İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

İyinet 2012 Seo yarışması - TOPLAM ÖDÜL :10220 TL

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

kayakaya

0
Yasakli Uye
Reaction score
0
Kapalı bir sitenin ne sponsorlara faydası olur ne de yarışmadaki sıralamaya.
Eğer saldırı alıyorsanız yarışmadan çekilin ve yarışmaya katılmayın.
Ya da yarışmaya katılın ve bu riski alın.Bu konuda bizim yapabileceğimiz hiç bir şey yok.
Malesef.

bu da hoş bi cevap, ama şöle bir konu var misal (misal ama gercek) yarışmaya başvuru yapmamış, linkleri eklememiş ama yarışmada yarışan ve listenin üstünde olan bir site var diyelim baktı gördü yarışmanın bitmesine 1 hafta var ve sıralamada ödül ala bilecek bir konumda (ki şuan öle) yarışmaya katılıyorum deyip sizin linklerinizi ekleyip ödül alması sizce ne kadar adil? ve siteler bazen dns sorunu yaşıyor bu gibi durumlar her site için geçerli sizce bu durum sizin adil görüşleriniz cerçevesindemi?
3 ay boyunca yarışma kurallarını yeri ne getirmiş bir yarışmacının sitesi listenin başında ise yarışma sonlanacağı saatlerde bilerek bilinçli olarak saldırı ile kapatıldığını düşünelim kapalı olan birsiteyi google yada diğer arama motorları her hangi bir kelimede liste başı yaparmı...(yapmayacağı için ödül alamayı hak etmiş olarak düşünüyorum)
Benim düşüncelerime göre yarışma kurallarında eksiklikler var yarışmacıların eşit şartlar altında yarışmaları mümkün değil iyinet yöneticileri bu konuları adil şartlar altında yeni kurallarla değiştirmeleri gerektiğini düşünüyorum. Yarışma yeni başladığı için şimdi yapılacak kural değişikliğinin telafisi olmayan sıkıntılar çıkartmayacağına inanıyorum başarılar dilerim.

CaLViN

0
İyinet Üyesi
Reaction score
63
bu da hoş bi cevap, ama şöle bir konu var misal (misal ama gercek) yarışmaya başvuru yapmamış, linkleri eklememiş ama yarışmada yarışan ve listenin üstünde olan bir site var diyelim baktı gördü yarışmanın bitmesine 1 hafta var ve sıralamada ödül ala bilecek bir konumda (ki şuan öle) yarışmaya katılıyorum deyip sizin linklerinizi ekleyip ödül alması sizce ne kadar adil? ve siteler bazen dns sorunu yaşıyor bu gibi durumlar her site için geçerli sizce bu durum sizin adil görüşleriniz cerçevesindemi?
3 ay boyunca yarışma kurallarını yeri ne getirmiş bir yarışmacının sitesi listenin başında ise yarışma sonlanacağı saatlerde bilerek bilinçli olarak saldırı ile kapatıldığını düşünelim kapalı olan birsiteyi google yada diğer arama motorları her hangi bir kelimede liste başı yaparmı...(yapmayacağı için ödül alamayı hak etmiş olarak düşünüyorum)
Benim düşüncelerime göre yarışma kurallarında eksiklikler var yarışmacıların eşit şartlar altında yarışmaları mümkün değil iyinet yöneticileri bu konuları adil şartlar altında yeni kurallarla değiştirmeleri gerektiğini düşünüyorum. Yarışma yeni başladığı için şimdi yapılacak kural değişikliğinin telafisi olmayan sıkıntılar çıkartmayacağına inanıyorum başarılar dilerim.

Yarışmanın son anına kadar bekleyip başvurmayı planlayan varsa eğer,şöyle bir riskleri var ki o da yarışmanın başvuru tarihinin yarın veya 1 ay sonra bitip bitmeyeceğinin garantisi yok.
Biz son başvuru tamamlandı dediğimizde ne olur ? Bu riski alan arkadaşlarımız yarışma dışı kalmış olur.
Bu riski aldıklarını unutmamak gerekiyor.

