İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

İşte Eurovision şarkımız

db.gen.tr

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
“Mor ve Ötesi” grubunun, 53. Eurovision Şarkı Yarışması’nda Türkiye adına yarışacağı eser, kamuoyuna tanıtıldı.

Bu yıl 20-24 Mayıs 2008 tarihleri arasında Belgrad’da düzenlenecek 53. Eurovision Şarkı Yarışması’nda, Türkiye’yi temsil edecek “Mor ve Ötesi” grubunun şarkısının ismi 'Deli' olarak açıklandı.
Mor ve Ötesi şarkıyı kalabalık bir seyirci grubunun önünde ilk kez seslendirdi.

Şarkı Sözleri: http://www.adimavi.com/index.php/mor-ve-otesi-deli/
Video: http://www.youtube.com/watch?v=zzmVQMblQZE
Kaynak: http://www.haberss.com/haber.php?id=128494&s=1

My_X

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bu şarkı nasıl seçilmiş acaba rimirimileyi tercih ederim en azından kulağa hoş geliyodu :)

CMYLMZ

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
babasının parası ile kaset yapan + klip çeken + tv showlarına para vererek çıkan bir gurubun ...
daha sonradan babasının çevresi sayesinde bunu yaşamadı bence çok doğal.
limibilmemne parçasınında ortaya çıkış ve sunuluş şeklinin buna yakın bir hikayesi olduğunu düşünürsek eğer, çok garipsememek gerekir diye düşünüyorum

peep

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
86
sevmedim :( yinede hayırlısı olsun

Rapmaster

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Hala ülkemiz Eurovision un olayını kavrayabilmiş değil bence.
Kaç yetkili var hiçbirinin aklına gelmemişmi daha önceki yıllardakki başarılı şrkılara bakmayı, kim böyle bir şarkıyla eurovisionda başarıyı düşünebilirki dümdüz bir şarkı bu tamamını dinlemeden kapattım açıkcası ama o akdarda vatan millet meselesi yapmanın alemi yok o kadar değerli bir yarışmada değil eurovision :)
Bu arada Arkadaş listemdeki haberci arkadaşımda bu konuyu okuyormuş :D

ruen

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
şarkı vasat değil yani önceki şarkılara göre çokta güzel bence..eurovisiona girmek için belki yeterli olmayabilir ama diğerlerinden iyidir,rimirimireyle nasıl kıyaslıyorsunuz anlamıyorum doğrusu.. everyway that i can denilen şey çok mu iyiydi,vursalar dinlemem o şarkıyı.ama birinci oldu gel gör ki..

Rapmaster

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
şarkı vasat değil yani önceki şarkılara göre çokta güzel bence..eurovisiona girmek için belki yeterli olmayabilir ama diğerlerinden iyidir,rimirimireyle nasıl kıyaslıyorsunuz anlamıyorum doğrusu.. everyway that i can denilen şey çok mu iyiydi,vursalar dinlemem o şarkıyı.ama birinci oldu gel gör ki..

Ama değişik türdeki şarkılar ilgi çekiyor , klişe olmuş şarkılarla yarışmaya katılmanın ne anlamı varki.Mor ve ötesi olunca açıkcası daha sert ritimli birşey beklemıştım ben

ruen

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Boşversenize, birinci olmak değil olay..Oraya şarkı söylemeye mi, sahne şovu yapmaya mı gidiyorlar.Yaptıkları tek şey, dekolte giyinmiş bir sürü dans eden kadını sahneye koymak..Bu mudur birinci yapacak şey, eğer buysa boşverin birinci olmayalım..
Zaten eurovisionda adam gibi şarkıya rastlamadım ben.Çok daha orjinal şarkılar yapılıyor.

MeSsO_

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bu Eurovisionu acaip büyütüyolar bizim ülkemizde.Bence çok önemli bir yarışma değil.
Şarkı ise güzel ama biraz basit kalmış gibi geldi. Bol şanslar.

KaRaKTeR

0
İyinet Üyesi
Reaction score
36
yerli parçalarla biryere varılmayacağını yunanlılar bile gördü daha biz göremedik,
rezillik

mathiaxbars

0
İyinet Üyesi
Reaction score
122
bence türkce olması en iyisi 1. olmasak bile hiç değilse başımız dik oluyor

bide ben çok sevdim :)

AlwaysFc

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
bence türkce olması en iyisi 1. olmasak bile hiç değilse başımız dik oluyor

bide ben çok sevdim :)

Güzel olan tüm müzikler sevilmiyormu,
almanca,ingilizce ,ispanyolca farketmıyor guzel olunca,
Muzgın dılı evrenseldır,TR olması Eng olması cokta önemlı degıl,bencede TR olması daha ıyı olmus

cakirx

0
İyinet Üyesi
Reaction score
5
Anladığım birşey var popülarite içeren yarışmalarda birinciyi oylar değil yarışmayı düzenleyenler belirler. Daha önceki senelerde gördük zaten savunulacak bir tarafı kalmadı.

Gamend

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Bayanlar/baylar, Ajdar'ı yollasak ne değişecek ki? Ülkelerin oyları belli. Müzisyenler dekor niyetine gidiyor oraya.

Öyle olmasa da, dünya çapında bir yarışma değil. Boşuna kasmaya, "bu şarkıyla yarışmaya mı katılınır?" demeye gerek yok. İngiltere müzikte en başarılı ülkelerden biridir, ama Eurovision'da her yıl yarı finalde eleniyor. Adamlar yarışmayı kaale almıyor ki.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5