İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

-itradere -itrader

ReL4X

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
http://forum.iyinet.com/google-pr-link-degisimi/57658-page-ranking-4-link-degisimi-en-az-pr4-2.html
Bu konuda apostle rumuzlu şahısla link değişimi yaptım. 20 gün sonra yaptığım kontrolde kaldırılmış olduğunu farkettim(kim bilir kaç gün sonra kalktı). Özelden uyardım, cevap bile gelmedi. sonuçta hakkım olan -traderi kullandım.

Şuan bir -traderim var:
İnsanlara Gelip sormadan Onlar Hakkında yorum yapmamyı öğrenmelisin...
yazacak birşey bile bulamamış sormadın demiş. Halbuki özelden 1 gün önce uyarıp itrader kullandım.

-itraderi rapor ettim fakat yine de silinmedi.

Bugün konuları okurken gözüme çarptı.
http://forum.iyinet.com/google-pr-l...e-siteler-ile-link-degisim-yeni-capraz-3.html

Bu basit şahsiyetin verdiği itraderin silinmesini rica ediyorum.

NeFuSa

0
İyinet Üyesi
Reaction score
15
Link değişimi için itrade kullanan zihniyete yapacak yorum yok sanırım. Para ödemiş mi? :)

NeFuSa

0
İyinet Üyesi
Reaction score
15
Ben kuralları biliyorum merak etme. ;)
Link değişimleri için itrade mantığını anlayamıyorum sadece.
Foruma yansıtacak kadar ne kaybettiniz anlamıyorum. Başka siteyle değiş, değişemedik bi bu site mi kaldı? :)

ReL4X

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Foruma yansıtarak bu insanı afişe etmek ve yapacağım ticari işlerde bana haksız yere kötü referans olacak bu -traderimi sildirmek istedim.

Ben hakkımı arıyorum. Sana göre küçük yada büyük... Ama sen ne yapıyorsun burda ben onu anlamadım...

manglerman

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Ben kuralları biliyorum merak etme. ;)
Link değişimleri için itrade mantığını anlayamıyorum sadece.
Foruma yansıtacak kadar ne kaybettiniz anlamıyorum. Başka siteyle değiş, değişemedik bi bu site mi kaldı? :)

şahsen bu konuya neden böyle bir tepki verdiniz bende anlamadım.
arkadaş en doğal hakkı olan - itrade notu vermişki buda site kurallarıu çerçevesinde haklı olduğunu gösteriyor. çünkü direk ben sordum bu konuyu bende mağdur olduğum için. aynı şekilde arkadaş mağdur olmuş oda - itrade notu kullanmış. bunda sizi etkileyecek ne var tam olarak anlayamadım ama sorun arkadaşın - itrade kullanması değil. ona cevaben - not kullanılması. yani pişkinliğin zirvesi.. ?

ve son olarak... haksız yere itrade kullanan arkadaşlarada ağır cezalar verilmesini istiyorum...

saygılar...

CaLViN

0
İyinet Üyesi
Reaction score
63
trade ticaret

para .:)

para transferi olmayan hiç bir işlemde ben iyi veya kötü trader kullanılmasını uygun bulmuyorum.

bu da benim fikrim.

manglerman

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
trade ticaret

para .:)

para transferi olmayan hiç bir işlemde ben iyi veya kötü trader kullanılmasını uygun bulmuyorum.

bu da benim fikrim.

takas ta bi alış verş türüdür hocam..
hatta alış verşi türü değil takas ticaretin ta kendisidir...

üstelik dürüst olmayan kişi kendini ufak şeylerden ele verir...

herşey para demek değil...

buda benim fikrim. ve arkadaşın verdiği linkte de görüldüğü gibi iyinet adminin fikri.

CaLViN

0
İyinet Üyesi
Reaction score
63
alışveriş türüdür ama trader ın amacı para dır diye düşünüyorum.

bu forumda her güvendiğim her link değişimi yaptığım her bilmem bir sorusunu cevapladığım insana trader atarsam pek hoş olmaz.

trader amacından sapar diye düşünüyorum

manglerman

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
alışveriş türüdür ama trader ın amacı para dır diye düşünüyorum.

bu forumda her güvendiğim her link değişimi yaptığım her bilmem bir sorusunu cevapladığım insana trader atarsam pek hoş olmaz.

trader amacından sapar diye düşünüyorum

saygıdeğer hocam.

ben derdimi anlatamıyorum size. aynı şekilde arkadaşı da anlamış değilsiniz...

