsensede yasak bak banlanırsın" diyosun adam "bişey olmaz başkalarıda kullanıyor bişey olmuyor" diyor hatta "bugün reklama tıklama sayısı az olmuş o yüzden içeriği kaldırdım siz bunlara değmezsiniz bi reklama bile tıklamıyosunuz" diyip işi azıtanlar oluyor.2-3 gün sonra bakıyorum adam banlanmış.Ondan sonra ya adsenseye ana avrat küfür ediyor ya da adsenseye mail gönderip "illegal içeriği kaldırdım banımı açın" diyor.

Bende bu duruma çok sinirleniyorum.Adam yasak olduğunu bile bile "amaaaan banane, 1 kerede ödeme alsam kar kardır" diyor sonra banlanıncada pişkin pişkin "illegal içeriği kaldırdım banımı açın" diyor.

Gerçi adsense bu saatten sonra banlanan hesapları artık geri açmıyor.Buda onlara kapak oluyodur umarım...

Ooohh paracıklar gelecek diye, banlanana kadar illegal içerikte adsense yayınla..Banlanıncada "ben illegal içeriği kaldırdım hadi banımı kaldırın" de.

Böylelerinin yüzünden internet reklamcılığının cılkı çıktı.Dün rastgele bi forumla karşılaştım.Forumdaki tüm konularda aynen şu mesaj var: "Gizli içeriği görmek için aşağıdaki reklama tıklayın".Bu adam büyük olasılıkla adsenseden banlanmış olmalı ki adtech kullanıyodu.Banlanıncada "e hadi yazıyı kaldırdım banımı açın" diyolar.

Oh ne güzel istanbul valla..

Bilmiyorum bu konu hakkında siz neler düşünüyosunuz.Yazın da öğrenelim...

sverdlow

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
benim garibime giden şu oluyor.
Banlandıktan sonra insanların hemen hepsi hiçbi kabahatinin olmadığını ileri sürüyorlar. Bu iyi bir refleks değil. şeytana sor, meleğe sor, bir de kendine sor.

Loi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
44
Gökhan,
Dediklerinde sonuna kadar haklısın ama bu uslub ile yazıp çizdiğin sürece başına iş alacağını düşünüyorum. Ya uslubun konusunda biraz düşün yada ADSENSE reklamı koyduğun, belkide tek kazanç kapın olan sitenin linkini forumda yayımlama. Ben uzun zamandır bu piyasadayım, iyinetde bu çok olmasada kötü niyetliler çıkıyor aradabir. Uslubunu sevmesemde, daha yolun başında olduğunu bildiğimden zarar görmeni istemem umarim anlatabilmişimdir.

DijitalSanat

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Loi 'ye katılıyorum. Forumda bende biriyle bu konu üzerinde tartışma yaptım.

O kadar güveniyosunuz adsense 'sinize, yatırım yapıyosunuz.

Acaba güç Google 'da mı? Adsense yayınlayanda mı? Yoksa densizin birinde mi?

Priapos

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Loi 'ye katılıyorum. Forumda bende biriyle bu konu üzerinde tartışma yaptım.

O kadar güveniyosunuz adsense 'sinize, yatırım yapıyosunuz.

Acaba güç Google 'da mı? Adsense yayınlayanda mı? Yoksa densizin birinde mi?

Kılıcın altına yatma cesareti : reklam yayıncısı
Kılıcı sallayan : densizin biri
Kılıcın sahibi : google

diyebiliriz :D

Şıh

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Gökhan kardeşime katılıyorum. Ayrıca üslübu da gayet güzel, kusur bulunacak yanı yok.
Bu sahtekarlıkları yapan kişiler kurnaz kişilerdir. Malesef ülkemizde bu kurnazlardan tonla var.
Yanlız; kurnazlık derken, akıl filan sanmayın. Kurnazda akıl olmaz. Örneğin tilkiyi, kargayı düşünün, bu hayvanlara kurnaz diye akıllı diyebilirmiyiz? tabiki hayır. Zaten kurnaz insanda akıl olmayacağı gibi; aynı zamanda da akıllı insanda kurnazlık olmaz.
İşte bu insanlar kendilerinin aklına gelen kurnazlıklarını görünce kendilerini akıllı zannediyorlar, yapmayanları da aptal sanıyorlar.
Dürüstlük akıl gereğidir, akıllı insanın işidir.
Doğa akılsız insanları kurnaz yaratmıştır. Onlara yaşamlarını idame edebilmeleri için kurnazlık vermiştir. Bu sayede ayakta kalabilmektedirler. Yoksa hem kurnazlık olmayıp hemde akıl olmayınca bu tür insanlar hayatta kalabilecek kadar bile olamazlardı.