Saldırı konusu veya dns konusu bizi ilgilendirmiyor.
Bu bir seo yarışması.Siz bir site açıp belirli bir kelimede birinci siteye çıkmaya çalışırken dns sorunu var mı veya yok mu diye kontrol etmiyor musunuz ? Eğer bir sorun varsa düzeltmeye çalışmıyor musunuz ? Saldırı gelirse,daha korumalı bir host almıyor musunuz ?
Öyleyse bu yarışma için de bunları yapmalısınız.Sitesindeki dns sorununu tespit edemeyen ve bu sorunu çözemeyen bir yarışmacı varsa aramızda,öyleyse ödül kazanmayı da,bana göre, hak etmiyordur.
Sitelerinize gösterdiğiniz özeni yarışma sitelerine de gösterirseniz ortada bir sorun kalmayacaktır.

kayakaya

0
Yasakli Uye
Reaction score
0
Sitelerinize gösterdiğiniz özeni yarışma sitelerine de gösterirseniz ortada bir sorun kalmayacaktır.

Bu sözünüze yürekten katılıyorum, ancak belirtildiği gibi bir kelimeyi arama motorluna yükseltiyoruz ve eğer yarışma sonlandığı anda websitemiz arama listesinde zirvedeyse ve o anlık bir durumdan dolayı açılmıyorsa, o web sitesini elemek haksızlık olur diye düşünüyorum.

by_karahan

1
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Bu sözünüze yürekten katılıyorum, ancak belirtildiği gibi bir kelimeyi arama motorluna yükseltiyoruz ve eğer yarışma sonlandığı anda websitemiz arama listesinde zirvedeyse ve o anlık bir durumdan dolayı açılmıyorsa, o web sitesini elemek haksızlık olur diye düşünüyorum.

Konu hakkında karar verme sürecini etkileyen en önemli unsur sponsorlar açısından problem yaratıyor mu yaratmıyor mu? sorusuna verilecek cevaptan sonra netlik kazanacaktır. Sitenin yarışma başlangıcından son ana kadar ki erişilme problemleri de göz önüne alınabilir. Başından beri başarıyla yayında kalan bir site, son gün bir aksilik ile erişilmez ise sponsorlarca problem olup olmayacağı konusunda verilecek cevaba göre hareket edileceğini düşünüyorum kişisel fikrim olarak.

Yine de yarışmadan sorumlu yönetim bilgi verecektir bu konuda, bir çok kişinin aklına takılan bir durum.

Katılımcıların siteleri periyodik olarak takip ediliyor ve not alınıyordur.

abduko

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
benim kafam karıştı arkadaşlar şimdi şu an itibari ile ben siteme sponsor linkleri eklesem yarışmaya katılabilirmiyim katılamazmıyım ? yani şu an hala başvuru yapma şansım varmı ?

abduko

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
o zaman bende başvuru yaptım iyi olan kazansın :) gerçi ben sonuncu olurum ama olsun :)

kayakaya

0
Yasakli Uye
Reaction score
0
Konu hakkında karar verme sürecini etkileyen en önemli unsur sponsorlar açısından problem yaratıyor mu yaratmıyor mu? sorusuna verilecek cevaptan sonra netlik kazanacaktır. Sitenin yarışma başlangıcından son ana kadar ki erişilme problemleri de göz önüne alınabilir. Başından beri başarıyla yayında kalan bir site, son gün bir aksilik ile erişilmez ise sponsorlarca problem olup olmayacağı konusunda verilecek cevaba göre hareket edileceğini düşünüyorum kişisel fikrim olarak.

Yine de yarışmadan sorumlu yönetim bilgi verecektir bu konuda, bir çok kişinin aklına takılan bir durum.

Katılımcıların siteleri periyodik olarak takip ediliyor ve not alınıyordur.