ben bu konuda iyinet admine danıştım. ve kesinlikle kullanabilirsin dedi.

sizin veya bir başkasının bu konuda ne düşündüğü önemli değil.

kurallar vardır. ve bu kurallar uygulanmak içindir.

ben de aynı arkadaş gibi kurallara uyuyorum.
arkadaş ne yapsaydı sizce ?

linki silinmiş bir de üstüne üstlük - itrade yemiş. bunu içine atıp kimseye bişey söylemeyecekmiydi ?

yok öyle yağma. kim ne ektiyse biçecek.

bu da forumun kuralları dahilinde gelişecek. ve yaptığı şeyde tamamen kurallar çerçevesinde. bende aynı şekilde linkimi silen bir vatandaşa - itrade notu verdim. yanlız arkadaş bu kadar şanslı değildi. ben -itrade verdikten sonra banlandı. çünkü ben ilk vukuat değilmişim. demekki dürüstlük paradan daha önemliymiş...

bilmem anlatabildimmi....
saygılar.

ReL4X

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Link değişimlerinde +itrader kullanmıyorum @HostBank24 -itrader kullanmak forumun en aktif bölümlerinden biri olan link değişimi bölümünde alışverişte bulunacağımız kişinin sabıkalarını görebilmek neden gereksiz olsun.

Burada benim sorunum -itaderime dalga geçer gibi -itrader verilmesi.

CaLViN

0
İyinet Üyesi
Reaction score
63
yanlış anladınız.

ben link değişimi için trader ın verilmesini bile gereksiz görürken verilen bir - trader ı nasıl haklı bulayım.

iyinete bildirin gerekeni yapsın.

ben konuya yorum yapmadım.genel düşüncemi söyledim ve hala aynı.

para kullanılmadan yaptığınız ticaret bilmem ne kadar ticaret olur ve trader kullanımı ne kadar doğru olur.

tiva

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
Link değişiminde - trader kullanılması gayet mantıklı, zaten trader kelime anlamı içerisinde değiş tokuş da bulunmakta.

Link değişimi yapan kişiler birbirine para vermek yerine eşdeğerinde link vererek bunu halletmekteler. Ben link değişimi yapmak istemeyip, pr için bir siteden link almak istediğim de site sahibine para ödemeyecekmiyim ?

sempaty

1
İyinet Üyesi
Reaction score
19
gitgide "link değişim platformuna" dönüşmekte olan iyinet forumları için konuya uygun bir link değişim modu geliştirilmesini talep ediyorum :) itrade çok uygun değil gibi bu konuda.

tamam takasa giriyor bu link değişimi olayı. ama, mesela ben sana banner reklam verdim sen de benim siteme bi içerik ekledin. bu takas, itrade takasına daha uygun gibi.

eşdeğer şeylerin takasının ticari amacı olmaz gibime geliyor :)

tiva

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
eşdeğer şeylerin takasının ticari amacı olmaz gibime geliyor :)

İçinde bulunulan topluluğun seviyesine göre bu değişir, basit bir link değişiminde bile hile yapabilen (2 gün sonra linki kaldırmak gibi) para ile yapılan işlemlerde hayli hayli üçkağıt yapar diye bir tema çıkartılabilir.

NeFuSa

0
İyinet Üyesi
Reaction score
15
Benim gibi düşünenlerin olmasına gerçekten çok sevindim.
Hocam düşünsenize 50-60 tane itrader notum olduğunu.
Ki her link değişiminde kullanılacak olsa bu çokta zor birşey değil.
Millet profile bakınca daha ziyade paranın söz konusu olduğu durumlarda güven bulmak ister.
Para konusunda dolandırıldığınızda kaybınız baya kötü olur, ama aynı şeyi link değişimi için söyleyemeyiz. Sizde karşıdakinin linkini silersiniz olur biter :)

+ Bende burada kimsenin hakkını savunmasına birşey dememişim. İlk mesajımda link değişimine itrader kullanan zihniyete tepki göstermişimdir.

apostle

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
http://forum.iyinet.com/google-pr-link-degisimi/57658-page-ranking-4-link-degisimi-en-az-pr4-2.html
Bu konuda apostle rumuzlu şahısla link değişimi yaptım. 20 gün sonra yaptığım kontrolde kaldırılmış olduğunu farkettim(kim bilir kaç gün sonra kalktı). Özelden uyardım, cevap bile gelmedi. sonuçta hakkım olan -traderi kullandım.

Şuan bir -traderim var:

yazacak birşey bile bulamamış sormadın demiş. Halbuki özelden 1 gün önce uyarıp itrader kullandım.

