İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

istek: txt dosyasından veri işleyerek mysql'e yazacak kod

ottoman

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Merhaba arkadaşlar,

Bir kod yazdırmak istiyorum. Ücreti karşılığı tabi ki..

Genel mantık:

Her satırda bir kelime ya da kelime dizini bulunan bir excel ya da text dosyasından rasgele X adet veriyi çekip işleyecek ve MySQL'de belirtilecek bir tabloya ekleyecek.

Mesala text dosyası şu şekilde olacak:

Ahmet
kemal bitli
ayşe topu at
burak$/8
98 kere maşallah
güzel günler?

(toplam 10.000 satır!)

Buradan kod çalıştığı zaman rasgele X adet(2 olsun mesala) satırı alacak. Ve işleyecek. İşlemeden istediğim tüm türkçe ve yabancı karakterlerin ayıklanması/değiştirilmesi. Mesala kod çalıştığında 4. ve 5. satırları çekse;
burak$/8 > burak8 olacak
98 kere maşallah > 98 kere masallah (ş > s) olacak.
Sadece numara ve latin harfler kullanılacak. Aynı zamanda bu ayıklanmış datadan, bir de data2 diye yeni bi,r veri türetilecek. data2 verisi data1 ile aynı olacak, sadece eğer data1'de boşluk( ) varsa bunlar (-) karakteri ile değişecek. Yani yine yukarıdaki listeden rasgele işledikmi istediğim sonuç şu şekilde olacak...

orjinal data1 data2
burak$/8 burak8 burak8
98 kere maşallah 98 kere masallah 98-kere-masallah

En son olarak da data1 ve data2 değerlerini mysql'e yazacak.

Bu kodu her çalıştırdığımda X adet rasgele veriyi işleyecek yani.. Ben cron ile falan saat başı vs. çalıştırabilmeliyim.

Ana tema bu, tek bir kod istiyorum. PHP ile yazılması gerekiyor.
Bunu yapabilecek arkadaşlar tekliflerini bana email ile iletirse sevinirim.
Email adresim: "trade2live [at] gmail [/nokta/] com"

Ödeme paypal olur ya da garanti bankası havale.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5