Açıklayıcı bir cevap duymak güzel inşallah öle bir durum olmaz, olsada bu durum o kişi ve sitesi için doğru bir karar olur.
Hepimizin sitesi var hepimiz durumumuz elverdiği kadarı ile kaliteli sunucular kullanıyoruz ancak bizim elimizde olmayan sebeplerden dolayı, nadirende olsa websitemize erişimlerde sıkıntı oluyor, örnek vermek gerekirse daha 10 gün önce, bir izmir dc merkezi süperonline hatlarınındaki arza nedeni ile uzun süreli websitelerimize erişim kesildi ki bu web sitelerinin içinde legalpara.com gibi sitelerde var yani ne kadar kaliteli sunucularda kullansak, bu şekilde problemler olabiliyor biz ise sadece bize düşeni yapmakla hükümlüyüz, bizde bir şey yapamıyorsak bu durumu bizim hatamız gibi değerlendirmek çok yanlış olur.

Ferhat

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Yarışmanın son anına kadar bekleyip başvurmayı planlayan varsa eğer,şöyle bir riskleri var ki o da yarışmanın başvuru tarihinin yarın veya 1 ay sonra bitip bitmeyeceğinin garantisi yok.
Biz son başvuru tamamlandı dediğimizde ne olur ? Bu riski alan arkadaşlarımız yarışma dışı kalmış olur.
Bu riski aldıklarını unutmamak gerekiyor.

Saldırı konusu veya dns konusu bizi ilgilendirmiyor.
Bu bir seo yarışması.Siz bir site açıp belirli bir kelimede birinci siteye çıkmaya çalışırken dns sorunu var mı veya yok mu diye kontrol etmiyor musunuz ? Eğer bir sorun varsa düzeltmeye çalışmıyor musunuz ? Saldırı gelirse,daha korumalı bir host almıyor musunuz ?
Öyleyse bu yarışma için de bunları yapmalısınız.Sitesindeki dns sorununu tespit edemeyen ve bu sorunu çözemeyen bir yarışmacı varsa aramızda,öyleyse ödül kazanmayı da,bana göre, hak etmiyordur.

Botnet in bir çözümü varsa önerir misiniz ?

kayakaya

0
Yasakli Uye
Reaction score
0
Yarışmadaki ilk 3 tekilere bu önerinizi yapmanız daha uygun olur. :)

işte buyüzden anlatmak istediğim liste başında olan kişilerin sitelerine eğer erişim olmazsa, yarışma heyeti ona göre değerlendirmeli zaten yarışma seo yarışması amaç ise iyinet 2012 seo yarismasi llhtnbşklhyktr bu kelimeyi liste başı yapmak. Bizler amacımızı yerine getirdikten sonra sitemiz bi anlık açılmıyorsa bu bizim hatamız olamaz...

whiteleon

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Ödüller elinizde hazır mıdır? Yoksa yarışma sonuçlandığında sponsorların ödeme yapmasını mı bekleyeceksiniz?

İşi bilen, elinde kuvvetli sunucu ve bandgenişliği bulunan biri arama sonuçlarındaki ilk 10 sitenin tamamına erişimi engelleyebilir. (belki Wordpress altında bulunan bloglar hariç)

Bir sitenin birkaç saat ya da 1-2 gün kapalı kalması o sitenin bağlantı verdiği siteleri(sponsorları) ya da kendi sıralamasını etkilemez. Bu nedenle sitenin çalışıp çalışmadığına değil Google'daki sıralamasına ve sponsor bağlantıları içerip içermediğine bakılmalıdır.

Ancak ilerleyen vakitte yarışma sonucu için sitelerin sıralamasına değil sorf'da ya da softlayer'da olup olmadığına bakılacak görünüşe göre.

Bunun olmaması için yöneticilerin çözüm üretmesini umud ediyorum.

kayakaya

0
Yasakli Uye
Reaction score
0
çok plansızça yarışma başladı, bişey sölendimi de kabaca, bu bizim sorunumuz değil kısaca beğenmiyorsanız yarışmadan çıkın demek isteniyor.

