İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

İyinet.com Seo Yarışma Başlıyor!!

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

LaTenT

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
Bazı arkadaşlar tatlı rekabetin dışına çıkmaya başladılar. Belki bu kural ihlali değil ama bize özel alanlardan uzak durmaları gerekiyor. Bunu şimdilik göz ardı ediyorum. Ricam, asil davranmanız (söz meclisten dışarı). Bodoslama, yazımızın üstüne sadece link bırakırsanız bu hoş olmaz. Daha sakin, daha az hırslı, en azından daha anlayışlı bir rekabet bekliyorum. Bağlantı istiyorsanız rica edin, yarışma düzenleyiciden izin alıp, yarışmaya katılan sitemde "yarışmaya katılan siteler" başlığı açarak dofollow bağlantınızı yayınlayayım. Bu kadar hırslanmanıza gerek yok. Bu tür şeyler yapmanız ilerleyen günlerde, aylarda siyah şapkaya yöneleceğinizi de gösteriyor. Bu hem sevdiğimiz İyinet'in düzenlediği bir yarışma hem de büyük olasılıkla etik seo için yeni yaklaşımları tespit etmeyi amaçlıyor. Daha sakin ve anlayışlı olalım.

T

trgy

Misafir
Bazı arkadaşlar tatlı rekabetin dışına çıkmaya başladılar. Belki bu kural ihlali değil ama bize özel alanlardan uzak durmaları gerekiyor. Bunu şimdilik göz ardı ediyorum. Ricam, asil davranmanız (söz meclisten dışarı). Bodoslama, yazımızın üstüne sadece link bırakırsanız bu hoş olmaz. Daha sakin, daha az hırslı, en azından daha anlayışlı bir rekabet bekliyorum. Bağlantı istiyorsanız rica edin, yarışma düzenleyiciden izin alıp, yarışmaya katılan sitemde "yarışmaya katılan siteler" başlığı açarak dofollow bağlantınızı yayınlayayım. Bu kadar hırslanmanıza gerek yok. Bu tür şeyler yapmanız ilerleyen günlerde, aylarda siyah şapkaya yöneleceğinizi de gösteriyor. Bu hem sevdiğimiz İyinet'in düzenlediği bir yarışma hem de büyük olasılıkla etik seo için yeni yaklaşımları tespit etmeyi amaçlıyor. Daha sakin ve anlayışlı olalım.

LaTenT gerçekten senin yarışma düzenine hayran kaldım diyebilirim. O kadar düzenli ve hilesiz hurdasız çalışıyorsun ki bu çalışmanla umarım ödül alabilirsin. Şu yaptığın yorum bile ne kadar işini düzgün yapan birisi olduğunu ortaya koyuyor.

Teşekkür ederim böyle bir yarışmaya katıldığın için ve herkese örnek olduğun için. :)

sinnerxx

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Tüm arkadaşlara başarılar dilerim. Adil ve zevkli bir yarışma olmasını umuyorum. http://www.iyinet-frmtrtrkygnclrwebmasterseoyarismasi.com adresiyle "İyinet Frmtr Trkygnclr Webmaster Seo Yarışması" yarışmaya katıldım.

Tasarım çok güzelmiş elinize sağlık...

Arkadaşlar başlamışlar link kasmaya vb. seo taktiklerine.

Ben bu sefer tamamen yazı odaklı gideceğim bakalım. Ücretli veya başka bir şekilde link almayacağım. Ücretsiz alanlarda (Sosyal medya gibi) aklıma geldikçe sitemi tanıtacağım. Günde 2-3 makale yazacağım. bu kadarı yeterli kendisi için sanırım :)

Olursa olur, olmazsa da sağlık olsun.

uggur

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Kural dışı olur.

Çünkü link çıkışı yasak, kimin hangi site diye takip edemem. :)

Birşey soracağım, tam olarak anlıyamadımda. Yarışma siteleri haricinde başka web sitelerine (yarışma içeriği taşımayan) link çıkışı yapabiliyoruz değilmi? Sonuçta yasağın amacı link satışı vb durumların önüne geçmek. Bu yüzden link çıkışlarımıza (yarışma içeriği taşımayan sitelere çıkış) bir kural getirilmemesi gerekli sanırım.

