İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

İstiklal Marşı Guinnes'e girecek

tiva

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
Muğla'nın Fethiye ilçesinin Belediye Başkanı Behçet Saatcı, 19 Mayısta, Fethiye'de, ''İstiklal Marşı''nı 100 bin kişinin birlikte söylemesini hedeflediğini belirtti. Saatcı, denemelerinin Guinness Rekorlar Kitabı'na girmesi için de girişimlerinin olduğunu bildirdi.

Mehmet

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Makinada çıkmıştı bu.
Şu Muhammed Ali'ye benzeyen bir şarkıcı var o olacakmış falan.

Ke[R]eM

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Taksimde 1 mayıs kutlamasına izin versinler guinness e 500.000 kişi ile girilebilir, ama yaratacağı ses dalgası ne zarar verir onu bilemem :)

Taksim'deki 1 mayıs kutlamaları provakatif eylemlere sahne olacaktı, o sebeple izin verilmedi. Kadıköy ve Çağlayan meydanları eylemler için ayrılmış yerler, oralarda yapılacak eylemler. Provakatif eylemlere asla geçit yok. Ayrıca, Taksim'in özel bir önemi var, zira Taksim Meydanı'ndaki olaylara askerin karışma yetkisi var ve asker karışırsa olacakları tahmin edemezsiniz. Tam da o günlerde Cumhurbaşkanlığı seçimi yapılıyor olacak... "Derin" düşünceler, planlar bunlar. ;)

Konuya dönecek olursak, keşke biz de Fethiye'de olabilsek de bu muhteşem rekorun bir parçası olabilsek...

tiva

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
Taksim'deki 1 mayıs kutlamaları provakatif eylemlere sahne olacaktı, o sebeple izin verilmedi. Kadıköy ve Çağlayan meydanları eylemler için ayrılmış yerler, oralarda yapılacak eylemler. Provakatif eylemlere asla geçit yok. Ayrıca, Taksim'in özel bir önemi var, zira Taksim Meydanı'ndaki olaylara askerin karışma yetkisi var ve asker karışırsa olacakları tahmin edemezsiniz. Tam da o günlerde Cumhurbaşkanlığı seçimi yapılıyor olacak... "Derin" düşünceler, planlar bunlar. ;)

Neyin ne olduğunu biliyoruz, sen başka başlıklara damla (bu cümleyi senin bazı yazılardaki gıcık yazma şeklinden dolayı kurdum), İstiklal marşını söylemek bu ülkede şehir, bölge, cinsiyet, tuttuğu takım, kariyer gibi farklılıklara yer verilmeksizin yapılabilen ender birlikteliklerden biridir, o gününde tüm dünyada bir değeri vardır. Nasıl bazıları yıllardır şenlik yapılan Atatürk Spor Salonu’nda, bu yıl 23 Nisan’da Kur'an okuma yarışması yapmayı arzu ediyorsa (Kur'an okuma yarışması yapılmamalı veya yapılamaz demiyoruz tabiki) o tarihte İstiklal Marşı okumak için böyle bir faaliyetin olmasını istemek hatalı olamaz, 100.000 kişi az diyorum.

Bu arada Kutlu doğum haftası Diyanetin de yayınladığı gibi 16-22 Nisan 2007 tarihleri arasında kutlanacaktır.
http://www.diyanet.gov.tr/turkish/Duyuru.asp?id=277

14 Nisan da yapılan pek de gerekli olmayan Cumhuriyet Mitingine sözde cevap vermek için birilerinin 23 Nisan gününe misilleme yapmasını da kınıyorum. Kur'an okunmasına tabiki karşı değilim, geçen sene Eyüpteki o güzel organizasyonu dinlemeye gittiğim gibi.

