İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

iyinet forumunu protesto

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

hakanizm

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
iyinet forumunu veya ploop u protesto ediyorum. Protesto kategorisi altına değil buraya yazdım çünkü burayı ilgilendiriyor.. KOnuyu kısaca özetleyim:

Ben Güncel Olaylar kategorisi altına Cumartesi günü zalimlere tepki amaçlı trabzonda miting düzenleniyor trabzona yakın olanlar katılsınlar özetli bir haber yazdım. Ve belirttim ki mesajım kilitlenebilir ama lütfen silinmesin dedim. Bunun üzerine ploop dan mesaj gelmiş özelime.. Mesajı ve benim cevabım aynen şu şekilde.

ploop' Alıntı:
miting haberini silmek zorundayım kusura bakma. her parti yandaşı miting haberini buraya yazarsa burası siyasi parti forumu olur.

Biliyorum. Şuanda yazacaklarım seni zerre ilgilendirmeyecek. Ama ben yine de yazmak istiyorum.

O mitingi Saadet Paritisi düzenliyor. Ama birçok Saadet Partisi ile ilgisi olmayan sivil toplum örgütü de destek veriyor bu mitinglere.

Her parti yandaşı kendi miting haberini buraya yazarsa baş edemeyiz demişsin. Haklısın bu cümlene sonuna kadar katılıyorum. Ama buraya hiçbir parti yandaşı benim yazdığım başlık gibi bir başlık yazamaz. Çünkü "Filistin'e Destek, İsrail'e Telin" amaçlı hiçbir parti miting düzenlemiyor, başka hiçbir parti yüzbinlerce insanı toplayıp İsrail'e tepki filistine destek vermiyor... TV5 gibi başka hiçbir medya kuruluşu filistinle ilgili haber bile yayınlamıyor. Herkes uykudayken Türk halkının bile sesinin çıkmadığını olaylara sessiz kaldığını düşünürken bir parti öncülük edip Türk halkının sesini dünyaya duyuruyor.

Burada konu Saadet partisi veya başka bir parti değil.
Burada konu Filistin ve İsrail
Burada konu Türk halkının ne düşündüğü, ne hissettiğidir..

Keşke her parti mitingler düzenleseydi bu konuyla ilgili,
Keşke herkes sesini duyurabilseydi dünyaya..
Ama bunu 1 kişi başarabildiyse bırakın o kişinin da haberini buradan yapmak yasak olmasın.
Trabzondakiler mitinge katılsın demek kadar doğal birşey olamaz. Güncel olaylar kategorisi altına yazmışım.. Bu da güncel bir olaydır.

Asıl söylemek istediklerim bunlar değildi..
Asıl söylemek istediğim
Cumartesi günü yapılacak olan zalimlere tepki amaçlı mitingi trabzonlulara ve trabzona yakın olan kişilere duyurmak amaçlı yazdığım haberin silinmesi beni ( GERÇEK ) anlamda çok üzdü. Bir anda forumdan soğudum.

Bazı insanlar o kadar çaba gösteriyorlar o kadar uğraş içerisindeler.. Birileri filistinde ölüyor başlarına füze yağıyor.. İsrail ABD birleşmiş etrafımızı çeviriyorlar.. Külhanbeylik taslıyorlarken bir Türk vatandaşının beni partizanlık yaptığımı söyleyerek yazdığım haberi silmesi beni ÇOK AMA ÇOK üzdü.

Bu konuda haksız olduğumu düşünüyorsanız lütfen -rep veriniz. Haklı olduğumu düşünenler de +rep versinler lütfen.

Şuanda 133 olan repim 100 ün altına düştüğü anda bu foruma artık haftada sadece 1 kere gireceğim. repim 150 yi bulursa da o başlığın tekrar oraya yazılmasını istiyorum.

Ha biliyorum ki buradaki insanların büyük bir çoğunluğu Saadet Partisini hiç sevmiyor.. Ve biliyorum ki okuyan herkes -rep verecek. Zaten iki modun -rep vermesi bile yeterli.. kONuyu sakın rep olayına getirmeyin. Buradakilerin çoğunluğunun -rep vereceğini bildiğimden dolayı bunları yazdım zaten. Yani sorun değil. Forumdan soğuduktan sonra foruma sık sık girmek de anlamsız bana göre.