CaLViN

0
İyinet Üyesi
Reaction score
63
Ödüller elinizde hazır mıdır? Yoksa yarışma sonuçlandığında sponsorların ödeme yapmasını mı bekleyeceksiniz?

İşi bilen, elinde kuvvetli sunucu ve bandgenişliği bulunan biri arama sonuçlarındaki ilk 10 sitenin tamamına erişimi engelleyebilir. (belki Wordpress altında bulunan bloglar hariç)

Bir sitenin birkaç saat ya da 1-2 gün kapalı kalması o sitenin bağlantı verdiği siteleri(sponsorları) ya da kendi sıralamasını etkilemez. Bu nedenle sitenin çalışıp çalışmadığına değil Google'daki sıralamasına ve sponsor bağlantıları içerip içermediğine bakılmalıdır.

Ancak ilerleyen vakitte yarışma sonucu için sitelerin sıralamasına değil sorf'da ya da softlayer'da olup olmadığına bakılacak görünüşe göre.

Bunun olmaması için yöneticilerin çözüm üretmesini umud ediyorum.
Ödül konusu önceki mesajlarda belirtildi.
Bir sitenin 1-2 gün kapalı kalmasını kabul etmiyoruz.Bunu daha önce de belirttik.Saldırı almanız durumunda gereken önlemleri şimdiden alınız.

CaLViN

0
İyinet Üyesi
Reaction score
63
çok plansızça yarışma başladı, bişey sölendimi de kabaca, bu bizim sorunumuz değil kısaca beğenmiyorsanız yarışmadan çıkın demek isteniyor.

Plansız olan bir şey yok.Yarışma aylar öncesinden duyuruldu ve günlerce planlandı.
İşinize gelmeyen bir durum olduğunda size göre kural çıkartamayız.
Saldırıların seo yarışması ile alakası yok.Her sitenin böyle bir sorunu var.Her an her site saldırı alabilir.
Şimdiye kadar bu sorunu çözemediler,şimdi biz mi çözeceğiz ? "Tamam çözmeyin ama bize de yardımcı olun" diyorsanız,zaten size yardımcı oluyoruz.1 günden fazla kapalı kalmasın siteleriniz diyoruz.Siz de gereken önleminizi alacaksınız.
Siteniz günlerce kapalı kalacak,sponsor fayda görmeyecek,o zaman biz size ödül vereceğiz.Mantıklı mıdır ?
Sizleri düşünerek önerilerimizi söylüyoruz ama bu tür yarışmaların devamının gelmesi için bu tür sponsorları küstürmememiz gerekiyor.
Siz kazanın,onlar kazansın,iyinet kazansın.Sonuçta hep birlikte kazanmış olalım.

kayakaya

0
Yasakli Uye
Reaction score
0
sponsor 3,5 ayın faydasını görmüş olcak zaten o gün yarışmanın bittiği gündür sponsorun bu sitelerden göre bileceği hiç bir şey yok ve bu uslubunuz hoş değil siz iyinet.com un adına konuşuyorsunuz kendi şahsınız adına değil unutmayın...
Saldırı seo yarışmasınla alakalı değil diyorsunuz bir çok kişi sırf bu yarışma için site açtı domain aldı bunuda unutmayın bu sitelerden liste başı olacak olanlara saldırı yapılırsa bunun anlamı bariz olarak yarışma sonuçlarına müdahale etmektir .

kayakaya

0
Yasakli Uye
Reaction score
0
ve biz burda kendi keyfimiz için konuşmuyoruz ben ve benim gibi düşünne çok kişi var benim yaptığım tüm yarışmacıları adil bir noktada toplamak evet kurallarınız yetersiz planlamanız sadece sponsorları korumak yarışmaya son katılım tarihinin olmamasının sebebide bu, daha çok backlink ve dahaçok backlink kazanan kim her koşulda linkleri ekli siteler... Siz şimdi diyceksiniz işinize gelmiyorsa yarışmadan çekilin buda sizin bize söyliye bileceğiniz bir konu değil...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5