Mepring

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
100 Kişi toplanacak olimpiyat stadı olmalı madem böyle bir organizasyon yapılacak Konya ovası olabilir 1-2 milyon kişi söyleyebilir yada taksim daha cok insanin yaşadıgı daha geniş bir alan yoksa bu rekor kırılır barcelona macinda söyleseler hep bir agizdan zaten rekor tarih olur daha detaylı düşünülmeli.

egitimsart

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
kackisiymisiz.com kackisiydik.com kackisiyikandirdik.com kackisiyikandiramadik.com neysesayionemlidegilmis.com:)

visitistanbul

0
İyinet Üyesi
Reaction score
9
100 Kişi toplanacak olimpiyat stadı olmalı madem böyle bir organizasyon yapılacak Konya ovası olabilir 1-2 milyon kişi söyleyebilir yada taksim daha cok insanin yaşadıgı daha geniş bir alan yoksa bu rekor kırılır barcelona macinda söyleseler hep bir agizdan zaten rekor tarih olur daha detaylı düşünülmeli.

Demekki rekorun bir kıstası var

"Yerleşim birimi içinde en çok kişinin Ulusal Marş söyleme rekoru"

Rekor zor olunca zaten rekor olur .. Yoksa çinde o kadar büyük arazi varki toplansın 1 milyar çinli bi yere (zaten kominizm ne derse başlarındaki onu yaparlar) söylesinler marşlarını kim egale edebilir o rekoru düşün bakalım..

Detaylı düşünelim

Mepring

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Demekki rekorun bir kıstası var

"Yerleşim birimi içinde en çok kişinin Ulusal Marş söyleme rekoru"

Rekor zor olunca zaten rekor olur .. Yoksa çinde o kadar büyük arazi varki toplansın 1 milyar çinli bi yere (zaten kominizm ne derse başlarındaki onu yaparlar) söylesinler marşlarını kim egale edebilir o rekoru düşün bakalım..

Detaylı düşünelim

Kendi agzınla söylüyorsun kıstası var her şehirde 16 milyon insan yaşamaz. 16 milyon insanın yaşadıgı bir yerde söylenmesi daha mantikli. Çinlilerde o orana göre egale eder yada kırar bir çok standart var guines kriterlerinde.

egitimsart

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
site sahibine yazdığın bir şey göremiyorum ...direk küçümsemek için yazmışsın , ayıp denen bir şey var ,

niye üstüne alındın mywedding, ben domain arıyordum kackisiyiz.biz hoşuma gitti.. 29 nisanda da ben site açacam.. bir tane sayaç yeter:) ayrıca bu domain daha once ermeni meselesi için mi kullanılmıştı yanlış mı hatırlıyorum.

Mywedding

1
İyinet Üyesi
Reaction score
96
niye üstüne alındın mywedding, ben domain arıyordum kackisiyiz.biz hoşuma gitti.. 29 nisanda da ben site açacam.. bir tane sayaç yeter:) ayrıca bu domain daha once ermeni meselesi için mi kullanılmıştı yanlış mı hatırlıyorum.
yazdıklarım Cumhuriyet içindi , üstüme alındığımı yazarak hedef şaşırttıyorsunuz sayın egitimsart , bir şeyi küçümsemek iyi değildir ve ayıptır.

başka bir şey yazmayacağım , tartışmak nafile ,

egitimsart

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
yazdıklarım Cumhuriyet içindi , üstüme alındığımı yazarak hedef şaşırttıyorsunuz sayın egitimsart , bir şeyi küçümsemek iyi değildir ve ayıptır.

başka bir şey yazmayacağım , tartışmak nafile ,

siteye girip sayaç +1 yapması Cumhuriyet'le ne alakası var. Asıl kendi menfaatlerine gore cumhuriyeti kullanmak ayıptır. neyse ben domain araştırıyorum:)

Mepring

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
:) destek sitelerine destek olalım mesela sabahsekerlidestek.com sonrada o domainleri destek olduktan sonra bize destek olacak sekilde satalım. iyinetdestek.com aliyorum bende :)

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5