İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

İşte Yabancılar Boyle Kazanıyor...

dazlakcom

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
2,5 ay once dazlak.com u sattım 3500 euro ya adamalr aldı 2,5 ayda Sedodan kazandılar (ben gunde 45 Euro alıodum ancak düşüşe geçmişti)

Bugun baktım siteye ve şaşırdım aslında bi yandna gururlandım;
Dazlak !!! ıngılızcede hatta turkce dışında başka hiç bir dilde anlamı olmayan bir garip kelime sattım adamalr aldı şimdi harıka bir site açmışlar bendeyken gunde 13.000 tekıldı şimdi düşmüş olsa bile gunde 3000 - 4000 Tekil var sattığımda PR4 dü sattıkdan 4 gun sonra PR 5 oldu,
Şimdi google reklamı dolu her yerı bıyografı sıtesı yapmışlar gerçekden guzel olmuş aklıma hiç boyle bir şey gelıp daha fazla kazanabileceğim gelmemıştı...

+ merak ettım adam bır sayfada nasıl 3 google reklamı kullanmış ???

A

altar

Misafir
European tartışınca elimize ne geçecek adamım? güzel parmaklarına yazık.

dazlakcom

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
tamamda adam mp3 koymamışkı sadece bıyografi basmış siteye :)

M

Maxi

Misafir
dazlakcom' Alıntı:
+ merak ettım adam bır sayfada nasıl 3 google reklamı kullanmış ???
Aynı sayfaya 3 ayrı adsense reklamı ekleyebiliyorsunuz. Bunun dışında +1 olarakta Baglantılı reklam birimi ekleyebiliyorsunuz.
Yani bu tamamen duygusal ;) ( Legal yani. )

dazlakcom

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
nasıl eklıyoruz bıraz anlatırmısın onceı başlıkalrda yaznaları denedım hiç birinde olmadı yoksa benmı beceremedım acaba ?

[KaDeSign]

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
adam 3-4 tane adsense koymuş sayfalarına demekki b.konu çıkartan sadece biz turkler deiliz... :D haksız mıyım??

ReferXchange

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bence mp3 ile bu sitenin hiç bir ilgisi kalmamış.

ayrıca yapılan şey yasak değil.

google'da mp3 aratıyor , başka mp3 ile ilgili bir şey var mı?
buna google nasıl kızabilir bana bunu söylesin.

ayrıca şu anda bence 3500 euro etmez site bu tür bir siteyi senin copy paste ile 30 dk da yapabileceğini sanıyorum. PR 4 - 5 yapmanın da 2 ayı geçeceğini sanmam.

yani 3500 euro yu süper götürmüşsün.
Tabii bu eleman çok uygun fiyatlar ile (google dışında demem lazım çünkü google da link kalmamış nerdeyse) reklam verip yabancı ziyaretci edinebiliyor ise bilemem. ama bunu sen de araştırıp yapabilirsin dazlak.com ile ilgisi yok.

sitende 3 google reklamına izin var farklı olması koşuluyla zaten.

saygılar

ReferXchange

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
dazlakcom' Alıntı:
nasıl eklıyoruz bıraz anlatırmısın onceı başlıkalrda yaznaları denedım hiç birinde olmadı yoksa benmı beceremedım acaba ?

3 reklam için kod ekledin ve sanırım reklamlar görünmedi.
bu durum normal benim sitelerde de bazı içerik az olan yerlerde ve keyword durumlarına göre 1-12 adet reklam farklı yerlerde çıkıyor.
ama siteyi optimize ettikçe daha iyi reklamlar ve daha çok reklam çıkmaya başladı.
en azından standart optimizasyonları (title-keyword-desc. vs) yapmak lazım ve içeriği, PR'ı da artırmak lazım..

saygılar

Aforizmalar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
aynı sayfada 3 farklı boyutta reklam kullanılabilir bu yasaldır.

ayırca 3500 € çok para değildi dazlak.com için ben o zamanlar da söyledim ama ilk satışı olduğu için çok da üzülmeye gerek yoktu. kimse 3 gelecek yerden 1'i esirgemez.

ayrıca mp3 illegal değildir. telif hakkı olmadan toplu halde mp3 yayınlamak illegaldir.

G

guajira

Misafir
[KaDeSign]' Alıntı:
adam 3-4 tane adsense koymuş sayfalarına demekki b.konu çıkartan sadece biz turkler deiliz... :D haksız mıyım??

Sanki domaini bir yabancı değil de bir Türk almış. "Ne Dersiniizz?

Bence Evett"

Şahan'dan bir enstantane.

