İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

iyinet.com yönetimini dikkatli olmaya çağırıyorum.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

tarsustasarim

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Merhaba Arkadaşlar,

Pek uzun zaman olmamamasına rağmen iyinet.com kullanıcısıyım, herhangi bir şekilde kimse ile bir sürtüşmem olmadı, daha çok benzeri forumlara reklam veriyor olmamıza rağmen burada da bi kaç aktivitemiz oldu, Taki bir arkadaşımınız benim msn adresimi eklemesi ve ondan sonra paypal bozuyormusunuz demesine kadar.

Şİmdi ilgili arkadaşın açtığı konuyu ve konuşmaları herkez lütfen dikkatlice incelesin sonra mod. arkadaşların konuya bakış açılarını içeren bana atına pm leri . sizlere suncağım.

Durum şudur, Bir forum kurmak çok zor bişe değil, forumu büyütmek ve ondan onemlisi yönetiebilmek zor bir işdir. Belki bu konuyu silecekler ama silinmesi gereken bir konu değil, ders çıakrılması ve kullanıcıları mağdur edilmememesi gereken bir konu.

http://forum.iyinet.com/paypal-e-gold/168186-tars-tas-im-tarafindan-dolandirildim.html

Konunun linki yukarıdadır. Lütfen dikkatlice okuyun . daha sonra mod. arkadaşımız ilk once yaptığı doğru şeyden sonra ban atılan pm leri inceleyin..

http://www.tarsustasarim.com/iyinetadmin.jpg

http://www.tarsustasarim.com/iyinetadmin1.jpg

http://www.tarsustasarim.com/iyinetadmin3.jpg

http://www.tarsustasarim.com/iyinetadmin4.jpg

Bunları yayınladıkdan sonra belki , banlanacağım bilmiyorum yönetimin takdiri ama dikkat edilmesi gereken konular, bir forumda yönetici olmak nickinin yanı rank almak tan ibaret olmaması lazım, gereğini yapabiliyor olması ve haklı ile haksızı ayırıyor olması lazım, bariz konularda yapılan yalnışlıklar kullanıcıların taraflı düşünülüyor olmasına itecektir konuyu..

Saygılarımla..

E

Erturk

Misafir
Merhaba

Bütün yazıları baştan sona okudum. Yönetici arkadaşımızın yazdığı herhangi ağır bir itham yada suçlu olarak sizi gösterdiğine dair bir emare göremedim. Ya siz bakmak istediğiniz gibi bakıyor ve istediğiniz gibi görüyorsunuz yada bende bir problem var. İkinci mesajında çok güzel anlatmış arkadaşımız. Eğer siz parayı gönderdiğinizi söylüyorsanız, karşı tarafta eline geçmediğini söylüyorsa yapılacak en güzel şey onunda dediği gibi bankayı arayıp net bir bilgi almak ve buna göre hareket etmek. EFT işlemlerinde bazen sıkıntı çıkabiliyor ve para geri dönebiliyor. Bu konuyu öncelikle kendi aranızda halletmeniz gerekirdi. Özellikle sizin iyiliğiniz için söylüyorum bunu. Çünkü bu sayfalar indexlendiğinde bir daha sildirme şansınız olmayacak. Bu da sizin için dezavantaj sağlayacak. 45 TL için böyle agır ithamlara maruz kalmak bence hiç hoş değil. En başından beri yapmanız gereken şey bankayı arayıp detaylı bilgi almak....

Forum hakkındaki yorumunuza gelince, buradaki bütün yönetici arkadaşlarımız ellerinden geleni en iyi şekilde yapıyorlar. Bazı şeylerin yürümediğini düşünüyorsanız hatayı öncelikle kendinizde aramanızı öneririm. Siz ne bankayı aramışsınız, ne adama bir açıklama yapmışsınız, nede o arkadaş anlayışlı davranmış... Haklı ile haksızı ayırmanın yolu sadece 2 ekran görüntüsüyle yapılıyorsa o zaman hemen banlayalım arkadaşı. Kul hakkından bahsetmişsiniz baştaki yazınızda. Peki para gercekten eline ulaşmadıysa , haksız yere banlandığı için bunun hakkını kim ödeyecek ?

Konuyu çözüme ulaştırabilmek için yapmanız gereken iki şey var hocam.

1 - Bankayı arayıp detaylı bilgi almak.
2 - Eğer bankayı arayamıyorsanız parayı gönderdiğiniz arkadaştan o tarih ile 10 gün ilerisindeki tarih aralığına ait hesap ekstresini istemek. Gelip gelmediği oradan da anlaşılır.

Lütfen yönetici arkadaşımızında belirttiği gibi öncelikle konuyu kendi aranızda halletmeye çalışın. Haklı yada haksız ortaya çıktığında gereken zaten yapılır.

