İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

iyi.net bu gidişle ayvayı yedi

muratozcirpici

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
arkadaşlar böyle polemiklere girmeye gerek yok. sonuçta herkes kendi düşüncesini söylüyor. kimine göre doğru kimine göre yanlış. buna kimse bi şey diyemez. ve "lamer" vs.. gibisinden konuşmak gerçekten hoş değil.

Konu Hakkındaki Düşünceme gelince ;
Bence iyinetin yaptığı şey doğru değil. Tamam iyi ziyaretçi alıyor, üyelere de iyi ziyaretçi gönderiyor ama artık Google hiç bir işime yaramıyor açıkçası. Eğer Google buna bir çözüm bulmazsa Türkiyede bence kimse google ı arama motoru olarak kullanmaz. gider iyinette arama yapar... yani bu gidişle bir çok kişi hit için bu yönetimi kullanacak binlerce subdomain açacak. Ve Google ın hiç bir DEĞERi kalmayacak... Ve bi arkadaşın dediği gibi Google bir çöplükten başka hiç bir şey olmayacak. Yani ben giriyorum şuanda Google dan bir şey arıyorum. 20 25 tane iyinet çıkıyor 10 15 tane realist çıkıyor arada bi kaç tanede gerçek içerik çıkıyor. Tabi ki bunu Google düşünecektir ve bir çaresini bulacaktır.
1 ) Bu niye yapılmış? Sadece Google dan hit çekmek için yapılmıştır. ve google dan da ban yememek için de subdomainlerde sitelere link verilerek içerik sağlanmıştır.
2 ) Google iyineti banlayabilir mi ? bence şu anda banlayamaz. çünkü bununla ilgili bir kural olduğunu sanmıyorum. ama eminim bunun bir yolunu bulacaktır. ve bu sorunu kökten çözecektir.
3 ) Yapılan doğru mu ? Kesinlikle yanlış. Arama motorları hiç bir anlam kazanmamaya başlıyor böyle gidince. İnsan aradığını bulmakta iyice zorlanmaya başladı.

SONUÇ ; bence iyi.net e yakışmıyor. açıkçası gözümde değerini çok küçülttü. ve artık iyi.net ten yavaş yavaş soğumaya başladım. foruma bile artık eskisi gibi fazla girmiyorum. Türkiye'nin iyi siteleri arasında gösterilen bir siteye Googledan hit çekecem diye böyle bir şey yapması çok yanlış diye düşünüyorum...

Saygılarımla...

Z

Zeeyd

Misafir
zirve100 den hiç hit gelmiorki korusa ne olur en krali yinede webservis.gen.tr hll olsun

Z

Zeeyd

Misafir
muratozcirpici' Alıntı:
arkadaşlar böyle polemiklere girmeye gerek yok. sonuçta herkes kendi düşüncesini söylüyor. kimine göre doğru kimine göre yanlış. buna kimse bi şey diyemez. ve "lamer" vs.. gibisinden konuşmak gerçekten hoş değil.

Konu Hakkındaki Düşünceme gelince ;
Bence iyinetin yaptığı şey doğru değil. Tamam iyi ziyaretçi alıyor, üyelere de iyi ziyaretçi gönderiyor ama artık Google hiç bir işime yaramıyor açıkçası. Eğer Google buna bir çözüm bulmazsa Türkiyede bence kimse google ı arama motoru olarak kullanmaz. gider iyinette arama yapar... yani bu gidişle bir çok kişi hit için bu yönetimi kullanacak binlerce subdomain açacak. Ve Google ın hiç bir DEĞERi kalmayacak... Ve bi arkadaşın dediği gibi Google bir çöplükten başka hiç bir şey olmayacak. Yani ben giriyorum şuanda Google dan bir şey arıyorum. 20 25 tane iyinet çıkıyor 10 15 tane realist çıkıyor arada bi kaç tanede gerçek içerik çıkıyor. Tabi ki bunu Google düşünecektir ve bir çaresini bulacaktır.
1 ) Bu niye yapılmış? Sadece Google dan hit çekmek için yapılmıştır. ve google dan da ban yememek için de subdomainlerde sitelere link verilerek içerik sağlanmıştır.
2 ) Google iyineti banlayabilir mi ? bence şu anda banlayamaz. çünkü bununla ilgili bir kural olduğunu sanmıyorum. ama eminim bunun bir yolunu bulacaktır. ve bu sorunu kökten çözecektir.
3 ) Yapılan doğru mu ? Kesinlikle yanlış. Arama motorları hiç bir anlam kazanmamaya başlıyor böyle gidince. İnsan aradığını bulmakta iyice zorlanmaya başladı.

