İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

IYInet forum yönetimleri ile ilgili..

C

c4®

Misafir
Son günlerde gerçekten forumda tatsız bir hava var , Bence artık işlemler şu şekilde yapılmalı:
Çok ağır hakaret olmadıkça , küfür olmadıkça , Moderatörler yada IYInet admin Ö.M ( p.m ) yoluyla , 1. uyarıyı versin..
Ve bu uyarılar , Hani bizim göremediğimiz , sadece modların gördüğü bölüme yazılsın , Eğer aynı kişi 1 daha hata yaparsa 2-3 haftalık bir ceza verilsin .
Bu süre geçip tekrar foruma girdiğinde , Yine aynı hataları yaparsa , Forumdan süresiz uzaklaştırılsın.
Burda böyle hararetli tartışmaların olma sebebi ; herkes kendi çapında webmaster ve eminim ki saygı görmek istiyor , işleyiş bu şekilde olursa sorun bir nebze çözülür.

ploop

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bu söylediğin zor bence. herşeyden önce herkesin işi var. yani mod'lar ve admin forumu bu kadar takip etmek zorunda değiller. ayrıca bir liste tutmak lazım bu söylediklerin için. tamam uyarı olayı mantıklı geliyor kulağa, fakat uyarı verilsin, akıllanmazsa süreli uzaklaştıralım, sonra geri alalım gibi şeyler uygulanabilirlikten uzak. forumun 5000+ kişiden oluştuğunu unutmayalım, yine de üzerinde çalışılabilirse birşeyler çıkabilir.

trextra

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Uyarıya ne gerek varki herkes forumu insan gibi kullansa sorun kalmayacak. 1 defa değil 10 defa uyarı göndersen farketmiyor.

W

w0w

Misafir
trextra' Alıntı:
Uyarıya ne gerek varki herkes forumu insan gibi kullansa sorun kalmayacak. 1 defa değil 10 defa uyarı göndersen farketmiyor.

İnsanlar mesela ben biriyle kavga ettiği için banlanmadı bu forumdan her zaman. İnsan gibi kullanmaktan kastın en arkadaşım? Bilmiyorum o sırada sende varmıydın yokmuydun burda ama Türk bayrağı yakan bir kürt sitesi protesto edildi burada ve konu silindi forumdan. Bizde bununla alakalı konu açıp mesaj attığımız için forumdan banlandık. Eğer sen buna ses çıkarmıyorsan zaten forumu insan gibi değil bir Türk vatandaşı gibi kullanmıyorsun demektir. İnsanlar bu forumdan sadece birbirleri arasında kavga ediyor diye banlanmıyor yenisin biraz..

C

c4®

Misafir
trextra yine polemik yaratma sakın , burdaki herkes forumu insan gibi kullanıyor.
Ben diyorum ki 1 cümle yüzünden banlandım , bana özelden ulaşıp yanlış bişi deseler silerdim. Burdaki Ben bunu diyorum nasılsa , üye sayısı artmıcak ( ücretsiz mail out ) o zaman ; şu anki üyeler en iyi şekilde korunsun.

trextra

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
c4®' Alıntı:
trextra yine polemik yaratma sakın
yine?

w0w' Alıntı:
İnsanlar bu forumdan sadece birbirleri arasında kavga ediyor diye banlanmıyor yenisin biraz..
iyinet in en eskilerinden biriyim. O değilde sonuçta admin salak değil forumda 900 küsür mesaj yollayarak sürekli aktif olan birini atsın.

O bayrak konusunu biliyorum. Herkes bir anda coştu ve forumu hek forumlarına çevirdiler. Haklılardı belki ama burası yeri değildi. Kimseyi korumuyorum ama adminde haklıydı bazı kişileri atmakta.

Birde şöyle birşey söyleyeyim forumdan beni atsa tekrar girmem..

W

w0w

Misafir
Tamam sen girmezsin biz giriyoruz biz yüzsüzüz. Uzatmaya gerek yok.

trextra

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
w0w' Alıntı:
Tamam sen girmezsin biz giriyoruz biz yüzsüzüz. Uzatmaya gerek yok.
Öyle birşey söylemedim. Biraz daha açayım. Herkes buraya paylaşım için geliyor. Gerek yardım gerek bilgi edinme herkesin bir amacı var. Eğer gerçekten suçsuz yere atarsa beni girmem bir daha. Ev sahibi beni evinde istemiyorsa ne işim var orada.

Neyse kişiselleştirmeyelim konuyu ama böyle önlemler ploop unda dediği gibi zor. Hergün birton mesaj atılıyor foruma. "Forumu insan gibi kullanmak" derken kurallara uymayı kastettim. Kurallara uymayanlar üzerine alınabilir.

Ayrıca hepimiz web sitesi sahibiyiz, Uyarılmaya gerekte yok bu yüzden. Tüm kuralları herkes iyi biliyor. Kendi forumumuz olsa nasıl dawranacaksak burada da öyle olmalıyız. Admin ya da modlar umrumda değil istediklerini atsınlar. Ben bilgim kadar yardım etmeye çalışıyorum, Gerekli olduğu zamanda yardım alıyorum. Forum kurallarına değil, Kendi kurallarıma uyuyorum. Benim kurallarım yüzünden atılırsam girmem.

Neyse konu uzamasın. Yanlış anlaşıldıysam özür dilerim..

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5