T

trgy

Misafir
Birşey soracağım, tam olarak anlıyamadımda. Yarışma siteleri haricinde başka web sitelerine (yarışma içeriği taşımayan) link çıkışı yapabiliyoruz değilmi? Sonuçta yasağın amacı link satışı vb durumların önüne geçmek. Bu yüzden link çıkışlarımıza (yarışma içeriği taşımayan sitelere çıkış) bir kural getirilmemesi gerekli sanırım.

sadece copyright gibi linkleri çıkış yapabilirsiniz. aksi halde yasak.

uggur

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
kullanabilirsin. ama tanıtım yazısı olup olmadığını inan anlarım ben. :)
Tamam :) amacım zaten tanıtım yazısından öte alıntılayacağım metinlerin kaynağını göstermek. Belkide bu durumlar için ayrı bir kaynakça sayfası hazırlasam ve sadece o sayfada kaynaklara link versem sanırım sizin için daha uygun olucak?

T

trgy

Misafir
Tamam :) amacım zaten tanıtım yazısından öte alıntılayacağım metinlerin kaynağını göstermek. Belkide bu durumlar için ayrı bir kaynakça sayfası hazırlasam ve sadece o sayfada kaynaklara link versem sanırım sizin için daha uygun olucak?

Yok hayır yazılarınızda link verebilirsiniz.

ReiS

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
2
Bir çok kişi link hakkında soru sormuş.Ben facebookta bir olay görsem ve konu açıp oraya link versem bunun gibi durumlar yani konuda link verilirmi .Bu konu hakkında kurallar kısmına bir madde eklerseniz iyi olur.

uggur

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Yada sosyal ağlara verilecek linkler? (twitter, facebook, delicious vb...)

Mr.DVT

0
İyinet Üyesi
Reaction score
5
Yada sosyal ağlara verilecek linkler? (twitter, facebook, delicious vb...)

:) Kardeşler, Turgay'ın yarışmadaki isteği sitenen katiyyen link çıkmayacak değil.

O çıktığınız linki para yada başka birşey karşılığındamı yaptınız.(link değişimi vs.)

Şimdi siz gidipte sitenizde İHH'yi tanıtırsanız eminimi turgay buna birşey demiyecektir ancak işi abartırsanız, belkide elenirsiniz.

Neyse kolay gelsin.

uggur

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
:) Kardeşler, Turgay'ın yarışmadaki isteği sitenen katiyyen link çıkmayacak değil.

O çıktığınız linki para yada başka birşey karşılığındamı yaptınız.(link değişimi vs.)

Şimdi siz gidipte sitenizde İHH'yi tanıtırsanız eminimi turgay buna birşey demiyecektir ancak işi abartırsanız, belkide elenirsiniz.

Neyse kolay gelsin.

Sadece bir önceki sayfada "sadece copyright gibi linkleri çıkış yapabilirsiniz. aksi halde yasak. " cümlesine takıldım. Sosyal ağlar copyright niteliği taşımıyor sonuçta. Ama sizin demek istediğiniz bence de olması gerekenidir. Yani link satışı ve değişimi haricinde link çıkışlarına müdahaleye gerek yok gibi. Sanırım turgayda bunu demek istiyor zaten. :)

T

trgy

Misafir
Sadece bir önceki sayfada "sadece copyright gibi linkleri çıkış yapabilirsiniz. aksi halde yasak. " cümlesine takıldım. Sosyal ağlar copyright niteliği taşımıyor sonuçta. Ama sizin demek istediğiniz bence de olması gerekenidir. Yani link satışı ve değişimi haricinde link çıkışlarına müdahaleye gerek yok gibi. Sanırım turgayda bunu demek istiyor zaten. :)

Aynen öyle. :)

T

trgy

Misafir
Linklerini eklemeyenleri görüyorum ve güzelce uyarıyorum sayfalarına yorum yaparak. Yakında güzel şekilde uyarmıyacağımı bilmeliler bu kişiler.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5