ReferXchange

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
pigeon' Alıntı:
farklı ne demek? boyut olarak mı farklı olmak zorunda?

http://www.cat50.com/detay.php?kategori=Supplies
http://www.taklaciguvercin.com/hastalik.htm

bunlar yasak mı?

yasak değil tabii ki,
farklı demek misal iki tane 468-60 ya da iki tane 728-90 boyutunda reklam olmayacak. ama farklı 3 adet reklam kodu ve buna ilave olarak 1 tane de 4 ya da 5 li link reklam (kod alınan yerde üstte var 4 ya da beşi seçiyorsun ya..) yer alabilir.

Benim önerim reklam gösterdiği sürece ve sitenizde kötü bir görüntü yaratmadığı sürece tüm kodları uygun yerlere ekleyin.
Zaten uygun reklam bulursa gösteriyor.

Eğer uygun reklam yoksa ve sitenizdeki içeriğin 1/3 ünü geçmediği sürece sorun yok (bu kuraldır, yani ortada içerik yokken sitenize bir sürü reklam eklemeyin.)
Aslında bu nedenle 3+1 yerine en iyisi misal olarak (tabii herkese göre değişir)

(468-60) + (250x250) + (4 link) gibi konfigürasyonlar yapmak lazım.

yani sitenize bakın en azından 5-6 reklam çıkıyorsa sorun yok. eğer 1-2 reklam var ise bir sorun var demektir. 12 reklam çıkıyor ise tamamdır zaten.

"fazla reklam göstermeyin oranınızı düşürürler"
YALAN. bunu bizim arkadaşlardan başka söyleyen biri yok. VArsa sa yalan.

Bu durumu anlayamıyor insanlar bir türlü.

ÖRNEK:
______

sitemde 10 reklam gösterip tıklama oranım 1/10 olduğunda 1 tık alırım. bundan 5 cent aldığımı varsayalım.(0.05$)
sitemde 100 reklam gösteriyorum ve tıklama oranım tabii 1/50 ye düşebilecektir. 5 cent x 2 = 10 cent kazandım (0.10$)
işte burada insanlar verdiği tık başına kazancın düştüğünü iddia ediyor. Google'a ne kardeşim niye gösterimin artınca düşürsün. yani bir sayfada bir reklam olup ona tıklanırsa daha çok veriyor. çok reklam arasında tıklanırsa daha az mı veriyor adsense.????
yok böyle bir şey. Nereden anlıyorum? çünkü adwords'de gösterim az olan sayfaya reklam vermek ya da bunun oranını yüksek tutmak gibi bir seçenek yok. Google bütün dünyayı dolandırıyor mu? ya da bizim yerimize işgüzerlık yapıp bizim belirttiğimiz tutarın daha üzerinde tık başı para mı ödüyor.?

(BU durumu anlamak için bilim felsefesinde "contingent/contingency" denen durumdan haberdar olmak lazım. Ama bu çok derin bir sohbet olur , girmeyelim.. :) )

Saygılar..

saygılar..

doganli

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ReferXchange' Alıntı:
"fazla reklam göstermeyin oranınızı düşürürler"
YALAN. bunu bizim arkadaşlardan başka söyleyen biri yok. VArsa sa yalan.

Bu durumu anlayamıyor insanlar bir türlü.

ÖRNEK:
______

sitemde 10 reklam gösterip tıklama oranım 1/10 olduğunda 1 tık alırım. bundan 5 cent aldığımı varsayalım.(0.05$)
sitemde 100 reklam gösteriyorum ve tıklama oranım tabii 1/50 ye düşebilecektir. 5 cent x 2 = 10 cent kazandım (0.10$)
işte burada insanlar verdiği tık başına kazancın düştüğünü iddia ediyor. Google'a ne kardeşim niye gösterimin artınca düşürsün. yani bir sayfada bir reklam olup ona tıklanırsa daha çok veriyor. çok reklam arasında tıklanırsa daha az mı veriyor adsense.????
yok böyle bir şey. Nereden anlıyorum? çünkü adwords'de gösterim az olan sayfaya reklam vermek ya da bunun oranını yüksek tutmak gibi bir seçenek yok. Google bütün dünyayı dolandırıyor mu? ya da bizim yerimize işgüzerlık yapıp bizim belirttiğimiz tutarın daha üzerinde tık başı para mı ödüyor.?

(BU durumu anlamak için bilim felsefesinde "contingent/contingency" denen durumdan haberdar olmak lazım. Ama bu çok derin bir sohbet olur , girmeyelim.. :) )

Saygılar..

saygılar..

madem adamlar gösterimi sallamıyorda sadece tıklamaya bakıyor efektif CPM ne dir acaba ?

