İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

İyinet E-Dergi Projesi

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

tetal

1
İyinet Üyesi
Reaction score
20
derginin adı belli aslında: iyi.dergi
site içinde pazarlamasını şöyle yapabilirsiniz: bloglarda kullandığımız gibi içerik makaleleri forumda konu olarak açılır, ama sadece içeriğin ilk 100 kelimesi yer alır. devamı iyi.dergi de diye bir ibareyle download sayfasına yönlendirebilirsiniz.

Ozcan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
59
Her ay aynı konu hakkında yazmak zorunda kalmayacaksak :) bende yazabilirim. Mesela ilk yazım Google için ASP.NET mi PHP mi olabilir :D

X

Xman

Misafir
Her ay aynı konu hakkında yazmak zorunda kalmayacaksak :) bende yazabilirim. Mesela ilk yazım Google için ASP.NET mi PHP mi olabilir :D

Ekliyorum senide Özcan, ne yazacağımıza ne yapacağımıza bizler karar vereceğiz, zaten kimsenin kimseye görev vermesi gibi bir durum söz konusu değil aramızda oturup birlikte üreteceğiz, sadece işlerin genel yürüyüşünü organize edecek bir arkadaşımızı directör olarak belirlememiz yeterli olacaktır sanırım. Ayrıca sizlerin önerilerinide bekliyorum, hep ben yazdım aklımdakileri :)

Berk Uçar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
23
hatta eğer güzel bir tasarm olursa 30 adet bastıırıp almak isteyenlere ücreti karşılığı yollarız. Bakmışız 6 ay sonra tüm marketlerde dergimiz var.

KaRaKTeR

0
İyinet Üyesi
Reaction score
36
e-dergi olayı biraz saçma geldi bana madem yapılacak her ay rafları süsleyen bir dergi yapılmalı hem satışında iyinet kazanır hemde dergiyi alıp okuyan kişiler iyinet foruma kazandırılır ve bu webmaster forumlarında ilk olur diye düşünüyorum tabii karar sizin

T

trgy

Misafir
Karakter dediğin olayı ben zamanında araştırmıştım kolay bir olay değil o. Şimdi böyle başlamak daha mantıklı ilerde arz talebe göre yapılabilir.

X

Xman

Misafir
e-dergi olayı biraz saçma geldi bana madem yapılacak her ay rafları süsleyen bir dergi yapılmalı hem satışında iyinet kazanır hemde dergiyi alıp okuyan kişiler iyinet foruma kazandırılır ve bu webmaster forumlarında ilk olur diye düşünüyorum tabii karar sizin

Dediklerin mantıklı ancak zamanla yapılabilecek şeyler. Biz şimdi kenarından kıyısından başlıyalım, bakalım ortaya ne çıkacak, ne kadar ilgi görecek ve nasıl bir talep oluşacak, sonraki adımda senin önerilerin irdelenebilir ;)

Ozcan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
59
PDF olarak kayıt etmekte zor değil yazıları tutun photoshopa sürükleyin farklı kayıt et deyip pdf yi seçin o zaten kayıt ediyor.

Anı : Biz orta okulda 5 kişi dergi çıkarmıştık Genel Koordinatörüydüm :D. Hatta bir sayfa karikatür bile çizmiştim çizgi roman gibi :D sanırım 12-16 sayfa civarı bir şeydi. Fotokopi parasını duyunca dudaklarımız uçuklamıştı. İlk sayısının parasını öğretmenimiz karşılamıştı. Ekonomik olarak birinciden kazandığımızla ikinci dergiyi karşılayamayacağımızı anlayında ücretsiz dağıtmıştık sonra bırakmak zorunda kaldık.

EnkaZ

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
47
İyinet e-dergi başlığını gördüğümde, içimde bi karıncalanma oldu :D Sanırım, kesinlikle bende kendimi bu projenin dışında tutamayacam (eğer görev verilirse) :) Seo konusunda genel açıklamalar, seo'dan nasıl para kazanılır, gelişen teknoloji içinde seo'da ki yeni stratejiler.... ve googlenin yenilikleri, servisleri ve google dostu site yapımı hakkında bilgileri ve benzeri konularda her ay makale yazabilirim. :) Ayrıca Xman PM'le msn adresini bekliyorum. Aklımda da dergi hakkında bir kaç yanan ampul var, onları konuşuruz.

