İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

İşte Yabancılar Boyle Kazanıyor...

ReferXchange

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
doganli' Alıntı:
ya yokki öyle bişey yani ben kendi adıma söliyim gösterim düşünce daha çok kazandım yada tıklanma oranı artınca daha çok kazandım diye söylemiyorumki.

Ben size söylüyorsunuz demedim ki. forumda söyleyenler var onlara söyledim zaten..

doganli' Alıntı:
Kural belli mantık belli zaten google dan öncede bu böyledi tıklanma oranın yüksekliği reklamın yerleştirildiği sayfanın kalitesini gösteri ( tabii bunda reklamın tarzıda çok önemli mesela SOLDAN SAĞA kayan bi yazı yaparsan bu duran bi yazıya göre yada sağdan sola kayan bir yazıya göre daha az tıklanır.... )

evet haklısın google reklam verene cpm ile ilgili bi seçim yaptırmıyor ama dikkat ettiysen adamdan fix bir fiyatta almıyor sadece max ücreti belirle diyor !
yani daha az verebilir yani fiyatı etkileyen şeyler var ve ctr de bunlardan biri

selamlar

maximum ücreti belirle ben reklam yayınlayan sitelerde çok reklam varsa onlara pislik yapıp az para vericem ve seni kara geçiricem diyor mu?
bunu bilmiyorum nerede yazıyorsa lütfen yazın.

saygılar..

Anadolu

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Doğanlı kardeş, konuyla pek alakası yok ama,

Beyin Okuyuculara bayıldım ;) Tebrikler..

O

OLTA

Misafir
bu adam resmen hile yapıyor....

dazlak.com' Alıntı:
For Music mp3 turkish try these links:

google reklamı üstüne bunu yazmak yasak.... hemde büyük YASAK

reklamıma tıklayın gibi birşey oluyor... şikayet edin adamın eline patlasin...

doganli

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
anadolu çok teşekkürler :)

------------------------------------

proceci kardeşim bak ne demiş

Maksimum

Ödemeyi istediğiniz maksimum tıklama fiatını siz seçersiniz. Bizim İskontocumuz bu miktarı düşürür öyle ki ödemeniz gereken gerçek tıklama fiatı sizi sayfada istediğiniz yerde tutabilecek minimum fiat olur.

https://adwords.google.com/support/bin/answer.py?answer=6326&hl=tr adresinde

ahanda burdada üstüne basa basa diyorki maximum
http://www.debya.com/Untitled-1.gif

bişeyin max ını sen belirle diyorsa demekki kafasına göre değiştirecek bu apaçık bunu gizli yapmıyor reklamverenin yararına bi iş bu .......

ReferXchange

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
doganli' Alıntı:
anadolu çok teşekkürler :)

------------------------------------

proceci kardeşim bak ne demiş

Maksimum

Ödemeyi istediğiniz maksimum tıklama fiatını siz seçersiniz. Bizim İskontocumuz bu miktarı düşürür öyle ki ödemeniz gereken gerçek tıklama fiatı sizi sayfada istediğiniz yerde tutabilecek minimum fiat olur.

https://adwords.google.com/support/bin/answer.py?answer=6326&hl=tr adresinde

ahanda burdada üstüne basa basa diyorki maximum
http://www.debya.com/Untitled-1.gif

bişeyin max ını sen belirle diyorsa demekki kafasına göre değiştirecek bu apaçık bunu gizli yapmıyor reklamverenin yararına bi iş bu .......

bunları okudum daha önce,
peki daha çok reklam gösterdiğinizde aynı reklamdan kazandığınız tutarı azaltacağını nerede yazıyor ben onu soruyorum..

Hiç adwordse reklam veridiniz mi bilemiyorum ama şunu söylemeliyim:

reklam verdiğinizde adwords kişilerin yayınladıkları reklam sayısına göre bu kişiye ödeme yapma hakkına sahip değil !!
bu karşılaştırmayı yaparken diğer reklam göstericiler ile yapıyor ve sonuçta sizin reklamınız diğer reklamcılarla karşılaştırarak bir sitede yayınlanıyor. Eğer sizin sitenizde fazla reklam var ise o zaman daha düşük para ödemiyor. o reklam için 1 $ fiyat belirlenmiş ise ve bir çok sitede DİĞER REKLAM VERENLERİN BELİRLİ BİR KEYWORD İÇİN belirledikleri maksimum fiyat ile uyuşuyor ise 20 cent olan optimal bir fiyattan tüm sitelerde (#belirli bir an için# ) reklam yayınlanmış olur.
sizin sitede 3 reklam olduğu için size 50 cent diğer eleman çok reklam yayınladı diye ona 20 cent ???????? YOK BÖYLE BİRŞEY.
BU NEREDE YAZIYOR?

sizin bellirlediğiniz maximum fiyata gerek yok ise niye sizin paranızı tüketsin. aynı keyword için önerilen diğer fiyatlarla ve o reklamın gösterilebildiği reklam alanları ile bütçeler karşılaştırılıyor.

--3 şey var karşılaştırılan:
1. Tüm alanlarda reklama uygun yer sayısı.
2. Tüm reklam verenler için Reklam verenlerin verdikleri maksimum fiyatlar.
3. Tüm reklam verenler için Reklam verenlerin BÜTÇELERİ.

dördüncü bir kriter var ise bu işi bırakırım.

saygılar..

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5