İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Öneri iyimoz

Ozcan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
59
dmoz tarzı bir şey yapsam iyi net için. Her kes sitesine eklese nasıl olur sizce ?

dmoz un veri tabanını bütün siteler kullanabiliyor iyinet te xml verse dizine giren kişiye bu xml deki verileri göstersek serverı çok mu kasar.

Yani şöyle olucak

benim siteye bir klasör açıcam içine scripti atıcam
seoarsivi.com/dizin diye

iyinet.com/Spor/Futbol kategorisi var

benim siteyede otomatik seoarsivi.com/dizin/Spor/Futbol gelecek. Bu sayfada listelenen siteleride iyinet.com/dizin.xml den çekicek. Her bir kişi girdiğinde iyinetten çekileceği için kasarmı siteyi sizce ?

Lanet

1
İyinet Üyesi
Reaction score
97
Öneriniz yapılalı günler geçmiş, kimse cevap vermediğinden ben cevap veriyim. Şu anlık Araçlar projesi üzerinde çalışıyoruz ama İyimoz olur mu bilmem CaLViN ya da trgy'ın düşünmesi gerekiyor diye düşünüyorum bunu.

mathiaxbars

0
İyinet Üyesi
Reaction score
122
Onun yerine kendi dizinimizi kursak , dmoz gibi .Sadece iyi siteleri koysak.Zaten kötü site koyanları forumda şikayet ederler:D Modlara ve bi kaç kişiye incelemek için görev verilir.İnceleriz valla...

CaLViN

0
İyinet Üyesi
Reaction score
63
Ben önerinin ne olduğunu dahi anlayamadım.
Topu turgaya atıyorum. :D

Karluk

0
İyinet Üyesi
Reaction score
52
Valla Türkiye'de iyi bir dizin yok. Yabancı kaynaklı şirketlerin Türkçe dizinleri var, o kadar. Ama DMOZ'un hâli de ortada. Bazı kategorilere öyle dandik siteleri kaydediyorlar ki, aklım çıkacak gibi oluyor görünce :) Bazı kategorilerse iyi yönetiliyor.

2009'da sitelerhakkinda.com'u açan arkadaş iyi bir ivme yakaladı ve başarılı oldu ama oda site seçmeden hepsini alıyor. İsterseniz girin bir bakın, gayet tuttu sitesi.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5