Not : Hakkınızı arıyorsunuz ve şu konumda hiçbir yönetici arkadaşımız sizi banlamaz!

ganyeto

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ben ilgili arkadaşla ticaret yaptım sorun çıkmadı. sanırım aranızdaki yanlış anlaşma dilerseniz aranızı bulayım?

tarsustasarim

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Merhabalar,

İlginize tşk ederim oncelikle ben bankayı aradım, hesabımdan ilgili miktarda düşüm olmuş ve verilen hesaba odeme yapılmış, ya arkadaş kendi hesabının doğruluğunu bilmiyor yada hesabp hareketlerini kontrol edemiyor, doğru soliyorsunuz google bu tarz olayları indexledikden sonra geri dönüşü yok fakat sizin bu konuda yapmanız gereken benim fikrim onuyu silmeniz.

Ve arkadaş halen bana inanmıyorsa ilgli makanlara adli olarak suç duyurusundan bulunması ben arkadaşın banlanmasını vs. istemiyorum buna benim hakkım yok ama ortada kötü niyet yoksa ve eğer yalnış anlaşılma var ise konu silinebilir. Benim alamadığım mod. arkadaşımız bana attığı pm deki konudaki ismimizi değişmesinden sonra eğer 3-4 gun içinde çozumleyemezseniz kendisinin konuyu tekrar aktif hale getireceğidir.

Lütfen bakın, bizim Tarsus Tasarım olarak şu ana kadar kimsenin 1 kuruşuna tenezzül etmiş bir firma değiliz olede bir hedefimiz yok, yaklaşık olarak 90 tane vps müşterimiz 10 tane dedicated müşterimiz 50 den fazla hosting müşterimiz, bir o kadar da web tasarım yaptığımız resmi kurum ve kuruluşlar vardır. 45 TL için bole bir şey yapmayız Kaldikı değil 45 TL 100000000000 TL olsa bunu gene yapmayız bunun hakkı ödenmez. 1 tl de olsa kul hakkıdır.

Konunun eğer incelendi ise, tarafların madem kendi arasından durumu çozmeleri isteniyor. Konunun yeniden açılması nasıl mümkün olabileceği konusunda çalışma yapmanızı sizlerden rica ediyorum..

Çalışmalarınızı devamını diler, başarılar..

Mywedding

1
İyinet Üyesi
Reaction score
96
Merhabalar,

İlginize tşk ederim oncelikle ben bankayı aradım, hesabımdan ilgili miktarda düşüm olmuş ve verilen hesaba odeme yapılmış, ya arkadaş kendi hesabının doğruluğunu bilmiyor yada hesabp hareketlerini kontrol edemiyor, doğru soliyorsunuz google bu tarz olayları indexledikden sonra geri dönüşü yok fakat sizin bu konuda yapmanız gereken benim fikrim onuyu silmeniz.

Ve arkadaş halen bana inanmıyorsa ilgli makanlara adli olarak suç duyurusundan bulunması ben arkadaşın banlanmasını vs. istemiyorum buna benim hakkım yok ama ortada kötü niyet yoksa ve eğer yalnış anlaşılma var ise konu silinebilir. Benim alamadığım mod. arkadaşımız bana attığı pm deki konudaki ismimizi değişmesinden sonra eğer 3-4 gun içinde çozumleyemezseniz kendisinin konuyu tekrar aktif hale getireceğidir.

Lütfen bakın, bizim Tarsus Tasarım olarak şu ana kadar kimsenin 1 kuruşuna tenezzül etmiş bir firma değiliz olede bir hedefimiz yok, yaklaşık olarak 90 tane vps müşterimiz 10 tane dedicated müşterimiz 50 den fazla hosting müşterimiz, bir o kadar da web tasarım yaptığımız resmi kurum ve kuruluşlar vardır. 45 TL için bole bir şey yapmayız Kaldikı değil 45 TL 100000000000 TL olsa bunu gene yapmayız bunun hakkı ödenmez. 1 tl de olsa kul hakkıdır.

Konunun eğer incelendi ise, tarafların madem kendi arasından durumu çozmeleri isteniyor. Konunun yeniden açılması nasıl mümkün olabileceği konusunda çalışma yapmanızı sizlerden rica ediyorum..

Çalışmalarınızı devamını diler, başarılar..

dekont...

