İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Işte korkusuz Israil askeri..

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Hugo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
10
O ortamda hangi asker ( İnsan ) olsa aynı tepkiyi vermez miydi ?

Hugo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
10
catlakcocuk tamam geyik bölümüne açmışsınız ama video geyik amaçlı açılmadığı için bende düşüncemi hiç sakınmadan dile getirmek istedim.

Soruma da kendim cevap verim. Çok doğal bir davranış sergilemişler, her insan da bu tarz davranışlar sergileyebilir. Bu sadece bahsedilen ülkenin askerine özgü bir davranış değildir.

catlakcocuk

0
İyinet Üyesi
Reaction score
37
Peki ozaman geyik çizgisinden çıkaralım. ne var olayda söylermisin ona göre bende yorumumu yapayım. 500 kişi elinde silahlar olan 2 askerin üzerine yürüyorda benmi görmüyorum yada görmediğim kaçmalarını gerektiren şey ne ? Her insanın bu durumda bunu yapmasını gerektiren nedir açarmısın ?

Hugo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
10
Olay o şekilde değilki. Belli ki yapan kişiler tarafından önceden planlanmış ve kasete çekilmiş. Bu ilk dikkatimizi çeken ve en önemli durum.

Olayda şu şekilde işliyor...

İki İsrail askeri malüm yerde devriyedeler. Yerini tam bilmiyorum tabi. Ama bulundukları yeri öyle olduğunu düşünerekten onların da canlarını korumak için dikkatli olmaları gerektikleri yer. Bu sırada bir veya birkaç dairenin üstünden onları korkutmak için anlık acayip sesler çıkartıyorlar. Doğal olarakta onlar kaçar bir pozisyonda sesin geldiği yere
bakarak hareket ediyorlar.

Hangimiz yolda yürürken arkamızdan bir şiddetli ses geldiğinde bir tırsar duruma geçmiyoruz ki onların bulunduğu durum daha da dikkatli olmalarını gerektiren bir durum.

Bu arada yazımdan israil yanlısı olduğum ve onları korumak için bir davranış içine girdiğim düşüncesine kesinlikle düşmesin. Ne demek istediğim ve neyi savunduğum anlam olarak ortada.

catlakcocuk

0
İyinet Üyesi
Reaction score
37
Yanlız güzel kardeşim söz konusu bir işgal yolda yürüme ile bunu karıştırma.

Burdaki olay sağa sola kendi çaplarında kafa tutan adamlar, daha ellerinde silah olmayanların çıkardığı seslerle kaçıyolarsa harb halinde silah gördükleri zaman düşecekleri durumun işareti.

Hugo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
10
Zaten yukarıda ben işgali baz alarak, bu yolda yürürken verilecek tepkiden daha fazla tepki verilebileceğini de dile getirmek istemiştim.

Böyle değilde şöyle olsaydı :
Hiç duyarsız kalmaları mı gerekirlerdi. O zaman da bunlar ne biçim askerler derlerdi kendi içlerinde...

veya o seslere hemen etrafa kurşun yağdırarak mı cevap verselerdi o zamanda bak gördünüz mü .... diye başlayan ifadeler gelirdi.

catlakcocuk

0
İyinet Üyesi
Reaction score
37
Şimdi ben nazi değilim. Etrafa kurşun yağdırmaları gerektiğinide savunmuyorum.

Olayı daha fazla budaklandırmadan " aslan olmak isteyen inlemez " diyorum.

Hugo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
10
Tabiki görüşlerinize saygı duyuyorum. Burada düzgün bir şekilde bir tartışma, konuşma içindeyiz.

Zaten ben sizi baz alarak söylemiyorum. Bunu da yanlış anlamayın lütfen. Her görüşe saygım sonsuzdur.

Şunuda belirtmek istiyorum.

Bir ülkenin ordusunun kuvveti onun her girdiği savaşta gösterdiği başarılarla ölçülmez. Bir ülkenin ordusunun kuvveti onun caydırıcılığında gizlidir.

Gemi baskını üzerinden askerin İsrail ordusunun yaptıklarını eleştirebilir ve burada değinildiği gibi kuvveti konusunda eleştiriler yapılabilir. Gerçekten çok başarısız bir hareket oldu. Ancak bu videodaki davranışlar yüzünden eleştirilemez diyorum. Bu tarz davranışlar her ordu mensupları içinden çıkabilir.

Bu video anca kendimizi bir nevi kandırmaktan ve bazı duyguları ateşlemekten öteye geçemez demek istiyorum.

osahin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
34
Askerliğini yaptınmı catlakcocuk? Bu tarz saçma şeyler bizleri küçük düşürdüğü gibi onların çıkarlarına hizmet ediyor. Bugün çoğu gazete onlara böyle hizmet edip abuk gündemler oluşturup bizleri kötü gösteriyorlar. En büyük yaptıkları işte bu. Ama bizim milletimiz bunu göremiyor.

catlakcocuk

0
İyinet Üyesi
Reaction score
37
Askerliğimi yapalı 5 sene oldu. Hayır ben herhangi bi ard niyet gütmeden yada propaganda yapma düşüncesiyle açmadım bu konuyu. Sabah dükkanımı açtıktan sonra gelen maillerde gördüm hoşuma gitti tebessüm ettirdi onun için açtım konuyu.Israrla olayların yönü değişiyor sıkıntılı bir konuysa ( siyaset gütmedim ben bu konuyu açarken ) gerekli report yapılır konu kitlenmesi gerekiyosa kitlenir.

Neyse ricam report edin kitlensin ama lütfen kimse olayın boyutunu geyikten dışarı çıkarmasın.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5

seo ajansı , sosyal medya yönetimi