İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

iyinet.com u satmak ?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

iyinet

Root
Admin
Hosting Firması
Reaction score
63
Islerimin gitgide yogunlasmasi nedeni ile, birkac haftadir aklimda iyinet.com u satma fikri var.
Hem bu fikrimi sizlerle paylasmak istedim, hemde bir fikir alisverisinde bulunmak.

Editor

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ben karşıyım satma bence iyi bir sistem ve internette isim yapmışın bence iyi düşün.

ReferXchange

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
**"iyinet"Kaç para eder?

** Şu anda siteden ayda ne kadar kazanıyorsunuz?

** Sitede en yoğun emek isteyen işler nedir? Bu işler başkalarına devredilebilir işler midir? Ne kadarlık maliyetle devredilebilir.

** Sitenin potansiyel gelir imkanı nedir? önümüzdeki aylarda/yıllardaki potansiyel tahmini nedir?

** Siteden daha fazla gelir elde etme yolları nelerdir?

** Sitenin masraflarının azaltılması yolları nelerdir?

Yukarıdaki soruların cevaplarının birlikte dikkate alınarak satma fikrinin değerlendirilmesi gerektiğini düşünüyorum.

Bana kalırsa yukarıdaki soruların cevaplarının bir kısmı iyinetadmin tarafından değerlendirilmelidir. Ancak, geriye kalanlar insanlardan fikir alınarak cevap bulunabilecek şeylerdir. Bu nedenle site kullanıcılarından orjinal fikirleri olanlar desteklenmeli ve ödüllendirilmelidir. Bu şekilde hem siteden elde edilen gelirin artırılması mümkün olabilir hem de sinerji yaratılmış olur.. Site kullanıcılarının bu yaklaşımla siteyi daha aktif kullanacaklarını ve sitedeki potansiyelin artacağını düşünüyorum..

Saygılar...

komsunet

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bence Satmaya kalksanda büyük para isteceğin belli ve o parayı karşılıyıcak bir kişi veya verecek bir kişi göremiyorum... Tabiki Eminim ki; cektiğin fiyat kadar emegin vardır buna eminim.. Bu kadar geniş ve güzel sistemi kurmuşken satmak zor olacaktır.. Tabiki senin kararın

iyi çalışmalar..

"srkn"

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
o zaman şöyle diyelim:

iyineti satabilmek. :rolleyes:

Alabilecek kişiler olabilir, satma kararını önce vermen gerekir iyinetadmin ve ufaktan bir fiyat vermen gerekir.

tetal

1
İyinet Üyesi
Reaction score
20
siteyi satarken verilen emeğin ve harcanan paranın dışında dikkat edilecek başka bir unsur var. o da siteyi 1 adım ileriye götürebilmek. iyinet şu an sahip olduğu üye sayısı ile çok iyi bir potansiyel oluşturmakta. bunu kesinlikle dikkate almalısın. satışa çıktığı zaman burdada belirtirsen çok memnun oluruz.

U

ulukislali

Misafir
Tek kelimeyle yazik olur. Burasi artik cocugunuz gibi olmustur sizin icin. Bunca yilin emegi. Yillarca ayni kalite. Maddi degeri yüksek olabilir, iyi para kazanabilirsiniz ya manevi? Kesinlikle pisman olursunuz.

www.berin.de | www.webmastertr.de

D

dursunbaba

Misafir
iyinet muhakkak kaliteli ve değerli bir site o yüzden bu siteyi bir girişimcinin tek başına alması zor olabilir. 2-3 yada 3-4 kişi ortak olarak bu siteyi alabilir (Ne derece verimli bir yönetim çıkar bilemem). Yada iyinetadmin kendisine ücretli bir eleman tutar üzerindeki yükü elemana atabilir.

E

European

Misafir
adam işlerim var diyor..ilgilenemiyorum diyor
ne yapacak? turşu yapıp kışın yiyecek mi :p

iyinetadmin birader..sen bu siteyi burada satamazsın. isteyeceğin ücreti verecek kimsenin çıkacağını sanmıyorum. ben olsam 10 bin dolardan aşağı istemem.
haa 10 bin dolar eder mi? etmez :) ama 10 isterim..yıllanmış site çünkü..
neyse..hayırlısı olsun adına.

Bol şans..

Aforizmalar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
geçmiş zamanlarda siteyi bir kez daha satılığa çıkarmıştınız. o zaman almayı düşünüyorduk. eğer sizin için işlevini tamamladı ise elden çıkarmak en doğalı.

a potential buyer will made an offer for your domain :)

MoD

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Bicilen yada belirlenen bir fiyat varmi iyinetadmin?

drstranger

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
sonucta her son yeni bir baslangıcla vuku bulur...

bu siteden istenen verim alındı ise, yani siteyi yaratan ekip söz konusu konudan tatmin ise, manevi açlığı da dinmiş demektir.

site su anki mevcut sartlarda iyinetadmince 1 adım daha ileri gitmiyor olabilir, üstelik işler de yogunsa (modlar alınmasın) siteyi kim çevirecek kim yenilik yapacak...

sonucta gunumuz sartlarında onumuzdeki yıllara ayak uyduramyacak bir müesse nin en iyi yapacağı iş, bu işi aklı basında birilerine deveretmektir.

