İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

istemci bilgisayara giremiyorum :)

kuzen54

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Merhabalar.
Xp HOME ve XP PRO işletim sistemlerine sahip iki bilgisayarı birbirine bağladım.XP PRO ana makine.ip 192.168.0.1. ağ makesi 255.255.255.0 ağ geçidi 192.168.0.1 . XP HOME'da ise ip 192.168.0.2 ağ geçici ile ağ makesi aynı diğer bilgisayarla.Her iki bilgisayar da birbirini ağda görüyor ancak XP home yüklü bilgsayara giriş yapmaya çalışdığımda //yucel1 erişilemez.Bu ağ kynağına kullanmaya izniniz olamayabilir diye bir bir uyarı alıyorum.Xp home ise xp pro yüklü bilgisayara rahatlıkla girebiliyor.
Bilgisayarlarda Firewall aktif değil.
Problem ne acaba..
Teşekürler.İyi çalışmalar.

ShadowSong

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
XP Home yüklü bilgisayarda gerekli yetki tanımlarını yapmamış olabilir yada dosya paylaşımdaki parametrelerde yanlış değişiklikler yapmış olabilirsin. Ayrıca eğer nwlink protokolü bir bilgisayarda yüklüyse diğerinde de yüklü olmalı.

kuzen54

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ha tamam.nwlink her iki bilgisayarda da yüklü.ne işer yario acaba nwlink

ShadowSong

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
NWLINK protokolü network içerisinde bilgi akış protokollerinden biri olup IPX değerini 2 bilgisayar arasında bilgi aktarım istemi sonucuna göre kontrol eder...

B

Beyzade

Misafir
Xp deki firewall ı kapat. Yoksa o makinaya kimse giremez. Birde bunu dene.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5