SONUÇ ; bence iyi.net e yakışmıyor. açıkçası gözümde değerini çok küçülttü. ve artık iyi.net ten yavaş yavaş soğumaya başladım. foruma bile artık eskisi gibi fazla girmiyorum. Türkiye'nin iyi siteleri arasında gösterilen bir siteye Googledan hit çekecem diye böyle bir şey yapması çok yanlış diye düşünüyorum...

Saygılarımla...

bunun yolu mu olur ya bizim hitlerimi calıyor halhalhaaaaaaaaa kurali olmaz bunun....

silenceofdarkness

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
ya iyinet banlanmayi goze almiş olmali demekki ya hep ya hiç demiş ama cok kişinin dikkatini çekti sonunu iyi görmüyorum iyinetin

WhiteKey

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ayhan peker' Alıntı:
zeeyd in banlanmamasi gerekirdi bence. Oyle bir have dogduki simdi iyinet in yaptigi subdomain isini elestirdigi icin banlanmis gibi gozukuyor. Yani bu forumlarda iyinet elestirilemez gibi bir durum ortaya cikti.

Ayhan
www.aramanet.com

çok fazla eleştiren oluyor genelde ama bu kişilerin genelde mesaj sayıları kabarık oluyor yani sirek iyinete veya başka kişilere laf atmak için yeni üyelik açmıyorlar :) son dönemdede bide bu moda var yazacaksın madem adam gibi kendi nickinle yaz...

dikkat ederseniz bazı arkadaşlar ilk nicklerine ait isimleri yanlışlıkla diğer isimleriyle yazdıkları mesajların altına ekliyor :)

bu banlanma olayı sadece bu örnekle kalmazsa iyi olur diyebilirim sadece.
zırt pırt üye olmaz ozaman millet

eXtreme

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
zyed denen tipin yazıları saçma sapandı, çocukçaydı ve kedisi de çocuktu. banlanması doğru bir karar.

.Onur.

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ayhan peker' Alıntı:
zeeyd in banlanmamasi gerekirdi bence. Oyle bir have dogduki simdi iyinet in yaptigi subdomain isini elestirdigi icin banlanmis gibi gozukuyor. Yani bu forumlarda iyinet elestirilemez gibi bir durum ortaya cikti.

Ayhan
www.aramanet.com
zyed'in forumdan atılmasının nedeni iyineti eleştirmesi değil, şahıslar hakkında hakaret niteliğinde sözler sarf etmesiydi (yani, herhalde öyledir). İyineti eleştirenlerden biri de benim mesela, ne atıldım ne de birisi bana yan gözle baktı.

Tabi birisi bu başlığı ilk defa okurken ne düşünür bilemem. Ama zaten derinliğine okursa zyed'in neden atıldığını anlayacak ve yöneticilere hak verecektir...

muratozcirpici

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ayhan peker' Alıntı:
Bence konu dagilmaya basladi. Aslinda ana konu iyinet in yaptigi populer aramalardan subdomain yaratip interneti kirletmesi ve haksiz hit saglamasi idi. zeeyd bunu farkli kelimeler ile ifade etsede bence sonuna kadar hakli idi.

Evet bende sana katılıyorum ama haklı olduğu durumda haksız yere düşmesini sağlayan yine kendisi oldu.. Keşke daha düzgün bir dilde anlatsaydı da konu buralara kadar gelmeseydi...

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5