NOT: Reelde okulda (Lise yılları) çıkarttığımız dergiden epeyde tecrübeli olup, 6 sayıya kadar dergiyi kordine ettim :) Zaten okul bitincede bıraktık :)

Hugo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
10
Derginizin bir bölümünü de 1-2 sayfa artık siz karar verin okuyucu yazılarına da ayırırsanız güzel olur. Disiplinli bir şekilde yazı göndermek istemeyip yazdıkça göndermek isteyenlerde olabilir.

Ekip zaten neredeyse kurulmuş. Toplantınızda bunu da birşekilde değerlendirin derim.

Ayrıca madem ileriye dönük bir proje gibi görünüyor. Sadece yazılar dışında farklılığınızı ilk etapta gösterebilecek, kısa da olsa özel bölümler de oluşuturmaya çalışın.

X

Xman

Misafir
Enkaz'la birlikte 8 kişi olduk sanırım yeterli sayıya ulaşacağız, kadroyu şekillendirmeye başlasak iyi olacak sanırım. Gönüllü arkadaşlar görev alacakları pozisyonları yazarlarsa ilk konuya isimlerinin karşısına pozisyonlarını yazmaya başlıyabiliriz :)

wesc

1
İyinet Üyesi
Reaction score
12
Hugo'nun dediği güzel. 1-2 sayfa "Okuyucudan gelenler" başlığı altında forumdaki en iyi makaleyi o sayfaya koyabilirsiniz.

Bayilerde satış işi ise hiç de kolay bir şey değil. Bence PDF formatında yapmak en iyisi olur.

Başarılar diliyorum tüm ekibe.

X

Xman

Misafir
Hugo'nun dediği güzel. 1-2 sayfa "Okuyucudan gelenler" başlığı altında forumdaki en iyi makaleyi o sayfaya koyabilirsiniz.

Bayilerde satış işi ise hiç de kolay bir şey değil. Bence PDF formatında yapmak en iyisi olur.

Başarılar diliyorum tüm ekibe.

Sizlerinde öneri ve görüşleri doğrultusunda adımlar atılacak elbette, eğer okuyuculardan bu şekilde bir destek gelirse denilen uygulamayı seve seve yaparız ;) Üyelerle yapılan web dünyası üzerine röportajlarda yayınlanabilir dergide ;)

T

trgy

Misafir
Forumda birisi vardı bu dergi işlerinden anlayan kendi dergisi mi ne vardı konuyu bulamadım bi türlü. :)

tetal

1
İyinet Üyesi
Reaction score
20
Forumda birisi vardı bu dergi işlerinden anlayan kendi dergisi mi ne vardı konuyu bulamadım bi türlü. :)

forumda http://forum.iyinet.com/reklam-alim-satim/127752-online-dergi-derin-dergide-yayinlanmak-uzere.html burdaki üyenin e-dergisi vardı
diğer dergisi olanlar:
http://forum.iyinet.com/oyunlar-ve-konsollar/126042-gtr-oyun-dergisi-sayi-01-a.html
http://forum.iyinet.com/spor/49504-turkiyenin-ilk-sanal-basketbol-dergisi-3sayi-cikti.html

buda sitedeki bir konuda adı geçen açık kaynak kodlu dergi tasarım programının linki:
http://www.scribus.net/

webkarizma

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
ahmet abi pfd yerine sanalkurs'un e-dergileri tarzında birşey daha güzel olmazmı.bende katılmayı isterim ama bu aralar baya bi yoğunum yarı yolda bırakmayalım.

important_61

1
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Ayın xx sitesi, ürünü veya incelemesi gibi bir sayfa olursa yazabilirim..Üstelik eğer site tanıtacaksak bunu premium olarakta yapabilir dergiye gelir elde edebiliriz.Mesela ayın ilk 10 sitesinden ilk 3'ü premium olur.Diğerlerini kendim seçer yazarım.Ürün incelemesi olursada satışını iyinet üzerinden gerçekleştiririz yine gelir elde edilir.
Bu dediklerim belki derginin 4-5 sayısından sonra olabilcek şeyler ama ben yinede belirteyim..

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5

seo ajansı , sosyal medya yönetimi