İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

iyi.net bu gidişle ayvayı yedi

Haymac

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
2
ShadowSong' Alıntı:
Içinde Bulunduğun Yerin Sürekliliği Için Birşey Yapmiyorsun Birde Karaliyorsun!

Defol Zyed! Defol!
Birilerini kovmak hakkını nerden buluyorsunuz. Merak ettim.

E

erotika

Misafir
Sonuçta bu bir script ile yapılıyor. Objektif olmayabilir, dürüstçe olmayabilir. Ancak

YANLIŞ BİR ŞEY YOK VE ÇOK AKILLICA.. Bende konu ile ilgili araştırmalara girdim ayrıca, PR 5/6 olan birkaç domainimde uygulayacağım. Çok da güzel olacak, en azından hile olmayacak ve bana çok şey kazandıracak. Sonuçta yanlış bir durum yok, ancak iyinet o sayfalarda, örneğin cem yılmaz geçen sub domainde, cem yılmaz içeriği olan siteleri çıkarabilirse çok daha iyi olur. Ve gerçekten müthiş bir backlink katkısı olur. sub-domainlerde,çıkan sitelerden birkaçının backlinkini araştırdım ve, gerçekten iyinet'in bahşettiği 300/400 den fazla backlink gördüm. (minimum) Sadece,iyinet bu durumu düzenleyebilirse, hem kendi kazanmaya devam eder, hemde olaya son noktayı koyar ve herkes kazanır.

Not: zyed, adlı kullanıcı bir az önce ATILMALI !.. Seviye, ve terbiye olarak foruma yakışmıyor.

Saygılarımla.

oyuncu

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
sanırım search.info yada ona benzer ******.info lu bir domain vardı ne yaarsam google o çıkıyordu 2 sırada çok sinir olmuştum. sonrada google banladı sanırım yada başka bir şey, artık çıkmıyor.
.htaccess le bunu yapabilirsiniz. ne yazılırsa bir scripte yönlendirirsiniz ve o script db den veya başka yerden o kelimeleri alır.
ilgilenen yapamayan varsa .htaccess kodları incelesin, yada benden isteyebilir.

Serbülent Daşkın
http://www.yenisunucu.com

.Onur.

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Haymac' Alıntı:
Birilerini kovmak hakkını nerden buluyorsunuz. Merak ettim.
Hmmm... Sizce de zyed bu hakkı kendi elleriyle teslim etmedi mi? Tabi ki bu halka açık bir forum, ve zyed'in - forumdan atılmadığı sürece - gidip gitmeyeceği kendi bileceği iştir. Fakat eğer ShadowSong birilerini kovmak istiyorsa dilediğince kovabilir. Haklı veya haksız olması gerekmiyor bunun için, sonuçlarına katlanmak şartıyla...

Eğer forum yöneticileri ShadowSong'u haksız bulurlarsa - ki hiç sanmıyorum - o zaman forumdan birisini kovduğu için uyarı cezası alabilir. Suç ve cezanın mantığı budur. Fakat, zyed bir anlamda zaten kendi kendini kovdurmaya çalıştığı için, ShadowSong'un "defol" demesinin onu pek etkilediğini zannetmiyorum. Bu manada, bir zarar yoktur ortada, ve dolayısıyla suç da yoktur.

Peki, soruyu tersten soralım: ShadowSong'un zyed'i kovmuş olması neden/nasıl dikkatinizi çekti?

innDirmp3

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
iyinet admin'i bu tartısmalara cevab vermesi gerekli diye dusunuyorum.

Haymac

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
2
.Onur.' Alıntı:
Hmmm... Sizce de zyed bu hakkı kendi elleriyle teslim etmedi mi? Tabi ki bu halka açık bir forum, ve zyed'in - forumdan atılmadığı sürece - gidip gitmeyeceği kendi bileceği iştir. Fakat eğer ShadowSong birilerini kovmak istiyorsa dilediğince kovabilir. Haklı veya haksız olması gerekmiyor bunun için, sonuçlarına katlanmak şartıyla...

