İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

iyi Derecede MySQL bilen eleman aranıyor

M

MedyaGraf

Misafir
Bir forumumuz var ve db'si problemli. Bu forumun problemlerini çözmek üzere MySQL bilgisi iyi derece de olan ve İstanbul'da oturan yani yüzyüze görüşme imkanı bulabiliceğimiz bir arkadaşa ihtiyacımız var. Şartlara uyan varsa ücreti vs diğer şeyleri msn'den görüşelim. (konu acildir ilgilenenler çabuk irtibata geçerse sevinirim)

Arkadaşımın msn'ini vereyim: pasha [at] turksengel.com

emirx

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Arkadaşım benimde forum sitem var bende birçok problemle karşılaştım eğer problemi yazarsan elimizden geldiği kadar yardımcı olmaya çalışalım....

M

MedyaGraf

Misafir
msn adresini yazdım ordan irtibata geçebilirsin, ilgilendiğin için sağol ama problem öyle her zaman karşılaştığımız forum problemlerinden değil ben de 2 yıldır forum adminliği yapıyorum az çok biliyorum.

SQL'de bozukluk var load avarage gün içinde 50-60 oluyor birçok kez.

M

mfk_1868

Misafir
sorun db yapısından cok phpdeki sql querylerin iyi optimize edilememesindendir buyuk ihtimalle.

MoD

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
mfk_1868' Alıntı:
sorun db yapısından cok phpdeki sql querylerin iyi optimize edilememesindendir buyuk ihtimalle.
@mfk_1868'in bahsettigi konu ile birebir alakalidir. SQL ile yada sunucu kaynaklari problemlerdende once sql sorgularini gozden gecirin. Buna ek olarak cogu forumda gereksiz olarak top x uye, top x konu ..vs bir yığın sql sorgusu ekleniyor. Bunlari cron'a baglayarak calistirmakta cozum olabilir. Once sql sorgularini optimizasyonu akabinde gereksiz sorgu ihtiva eden bolumlerin iptali yada belirli araliklarla guncellenmesi ile cozum bulabilirsiniz.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5