her super güç bir gün rakiplerine boyun eğecektir bu bir gerçektir.
üstelik sitenin yenilnememesi kan kaybı demektir, kay kaybı ise su an ki bicilen rayic bedelin ileriki yıllarda dusme olasılıgıdır. cunku dedigim gibi bugun iyinet var ama yarın olmayabilir. ve daha kotu sartşarda siteyi devri dusunebilir.

turk telekom ilk yıllarda 50 milyardolar yakın bedel ile nerdeyse turkiye ic-dıs borclarını kapsayacak bi bedelle ozellestirilecekti, simdi ise kafalar degisti ama cok komik bi rakama tamamen devredilecek... bu bir ornekti (rakamlar gercigei yansıtmayabilir tam hatırlamıyorum)

Beni ödüllendirin :)diye soylemiyorum ama ben soyle yapardım, simdi iyinetadmin az buz bir rakam soylemeycektir, bu rakamı turkiyeden karsılayabilecekl adam pek nadir cıkacaktır.. muhtemelen gorusmeler de belli noktadan sonra iyinetadminin duygusallıgının etkisi ile bir yerden sonra tıkanacaktır.(kastım bunca emek vs)...

siteyi yuzde yuz birine devretmekse, noter huzurunda yada yetkili bir mercii onunde,

sitenin belli bir yuzdesini belli sartlar sunarak devrederdim. bu sekilde hem iyinet admin bunca yıllık calısmasında bi cırpıda kopmayacak ve ileriki yıllarda arzu ederse bıraktıgı yerden ustelik yıllarını verdigi domain üzerinden devam ettirecek, hemde ortaya cok ucuk bir rakam cıkmayacagından karsı tarafı da memnun etmis olup, iki tarafıda memnun edebilecek bir anlasmaya imza atacaklardır.

p.s: acıkcası boyle bir sitem olsa idi, turkiyede isim yapmıs olsa idi, piyasa kosullarını da goz onunde bulunarak bu yontemi tercih ederdim

saygılar

emrah

cpa

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
2000 ytl bence çok az. Burada esas para eden zaten üyeler. Bu kadar üyeyi toplamak kolay değil. Ana sayfada baktım dün sayılan tekil hit 1.5 milyon . Böyle bir siteyi programlayıp bu kadar büyütmek, bu kadar üye toplamak hiç mi hiç kolay değil.

Permission

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
valla ne diyeyeim iyinetadmin işleri baya yogun ve burası ile zamanı kısıtlı ise satsın derim ne diyeyeim ama kapatmak gibi bişi düşünmesin bence yanai bura baya kişi yararlı oldu.. Tabi istiyecegin parada emegin karşılıgını olmalı.

ben kendi sitem için 10.000€ istemiştim kople tasarı domain vs... 9000€ veren oldu yanii.. bu forum 10binden fazla eder sanırım geliri iyi bir site olabilri.

Gamend

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
PR'si 6 Olan Hitleri Saglam olan ve Üye Potansiyeli oldukça iyi olan bir siteye 2000'den fazla deger biçilir bence :)

iyinet

Root
Admin
Hosting Firması
Reaction score
63
8 saatlik bir zaman farki nedeni ile tum mesajlari yeni okudum.
Genel olarak sorulariniza su sekilde cevap vermeye calisayim:

iyinet.com u kapatmayi dusunmuyorum, ya satilacak yada bu sekilde devam edicek.

Sirketimdeki islerimim yogunlugu nedeni ile ilgilenme imkanim azaldi-azaliyor, bu nedenle satmayi dusunuyorum.

Alicinin bu sistemi daha iyiye goturecegine inaniyorum, zira sistem %99 kendi kendine calisiyor(forum haric).

- iyinet.com + iyi.net domainleri ve iyinet in calismasi icin gereken hali hazirdaki tum kaynak kodlari (7 senedir yazilan ve gelistirlen) satisa dahil olacaktir.

- Sitenin ayda ortalama $1200-$1500 dogrudan(sahis ve sirket) reklam geliri var. Yabanci reklam sirketlerinin reklam potansiyeli de mevcut (adbrite, adsense ...). Devamli calsitigimiz bir kac sirket var, ek olarak vegas reklamlari devreye girdiginde gelir biraz artabiliyor.

- Sitede emek harcanacak, kodlama yapilacak bir durum yok. Hersey 7 senedir kodlanmis ve stable (sorunsuz) calismaktadir.

- Yapilmasi gerekenler: yeni uyeleri onaylamak, foruma yeni uyelerin alimina onay vermek ve moderatorler ile forumu yonetmek. Ek olarak ara sira (gunluk en iyisi) sistem yedeklerini almak.

- Sitenin iyi ellerde potansiyel geliri sinirsiz. Tamamen sizin siteyi pazarlamaniza ve yonetmenize bagli.

- Sitenin masraflari: 2 dedicated server, 1 image ve counter server. 1 content server + Mysql database. Aylik $180-$200

- Aranizda potansiyel alici var ise bu firsati degerlendirin, iyinet gibi siteler oyle hergun satisa cikmaz.

Teklif vermek isteyenler ozelden yada buraya yazabilirler.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5