Ben Saadet Partili birisi olsam da o haberi sadece insanlık adına yazmıştım. Yazarken de demiştim ki lütfen silinmesin ama kilitlenebilir demiştim. Kitlemek yerine silmeyi tercih etmiş ploop arkadaş. Buradaki Trabzonlular da mitingden haberdar olsalardı.. Katılmak isteyenler de katılsalardı.. Yüzbinlere birkaç kişi daha fazla katılsaydı ne olurdu sanki...

Caesar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
7
Ben de seni protesto ediyorum. Burası siyasal bir forum degil ve açtığın konu bizi ilgilendirmiyor.

hakanizm

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Olayı halen anlayamamışsınız.

Birilerinin kafasına füze düşmesi ve başka birilerinin de bu füzelere dur demek için yüzbinlerce insanı toplamasına nasıl olur da siyaset dersin ya..

Bunun tek bir adı var o da İNSANLIK

alorak

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Siyasi veya Spor konularında - rep vermiyorum. Ama görüşünde yanlılıyorsun.Çok iyi anlıyorum düşüncen de çok güzel ama bu forumda yazılması uygun değil.Eğer aksini iddia eden yönetimden birisi çıkarsa o zaman uygun olur.

SargeT

0
Yasakli Uye
Reaction score
10
Caesar' Alıntı:
Ben de seni protesto ediyorum. Burası siyasal bir forum degil ve açtığın konu bizi ilgilendirmiyor.

bende seni protesto ediyorum... Bu mitinge ön ayak olan sadece bir siyasi parti dir ve kınama tepki göstermek içindir... Böyle bir mitinge siyasi parti değilde kim ön ayak olacak senmi benmi webmaster birliğimi saçma sapan konuşmayın ya... Bir tarafat insanlar katlediliyor insanlar diri diri gömülüyor çoluk çocuk yaşlı genç demiyorlar sen gelmiş burda burası siyasi platform değil diyorsun.. olmadığını bizde biliyoruz ama unutma buraya uzaylılar takılmıyor yada ingilizler yada yahudiler burası Türk Webmester forumu..... Herkesin web sitesi var yerli yada yabancı Kaç kişi Sitesinde şuan bu olaylar ile ilgili Bir kınama Yazısı Yazdı YAda Bununla ilgili Birşey Yaptı.... Sakın ben yaptım ben yaptım diye ortaya çıkmasın kimse... istisnalar kayideyi bozmaz...

hakanizm

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Ya bu forumda birileri (ben de dahil) bu hafta şu film gelmiş sinemalara hadi herkes gitsin tavsiye ederim diyebiliyorken

ben neden Filistine destek vermek isteyenler ve trabzona yakın olanlar mitinge gelsin dediğimde mesajım siliniyor anlamadım...

Bu haberin aynısı veya bu mitingi düzenleyen kişiler başka bir partiye mensup olsalardı ben bu haberi yine yayınlardım saadet partili olduğum halde. Çünkü partilik bir iş değil... Bir insanlık görevidir.

Ama malesef başka bir parti miting düzenlemiyor keşke düzenlese.. Zaten belirtmişim yaw.. Kitleyin ama silmeyim demişim... Keşke insanlar okusalar ama yorum yapamasalardı... Bazıları bu mitingin olduğunu varlığını öğrendiklerinde belki de sevineceklerdi belki de gitmeyi düşüneceklerdi.

Caesar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
7
bu konuyu gidin siyasi forumlara açın hala neyin ne olduğunu anlayamıyorsunuz, hayali beyzbol sopamla hepinizin azını burnunu dağıtıyorum şu an, mousemi kafanıza kafanıza vuruyorum. Eminim siz sigara almak içinde beyaz eşya mağazasına giriyorsunuzdur.

ploop

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ilk olarak forum kurallarını okursan:
Ozel mesajlar foruma tasinamaz, forumda paylasilamaz.
yazıyor. bu konuda şimdilik bir yaptırım uygulamıyorum. bu ayrı bir konu. yine forum kurallarını okursan:
Siyasal ve dini konularin konusulmasina IYINET yönetimi sicak bakmamaktadir.
yazıyor, ve konu sadece bir partinin propandası olduğu için sildim konuyu. bahsi geçen mitingi ben canlı olarak izledim. tamamen saadet partisi propagandası şeklinde geçiyor. şimdi başka örgütler de destekliyor demeyin, hepsi saadet partisinin kolları. yazdığın mesaj çok uzun olduğu için tam okuyamadım zamanım yok ama söylemek istediklerim özetle bu olacaktır.

