İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

iyinet.com u satmak ?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

iyinet

Root
Admin
Hosting Firması
Reaction score
63
Tekliflerinize acigim, ama lutfen konuyu dagitip, kisisel tartismalara girmeyin.
Su anda $12000 lik bir teklif almis bulunuyorum. Siteyi satmak icin bir acelem olmadigi icin bir kac hafta tekliflere acigim. Sonrasinda en iyi teklifi verene satilacaktir.

darXis

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
iyinetadmin' Alıntı:
Tekliflerinize acigim, ama lutfen konuyu dagitip, kisisel tartismalara girmeyin.
Su anda $12000 lik bir teklif almis bulunuyorum. Siteyi satmak icin bir acelem olmadigi icin bir kac hafta tekliflere acigim. Sonrasinda en iyi teklifi verene satilacaktir.

cash mi? istiyorsun bu parayi yoksa 2-3 parca gibi bir imkan varmi?

sihirlinet

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bu domain 20.000$ dolardan aşağı giderse çok yazık olur kanaatindeyim...

O

OLTA

Misafir
25k$ dan aşağı bir paraya satma derim...

yabancı sitelerde daha fazlasını kesin alırsın...

hem pr6 hem trafiği çok.... 12k çok düşük bir rakam...

iyinet

Root
Admin
Hosting Firması
Reaction score
63
!n dream' Alıntı:
@iyinetadmin:

Reklam gelirlerini içeren bir makbuz, dekont vb. resmi görmemiz mümkün mü ?

Banka dekontlari mevcut, en yuksek teklifi verene bu bilgiler iletilecektir.

Canimnet

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bence fiyat gayet makul.Toplist genis anlamiyla herneyse , eger boyle bir dusuncem olsaydi iyinet.com u alarak iyi bir yatirim yapmis olurdum kanaatindeyim.
Yorumlara gelince kimi google kim oluyor diyor sadece gulerek geciyorum , belki kaliplasmis uyelerden dolayi bunu dedi.Ama buda bir gercektir ki google arama motoru Turkiye de ki Webmasterlar icin can damaridir!Konudan sapmak istemiyorum daha fazla eger gelecege dair projemde olsaydi bu kategori gercekten teklif verirdim.

darXis

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ben helalinden bi $7000 veriyorum, 12bin veren kişi ile anlaşamaz isen ve istedigin 10bin rakamını değiştirecek olursan buralarda olacağım

afiet

yasaklinkler

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bence önemli olan almak digil alipta cizgiyi saptirtmadan devam etmektir.
niye diye sorarsanir bir marka gibi bişey iyinet öle herkezede satmak bence yanlış ..

M

Melvana

Misafir
iyinetadmin' Alıntı:

Bu cümleyle satışı söz konusu olan malın değeri en az $75K'dır, benim fikrim.

Ama satış isteğinin, alış teklifinden önce ilan edilmesi nedeniyle; bu satış için belirlenecek son fiyatın $35K'ya ulaşamayacağını düşünüyorum.

M

Melvana

Misafir
pigeon' Alıntı:
$75K - 'K' ne oluyor?
Konu baştan sona okunmadan araya girilince böyle sorular da sorulabiliyor...

Bin (1000) anlamına gelen, yaygın kullanılan bir kısaltmadır. Birkaç sayfa önce ne anlama geldiğinin de bahsi geçmişti.

W

w0w

Misafir
Ya şöyle bi olay var açıkçası. Türkiye'de internet yeni yeni yayılıyor. Amerikada iyi = good. good.net domaini eskiden pr6 değerine sahip olsa ve 3 harfli olsa good kelimesi gerçekten 100bin dolara kadar çıkabilirdi fiyat ciddi şirketler ilgilenirdi çünkü. Ama Türkiye 10 yıl sonra bile ekonomik olarak bence bu noktaya gelemez. Tabi iyi.net domaini 2 3 yıl sonra tek başına 20 -30 bin dolara gider bence o ayrı konu.

canparlak

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
w0w amerikada gider ama türkiye amerikanın kaçta kaçı onu da düşünmek gerekiyor ..
birde bence iyinet admin o parayı kısa sürede çıkartabilecek olsa neden satsın ? 12000$ teklif geldi satabilirim diyorsunuz.1500$ sponsorlardan para geliyorsa neden 10 ay sonra 15000$alıp sitede sizde kalsa olmuyor mu ? bence bunda bi iş var ? admin sözlerimi bağışla ama ben böyle düşünüyorum

W

w0w

Misafir
Şimdi şöyle birşey var insanlar rutin şeylerden sıkılabilir. Benimde para kazandığım site var aylık kazancımın on katını verirsen sana satarım vermezsin ama işte. Bir nevi döngü. Ayrıca sebebinide yazmıştı zaten işlerinden vakit bulamıyormuş.

iyinet

Root
Admin
Hosting Firması
Reaction score
63
canparlak' Alıntı:
w0w amerikada gider ama türkiye amerikanın kaçta kaçı onu da düşünmek gerekiyor ..
birde bence iyinet admin o parayı kısa sürede çıkartabilecek olsa neden satsın ? 12000$ teklif geldi satabilirim diyorsunuz.1500$ sponsorlardan para geliyorsa neden 10 ay sonra 15000$alıp sitede sizde kalsa olmuyor mu ? bence bunda bi iş var ? admin sözlerimi bağışla ama ben böyle düşünüyorum

Bunun nedenini bundan onceki mesajlarda acikladim. Amerikada isim var ve isimde harcadigim zaman, siteye harcadigimdan daha degerli. Son zamanlarda siteye ayiracak zamanim kalmadi.

Istanbulda bir evim var, bugun getirdigi kira 600 YTL. Evin fiyati 150 bin YTL.

Bu oranda dusunursek ayda 1300 YTL ($1000) getiren bir sitenin degeeri 300 bin YTL olmali.

Tamam web sitesine gidip ev gibi oturup yasayamazsin ama yatirim yapmak isteyenler icin iyi bir imkan.

Ben satis fiyatini $10000 dan actim. Bazi arkadaslar teklif ilettiler. Bir kac hafta teklifleri almaya devam edecegim. Sonrasinda satilacak.

hukuki

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Uzmanlık alanım olmamasına rağmen burada bir yanlış görüyorum. Tabi iyinetadmin önce şöyle bir düşünmüş ama tam olarak ciddi düşünmemiş gibi geldi bana. Benim kanımca bu sitelerin değeri yazılanlardan daha fazladır. Ama bu forumlardan yüksek bedelli alıcı bulmak da mümkün değildir. Sanırım bir kampanya ile duyurulmalı ve pazarlanmalıdır. Örnek olarak belki türkticaret.net in böyle bir satışa ilgi duyacağı düşünülürse haberi de olmayacağından fiyat veremeyecektir.
Bu itibarla ihale ilanı verilerek, teminat da alınarak en yüksek değer verilene satış yapılabilinir. Hatta aklıma şimdi geldi, örneğin eskidji tarafından ihalesi de istenebilinir.
Veya belki buradan konuyu okuyan reklam ajansı sahibi arkadaşlar da satışa önayak olup, büyük firmalara teklif götürebilirler. Alacakları komisyon da kazançları olur.
Sonuç olarak ben bu pazarlama tekniğini iyinet yararına uygun bulmadım.
* Buraya teklif veren arkadaşlar lütfen darılmayın ama iyinet adminin yıllardır harcadığı emeğin karşılığını almasını isteriz değil mi?
Saygılar.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5