Esasen suç bunların değil, bunları doğuranlardadır. Doğuranlar derken, annelerini babalarını filan da kastetdiğimi sanmayın. Bunları esas doğuranlar bunların annelerinin ve babalarının da, dedelerinin de doğmasına müsade eden, onların doğmasını engellemeyen ülke aydınlarıdır.
Cahili doğduktan sonra eğitemezsin. Çünkü zaten okul çağına gelene kadar cahil bir ailenin elinde cahilce yetiştiriliyor. Dolayısıyla okula başladığında iş işten geçmiş oluyor. Ayrıca okul çağında da ailesi ve çevresi tarafından sürekli cahilleştirilmeye devam ediyor. Bu yüzden, üniversite de bitirse havagazıdır.
Önemli olan bu cahil insanların hiç doğmamasını sağlamaktır. Doğduktan sonra iş işten geçmiştir, ülke başına belayı kazanmıştır.
Bunun da çaresi nüfus kontrolüdür. Tek çare değil tabiki ama en önemli çarelerden biridir. Bunun detayına giremeyeceğim, zira konu çok uzar.

Yukardan bir arkadaş; "sitelerini kimseye söyleme" demiş. Bunda çok haklı. Ben hiçbir yerde, hiçbir zaman sitelerimi kimseye söylemem. Adamın biri şeyine gıcık kapar, gider sitelerine saldırır. Bunu burası webmaster sitesi olduğu için söylemiyorum. Başka forumlarda da ben sitelerimi söylemiyorum. Örneğin ben bir ateistin tekiyim ve sitelerimi söylesem, eminim ki sırf ateist olduğum için sitelerime saldırmaya hevesli tonla insan bulunur.

Herneyse, öyle gözüküyor ki; en azından kendi ömrümüz boyunca dürüstçe bir yaşam süren bir ülkemiz biraz zor olacak gibi gözüküyor. Bu insanları eğitmenin mümkünatı yok. Katlanacağız artık. Katlanacağız derken, tepkisiz kalacağız anlaşılmasın.

Hepinize saygılar, sevgiler.

wesc

1
İyinet Üyesi
Reaction score
12
Bence tamamen az tıklanmadan ve tıklanan reklamlarında az para vermesinden kaynaklanıyor. Düşünseneze tıklanan her reklam 1 $ verse, bu olaylar gitgide azalır.(Belki yokolur.) Saten bunları yapan kişiler internetle fazla bilgisi olmayan,para kazanmak için site kurmuş kişilerdir. Ben onlara fazla kızmıyorum; bilgileri eksik...

Darkart

0
İyinet Üyesi
Reaction score
54
Ancak ilginçtirki illegal içerikçileri sadece adsense kullandıkları için kınıyorsun. Halbuki lafa gelince herkesten çok manevi değerlere sahip olan insanlarımız ne yazıkki illegal olan her konuda ön planda yer alıyor.
Çok değil geçen seneye kadar onlarca konu açılıyordu forumda. Yok mü-yap mail atmış napçakmış, yok mp3 leri kaldırcakmış o zaman para kazanamıycakmış...vs.vs.vs.
İllegal içerik yayınlayan adam saten kansızın tekidir. Hayduttur, hırsızdır. E adsense için pişkinlik yapmasının nesi tuhaf olabilir ki ?
Ha zeki bir insan gibi "illegal içerik kullananlara kıl oluyorum" desen yazdıklarında mantık arıycam. Ama sen gidip kadayı taktıgın şeye bak!

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5