İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

İtiraf Eklemede Hata?

Duman

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Asp hazır bi itiraf scripti Kurayım dedim herşey gayet normal çalısıyor yanlız itiraf eklerken her yerı doldurduktan sonra Ekle Butonuna basınca
Lütfen formu eksiksiz doldurun...Diyor.
Bunun sebebi itiraflarda eklenme tarihi yerı var itiraf hangi gun eklenmısse o gunun tarihini gösterıyor 11.02.2006 olarak gösterıyor bu sekılde yukarda yazdiğim sorunu verıyor.
ama ben onu kendım elle duzeltıyorum şu sekıl ; 11/02/2006 o zaman sorunsuz itiraf eklenıyor ben bunu nasıl tam ayarlıyabılırım nokta yerıne / olsun.

<input value="<%=tarih%>" name="tarih" size="20" style="font-family: Verdana; font-size: 8pt; border-style: solid; border-width: 1"></td>

Şöyle bı yer daha var <% tarih=date()%> Ikısjnden Bı yerin olacagını tahmın edıyorum ama gereklı kod nedır bılen varsa yardımcı Olursa sevinirim.

bytuncay

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Türkiye Tarih Biçimine Çevirmeyi Dene
<%
session.LCID=1033

tarih= Now()

Session.LCID =DefaultLcid
%>

Tarihi Türkiye Tarih Formatına Çevirirsen Sorun Kalmaz Diye Düşünüyorum

Duman

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
session Diye bi yer yokki nerden değişecem bunu?

bytuncay

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
olması önemli değil
Şöyle bı yer daha var <% tarih=date()%> Ikısjnden Bı yerin olacagını tahmın edıyorum

demişisin ordaki tarihin üzerine session.LCID=1033 yaz altınada session.LCID=defaultlcid yaz

değişmeyeceksin sen ekliyceksin

M

maxialem

Misafir
Session.LCID = 1033

guncelle="UPDATE ziyaret SET tarih=#"&tarih&"# WHERE ip='"&ip&"'"
Set TarihGun=Baglanti.Execute (guncelle)

aynen böyle zaman formatını yazan bölümün üstüne ekle ama sen bunu sıralatırsan yine hata alırsın ben siyteye son giren üyeleride öyle sıralatıyom mesela bugun siteye giren yokmuş gibi görüyo ama kod çalışır

bytuncay

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
tarih nesenesinin default Lcide döndürülmesi şart sadece eklerken ve maxialem inde dediği gibi üyenin üyelik zamanını update ederken tarih formatını çevirirsin ve işin bittimi defaultLcid vermelisin en azından diğer tarih fonksiyonlarının düzgün çalışabilmesi için

Duman

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
benım demek istediğim zaten gunluk tarıh eklenıyor kendılığınden itiraflara gun ay yıl arasında noktalama oluyor 11.02.2006 gibi
Bunu 11/02/2006 seklınde nasıl ayarlayabılırım

bytuncay

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Duman Dediğim Gibi Yap Zaten Orda Tarihi Tanımlamışsın <% Tarih=Now()%> olarak O Satırı
<%
Session.LCID=1033
Tarih=Now()
Session.LCID=DefaultLcid
%>
Olarak Düzenle Kaydet Sorunun Ortadan Kalkacaktır.

M

maxialem

Misafir
bak özel mesaj atmışın ben yinede buraya yazıyorum o ekleme tarihi yazan yerdeki kod varya

içerisinde kesin bu kod var
<% tarih=date()%>

onun yerine
tam tarih için atgün yıl saat saniye dakika falan işte
<% now()%>
yada
sadece ay gün yıl içinse
<% date()%>
yazmalısın ama bu koddan önce

<%
Session.LCID=1033
Tarih=Now()
Session.LCID=DefaultLcid
%>
kodunu kesin eklemelisin

bak ben bir örnek veriyim ama dogru ama yanlış

<%
Session.LCID=1033
Tarih=Now()
Session.LCID=DefaultLcid
<input type="text" name="eklemezamani" class="formsitil" size="20"><% now()%></td>

bytuncay

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
maxialem boşuna yazma adam anlama özürlü defalarca yazdım veya yazdık şurdaki kodu copy paste edemeyen adam için fazla söze gerek yok

maxialem doğur ancak

<input type="text" name="eklemezamani" class="formsitil" size="20"><%=tarih%></td>

olcek

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5