Yada herhangi bi önemi yoksa ne diye CTR oranlarını databaseinde tutuyor ? gereksiz bir yük değilmi ? ;)

bak adamlar targeted ads ye başladı artık 1000 gösterim min 2$ ama tabii müşteri bulursan çünkü burda reklamı veren siteyi seçecek ;)
ve bir iki mesaj aşağıdaki gibi bokunu çıkaranlar yavaş yavaş kendileri gidecek yada adam olacaklar

selamlar saygılar

ReferXchange

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
doganli' Alıntı:
madem adamlar gösterimi sallamıyorda sadece tıklamaya bakıyor efektif CPM ne dir acaba ?

Yada herhangi bi önemi yoksa ne diye CTR oranlarını databaseinde tutuyor ? gereksiz bir yük değilmi ? ;)

bak adamlar targeted ads ye başladı artık 1000 gösterim min 2$ ama tabii müşteri bulursan çünkü burda reklamı veren siteyi seçecek ;)
ve bir iki mesaj aşağıdaki gibi bokunu çıkaranlar yavaş yavaş kendileri gidecek yada adam olacaklar

selamlar saygılar

cpm sonuçtur.
yani gerçekleşenlerin bir istatistiğidir.
benim söylediklerimin insanların bu orana bakıp reklam vermesi ile ilgisi yok.
ben diyorum ki sitenizde gösterilen reklamların tıklama oranının düşük olması bırakın sorun olmayı daha iyidir bile yeter ki daha az reklam göstermiş olduğunuz durumda sizin için daha olumlu bir durum ortaya çıkmış olmasa imiş.
valla anlatamayacağım ben bu olayı galiba.
takılın işte.

saygılar..

doganli

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ReferXchange' Alıntı:
cpm sonuçtur.
yeter ki daha az reklam göstermiş olduğunuz durumda sizin için daha olumlu bir durum ortaya çıkmış olmasa imiş.
valla anlatamayacağım ben bu olayı galiba.
takılın işte.

saygılar..

ya yokki öyle bişey yani ben kendi adıma söliyim gösterim düşünce daha çok kazandım yada tıklanma oranı artınca daha çok kazandım diye söylemiyorumki.

Kural belli mantık belli zaten google dan öncede bu böyledi tıklanma oranın yüksekliği reklamın yerleştirildiği sayfanın kalitesini gösteri ( tabii bunda reklamın tarzıda çok önemli mesela SOLDAN SAĞA kayan bi yazı yaparsan bu duran bi yazıya göre yada sağdan sola kayan bir yazıya göre daha az tıklanır.... )

evet haklısın google reklam verene cpm ile ilgili bi seçim yaptırmıyor ama dikkat ettiysen adamdan fix bir fiyatta almıyor sadece max ücreti belirle diyor !
yani daha az verebilir yani fiyatı etkileyen şeyler var ve ctr de bunlardan biri

selamlar

W

w0w

Misafir
ReferXchange' Alıntı:
bence mp3 ile bu sitenin hiç bir ilgisi kalmamış.

ayrıca yapılan şey yasak değil.

google'da mp3 aratıyor , başka mp3 ile ilgili bir şey var mı?
buna google nasıl kızabilir bana bunu söylesin.

ayrıca şu anda bence 3500 euro etmez site bu tür bir siteyi senin copy paste ile 30 dk da yapabileceğini sanıyorum. PR 4 - 5 yapmanın da 2 ayı geçeceğini sanmam.

yani 3500 euro yu süper götürmüşsün.
Tabii bu eleman çok uygun fiyatlar ile (google dışında demem lazım çünkü google da link kalmamış nerdeyse) reklam verip yabancı ziyaretci edinebiliyor ise bilemem. ama bunu sen de araştırıp yapabilirsin dazlak.com ile ilgisi yok.

sitende 3 google reklamına izin var farklı olması koşuluyla zaten.

saygılar

Site copy pastele zor yapılır :) İçinde baya bir arşiv var. 200 sanatçı var nerdeyse ve hepsinin detayları falan var resmi var. Adam uğraşmış baya. Yanlız o çıkan mp3 reklamları 10 cent üzeri vermiyor. İçin rahat olsun adam o verdiği parayı bu sistemle anca 1 yılda çıkarır :D

G

Gencadam

Misafir
Yalnız şunu farkettim, sitede sadece mp3 ve müzik reklamları değil iç sayfalarda İzmir Hotels reklamları da çıkıyor. Ne alaka anlayamadım.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5