Eğer forum yöneticileri ShadowSong'u haksız bulurlarsa - ki hiç sanmıyorum - o zaman forumdan birisini kovduğu için uyarı cezası alabilir. Suç ve cezanın mantığı budur. Fakat, zyed bir anlamda zaten kendi kendini kovdurmaya çalıştığı için, ShadowSong'un "defol" demesinin onu pek etkilediğini zannetmiyorum. Bu manada, bir zarar yoktur ortada, ve dolayısıyla suç da yoktur.

Peki, soruyu tersten soralım: ShadowSong'un zyed'i kovmuş olması neden/nasıl dikkatinizi çekti?
Şimdi sen tersten düşündün ve Zyed le bir bağ kurdun dimi benle.
Tey tey :D Belki bunu bir moderator dese yargılayamam, ama kullanıcılar bu hakka sahipmi. Sahipsek bilelim. Bence yönetime dahil olmayanlar, yönetimmiş gibi hareket etmeyi bıraksın. Yönetim dururken ShadowSong a ne oluyor. Bu yadırganacak birşeydir, yadırgadımda. Bizde yöneticilik yaptık, yapıyoruzda. Birine defol veya ...tir git denecekse bizim bildiğimiz bunu direk admin der. Ama burda tabi olaylar değişmiş...

cpa

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
iyinet in yaptığı hile değil diyenler var. Google ın amaçladığı şey internet kullanıcılarının bilgiye daha çabuk ulaşmasını sağlamak. Fakat googleın subdomainlerine tıklayınca alakasız şeyler çıkıyor. Önemli olan da bu zaten. Googleın amacına uymayan her site banlanır benim bildiğim.

E

erotika

Misafir
iyinet in yaptığı hile değil diyenler var. Google ın amaçladığı şey internet kullanıcılarının bilgiye daha çabuk ulaşmasını sağlamak. Fakat googleın subdomainlerine tıklayınca alakasız şeyler çıkıyor. Önemli olan da bu zaten. Googleın amacına uymayan her site banlanır benim bildiğim.

Ohoo.. Google, her şley güllük gülistanlık olsun diye site banlama yoluna gittiğinde, kendini bitirmiş olur..

Z

zeynelkoc

Misafir
modum diye yükleniyordunuz hadi şimdi de yüklenin bakayım

shadowsong istediğin oldu mu?? yoksa daha modluktan ayrılmasını beklediğin kimse varmı??

Z

zyed

Misafir
Ya MİLLET BUNE TEK CEVAP VAR İYİNET BİZİ SİZİ KULLANARAK BU DURUMA ULAŞTİ BU KARALAMAK DEĞİL GERCEKER NEDEN GÜCÜNÜZE GİDİYOR.... ADAM HAKSIZ YONTEN HİT ALIYOR ..........

c4timer

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
IYI.net 'in yaptığı olay bir çok forum'da tartışılıyor ( iyi.net için değil tabi , bu şu an da çok tartışılan bir sistem ) Webmasterlar bu konuda 2 'ye ayrılmış durumca , okuduklarım kadarıyla , ama bence , banlanma yoluna gitmez. Çünkü Google'ın banlaması için elinde bir neden olmalı , sub-domainlerin hepsi - kim ne derse desin - kurallara uyuyor. Google verilen bilgilere göre , Bu konuyla ilgili bir kural koymayı düşünüyor , kurallar sayfasını bence sık sık ziyaret edin . İşin bu kısmı böyle ;
Şöyle düşünürsek ziyaretçisi az olan siteler , PR'si düşük siteler IYI.net 'in bu sisteminden yararlanıyor , ama PR'si ve hiti yüksek siteler için bence bir dezavantaj .
Not: Kendi sitelerimde 'de ( el yapımı ) Bunu uyguluyorum , içeriği oldukçta geniş tutmaya çalışarak kendimi korumaya çalışıyorum.