-itraderi rapor ettim fakat yine de silinmedi.

Bugün konuları okurken gözüme çarptı.
http://forum.iyinet.com/google-pr-l...e-siteler-ile-link-degisim-yeni-capraz-3.html

Bu basit şahsiyetin verdiği itraderin silinmesini rica ediyorum.

konunu daha yeni gördüm kullandığın kelimelere dikkat et linkini göremediysen kaldır şuana kadar kimsenin linkini kaldırmadım zaten arada bir link değişimi yapıyor sonra uzun süre yapmıyorum belki 5 ay dır link değişimi yapmıyordum çoğu kişininde benim linkimi kaldırdığını bile bile ama gelip de burda ağlamana gerek yok - itrader verdin - itrader aldın durum böyle gelipde burda hakkımda basit insan diye konuşman beni çok sinirlendirdi.... bir daha benim hakkımda konuşurken düzgün kelimler kullan... davanda haklı olsan haksız olsanda insanlara bu şekilde hitap edemezsin....

Buda Yukardaki şahsiyete çektiğim özel mesaj sonra gelip bana çektiği özel mesajı gördünüzmü diye konuşmasın diye koyuyorum!

s.a birader... bak üsütme geliyorsun bir konuda hakkımda basit insan kelimesi kullanmışsın

ben benim hakkımdaki sözleri yiyip yutacak bir insan değilim mutlaka ama mutlaka bir sorun çıkmıştır haklıda olabilirsin ama bu benim hakkımda bu basit insanın diye konuşma hakkını vermez... bir daha hakkımda konuşurken düzgün kelimeler kullan -itrader verecek duruma sen getirdin.... belki gözümüzden kaçmıştır belki okumuş ama birazdan değiştirip unutmuşuzdur senin özel mesajını hala hatırlamıyorum insanlık hali unumazmı insan bir mesaj daha çekseydin madem öyle

durumu öyle bir yere getirmişsin ki - itraderi ben verdim sana sen verdin bende sana verdim iki link için seninle bu konu hakkında konuşmak bile istemezdim

tekrar tekrar söylüyorum benim hakkımda düzgün kelimeler kullan....

derdin varsa [email protected] msn adresim gel orda söyle ne söyleyeceksen...

ReL4X

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
@sempaty, link değişiminin itrader için gerekliliğini burada değil şurada tartışabiliriz. Ben bu konuda yanlış birşey yapmıyorum. Burada neden verdin diye beni sorgulayamazsınız. Kurallar dahilinde hakkımı kullandım.

Ama bu şahsiyetin verdiği -itraderin hala silinmediğini görüyorum ve bu konudaki son 3 noktamı koyup işime gücüme dönüyorum...

disconnect

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
5
- rep kalktığı için itrade kullanılmaya başlanmış, ben durumu öyle anladım.
Her link değişimi için itrader kullanırsak forumda hiç parayla ticaret yapmamış insanların bile listede çok güvenilir olmasını sağlayabiliriz.
O zaman asıl amacından çıkar düşüncesindeyim. Çünkü çok fazla link değişimi yapılıyor ve bunun takibi çok daha zorlaşacaktır.

İyinet admin kullanılabilir diyorsa yapacakta bişey yok. :)

manglerman

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
hocam herkeste mevcut bir yanlış anlama fulyası tutturdu gidiyor..
ben olayı şöyle özetleyeyim...

link değişiminde eğer link kaldırılırsa -itrade verilecek. ama kaldırmazsa diye bir seçenek yok. çünkü kaldırmaz diye itrade verdin o akşam kaldırdı linki ? neyapacaksınız bu durumda. aynı konu başlığını göstererek birde - itrademi vereceksiniz. tabiki hayır. onun için sadece link kaldırılırsa - itrade verilecek. olay bundan ibaret. gerçekten mi anlamıyorsunuz yoksa anlamakmı istemiyorsunuz bunu anlamadım gitti..

ikincisi disconnet arkadaşa katılıyorum. -rap kalktı diye -itrade veren vatandaşlar var bunların önüne sert kurallarla geçilmesi gerekiyor. çünkü olayın ticari yönünü bir kenara bırakıp şahsi olaylar yüzünden bile - itrade verilmeye başlandı... misal verecek olursak...

http://forum.iyinet.com/sosyal-protesto/60328-evermp3-denen-bilgisiz-sahis.html

bu yüzden linkini silene - itrade var ama linki sağlam durana + itrade yok...

saygılar...

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5