E

Erturk

Misafir
Bakın sempaty arkadaşımız sizin için bir iyilik yapmış ve konu çözümlenene kadar konu baslıgındaki firma adınızı silmiş. Bundan daha büyük bir iyiniyet gösterisi olabilir mi? Haklı olarak eğer konu buraya yansıdıysa belirli bir sürede çözümlenmesini istemeside normal değil mi? Konuyu tekrar açabiliriz lakin öncelikle kendi aranızda gerek telefon gerek anlık iletişim yöntemleriyle konuşmanızı öneririm.

tarsustasarim

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1

Merhabalar,

Arkadaşım HSBC bankası kullanıyormusun bilmiyorum ama dekont zaten oraya eklediğim ile aynı sabah bana hehangi ayrı dekont gelmedi, sadece İŞLEM TAMAMLANDI yazıyor eft sorgulama ekranında, Harici olarak hesap hareketlerinde ödenen miktar -43,5 TL düşün yapılmış, " ganyeto " arkadaşımız bu arkadaşla ticaret yapmış daha once bir sorun yapamamış. şimdi msnden görüşüyoruz 3. müzde. Sonunda görüşmeyi buraya yazacağım..

mathiaxbars

0
İyinet Üyesi
Reaction score
122
Bankanızdan talep edebilirsiniz dekontu , karşı tarafın mailini verin yollansın dekont veya bankadan gidip alabilirsiniz.Sorun varsa sorunuda çözmek elinizde.Kolaylıkla aklanabilirsiniz

tarsustasarim

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Bankanızdan talep edebilirsiniz dekontu , karşı tarafın mailini verin yollansın dekont veya bankadan gidip alabilirsiniz.Sorun varsa sorunuda çözmek elinizde.Kolaylıkla aklanabilirsiniz

tmm Tlf ile arayabilrim isterim, ben şuanda rusyada'yım bankaya gidemem zaten ben bankayı aradığım zamanda yetkili odemenin yapıldığı ayrıntılı dökümanı en yakın şubeye giderek alabilirsiniz. dedi ama benim şuanda gitmem mumkun değil. ama yarın sabah arayacağım dekont için.

ganyeto

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
arkadaşları 3 lüye aldım msn de çözmeye çalışıyoruz. şikyaetçi olan arkadaşla 2 sorunsuz ticaret yaptık. tarsus tasarımlada uzun süredir forumlarda karşılaşırız daha kötü diyen olmadı. ümidim temennim ve hissiyatım teknik bir problem olması.

Sonuç: Tarsus yanlış iban numarasına yollamış (1 karakter farklı) farkında değil. Olay hatadan kaynaklanıyor. Çözüm önerilerinizi bekliyoruz.

T

trgy

Misafir
Yanlış iban numarasına gönderildiyse hata yanlış gönderendedir tekrar göndermesi gerekiyor. Ben de yanlış iban numarasına göndermiştim para geri gelmişti. Belki banka ile görüşüp ya da gönderdiği kişinin bilgilerine bir şekilde ulaşıp geri isteyebilir.

Başka çözüm yolu yoktur bunun.

Ek olarak yönetimi suçlamadan önce biraz daha dikkatli ve sabırlı olmak gerekiyor bana göre. Hatayı ilk önce kendimizde aramalıyız sakin kafayla.

X

Xman

Misafir
tarsustasarım ilkeli ve dürüst ticaret yapan bir arkadaşımızdır. Söz konusu tutara tenezzül edecek biri değildir, konu tatlıya bağlanırsa sevinirim.

ganyeto

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
konu tamamen hata ortam biraz gerildi onları sakinleştirmeye çalışıyorum.

R

RadoyNet

Misafir
Konuda büyültülecek birşey yok, ortada bir hata söz konusu, bu hata gönderene aittir.

Gönderen Bankayı arayıp ödemeyi geri hesabına alabilir ve tekrar doğru hesaba yollayabilir. Ödemeyi geri alamaz ise, yinede tekrar ödeme yapması gerekmektedir.

limpbizkids

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Hata gönderen Arkadaş Yazmışlar Buyrun Arkadaş Yaptığı Hatasının Fotoğrafı Burdadır

ilk foto benim doğru iban verdiğimdir. ikinci foto ise bana yolladığı dekontun fotoğrafıdır

2qd7jmp.jpg

jqmdli.jpg

Ekleme: Arkadaş iban numarasını 3 yazacağı yerine 2 yazmıştır.

ganyeto

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ben aradan çekiliyorum arkadaşlar. iki tarafta hatanın farkında ama uzlaştıramadım. zira niki tarafta sakin değil. iyi geceler...

limpbizkids

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ben 3 günden beri uğraşmaktayım. işimi gücümü bıraktım hatamın telafi edilmesini istiyorum.

Ekleme: Para Kolay Kazanılmıyor. Böyle Hata Olursa İnsan Hatasını Kabul Etmeli Ve Telafini Yapmalıdır.

limpbizkids

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Sempaty Bana Bile Özür Dilenmedi Bide Üzerine Hakaret İşittim. Ben 3 yerine 2 yazmasını sanki söyledim arkadaşa

bana diyorki sen neden dekonta bakıp beni uyarmadın diyor :)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5