E

erotika

Misafir
ZIPKIN
zyed

Ayrıca moderatörlerden ricam,lütfen bir mesaj yazmak için foruma gelen bu kişilikleri bulup banlamalarıdır.. Bir kişi, hiç bir zaman iki isimle bir foruma üye olamaz, ancak iyinet'de böyle bir kural yok ve kişiliklerini saklayan bazı arkadaşlar, bir mesaj atabilmek uğruna üye oluyorlar.

Bunun önüne geçilmeli..

java

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
eg-zotika' Alıntı:
ZIPKIN
zyed

Ayrıca moderatörlerden ricam,lütfen bir mesaj yazmak için foruma gelen bu kişilikleri bulup banlamalarıdır.. Bir kişi, hiç bir zaman iki isimle bir foruma üye olamaz

buraya kadar katılıyorum, ve sana hak veriyorum ama..

eg-zotika' Alıntı:
kişiliklerini saklayan bazı arkadaşlar, bir mesaj atabilmek uğruna üye oluyorlar.

Bunun önüne geçilmeli..

bu bölüme karşı çıkman ve yazılanları anlayabilmen(!) şaşırttı beni doğrusu, çünkü daha önceden kilitlenen bir topic'te bir kullanıcının kazandığı parayı eleştiren bir kişinin sadece 1 mesaj atmak için üye olmasını yadırgamıştım ama sen aksini savunmaktan ve hakaretler yağdırmaktan kendini geri almamıştın ve sürekli konuyu yanlış anlamıştın, zahmet edip kilitlenen o konuyu bulup baştan aşşağı okuyunca ne denli yanlış bir girişimde bulunduğunu umarım anlarsın, ki anlamış görünüyorsunki "bir mesaj atmak için üye" olanları eleştiriyorsun..

c4timer

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
İşte diyorum ya şu an banlaması için bir nedeni yok , böyle bir kural yok , ama yakın zamanda Google'ın böyle şeylere karşı kural koyması bekleniyor. O zaman 'da bu sub-domainler olursa Google ancak banlayabilir.

Z

zyed

Misafir
c4timer' Alıntı:
İşte diyorum ya şu an banlaması için bir nedeni yok , böyle bir kural yok , ama yakın zamanda Google'ın böyle şeylere karşı kural koyması bekleniyor. O zaman 'da bu sub-domainler olursa Google ancak banlayabilir.

sen şarapcımısın kardes iyi.net sana parami oduyor ne savınıyorsun Allah ın lamerlerini zaten bu gidişe iiyi net die bir yer kalmiyacak bu sitye uye olanda hata var aslinda.. :mad:

S

SempatiX

Misafir
zyed' Alıntı:
sen şarapcımısın kardes iyi.net sana parami oduyor ne savınıyorsun Allah ın lamerlerini zaten bu gidişe iiyi net die bir yer kalmiyacak bu sitye uye olanda hata var aslinda.. :mad:

arkadaşımM savunManda hakLısın veya degiLsin.. aMa anlamını biLmedigiNn keLimeLer kuLLanma.. Lamer demeKk tamameNn farkLı birşeyY... herKes googLede nbirşeyler kazanMak istiyor.. baKK sen diger siTe sahipLerinin hakları yeniLiyor diyorsuNn ve onların haklarıNı savunuyorsun... yaNi onların iyiLiğini düşünüyorsun.. iyinetde ayNısını yapiyor ve keNdi iyiLiğini düşünüyor... bir çoKk şiir sitesinin keywordLerinde e..tizm download mp3 gibi şeyler bulabiLirsin.. teKK fark var... iyiNet bu iŞi yapıyor ve gerçekten başarıyor.. user aLıyor... digerLeri ise az user kazanıyor...

c4timer

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
IYI.net 'e sahip olduğum 10 sitenin yalnızca 2'si üye bu 1..
2. konu ise ; Ben sadece gerçekleri söylüyorum ister tak ister takma ..
Ayrıca bulunduğum ithamlara dikkat et, Burda-ki forumlara girip 3-5 mesaj atıp tatsızlık çıkarmayın.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5