Darkart

0
İyinet Üyesi
Reaction score
54
herşey iyide konuyu sonunda rep e bağladınya helal olsun

hakanizm

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
SargeT' Alıntı:
bende seni protesto ediyorum... Bu mitinge ön ayak olan sadece bir siyasi parti dir ve kınama tepki göstermek içindir... Böyle bir mitinge siyasi parti değilde kim ön ayak olacak senmi benmi webmaster birliğimi saçma sapan konuşmayın ya... Bir tarafat insanlar katlediliyor insanlar diri diri gömülüyor çoluk çocuk yaşlı genç demiyorlar sen gelmiş burda burası siyasi platform değil diyorsun.. olmadığını bizde biliyoruz ama unutma buraya uzaylılar takılmıyor yada ingilizler yada yahudiler burası Türk Webmester forumu..... Herkesin web sitesi var yerli yada yabancı Kaç kişi Sitesinde şuan bu olaylar ile ilgili Bir kınama Yazısı Yazdı YAda Bununla ilgili Birşey Yaptı.... Sakın ben yaptım ben yaptım diye ortaya çıkmasın kimse... istisnalar kayideyi bozmaz...

Tamam. Sen tepki gösterme. O tepki göstermesin. Bu tepki göstermesin. Şu tepki göstermesin.

Onun tepkisi cılız olur.
Bunun tepkisi siyasi olur.
Şunun tepkisi de gereksiz olur.

Ha bir de istisnalar kaideyi bozmaz dimi..

Tepkisizlik içinde sadece sıranın sana gelmesini beklersin...

Peygamberimiz demiş ki.. Bir kişinin birisine zulmettiğini görüyorsan o zulme mani ol. Mani olamıyorsan dilinle uyar... Dilinle de uyaramıyorsan kalbinle onu kına.. Ama unutma ki sadece kalbinle kınamak imanın en zayıf noktasıdır buyurmuş. Şimdi bu cümleden kimse ama kimse benim savaşalım dediğim gibi komik çok komik bir mana çıkarmasın... Demek istiyorum ki herkesin tepkisini birlik olarak ve sesleriyle duyurması gerek.. Senin de dediğin gibi sitelerine bari adsense nin yanına bir küçük başlık bir küçük banner bile koyulabilir.

EDİT : Sarget bana +rep vermiş. Sözü de ceaser e imiş. Destek için teşekkürler sarget

Caesar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
7
destegi gorunce nasil canlandi gozlerin:)

edit: hayali sopam hala elimde bu arada

SargeT

0
Yasakli Uye
Reaction score
10
Caesar' Alıntı:
bu konuyu gidin siyasi forumlara açın hala neyin ne olduğunu anlayamıyorsunuz, hayali beyzbol sopamla hepinizin azını burnunu dağıtıyorum şu an, mousemi kafanıza kafanıza vuruyorum. Eminim siz sigara almak içinde beyaz eşya mağazasına giriyorsunuzdur.

şayet beni tanıyor olsaydın inan bunun hayalini bile kuramazdın...

alorak

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Miting olarak değil ama İsraile hep birlikte karşı duralım gibi bir başlık olsa bende senin destekçin olacağıma emin ol. Ama forumda siyasi partilerin mitingine çağırma denilince farklı anlamlar çıkıyor gibi.. Yine de benden bu kadar kural konmuşsa ya değiştirilir yada uygulanır..

"Senin de dediğin gibi sitelerine bari adsense nin yanına bir küçük başlık bir küçük banner bile koyulabilir." Bak bunu uygulayabiliriz işte..

Caesar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
7
@sarget,

sen neymişsin beee, dememimi bekliyorsun? bekliyorsan yanılıyorsun... insanların vucudu fazla gelişebilir ama beyinleri cik eki alınca bi işe yaramıyor.

hakanizm

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Caesar' Alıntı:

Caesar ben bir çağrı haberini yayınladım. O zaman burası sadece ve sadece bir webmaster forumu ise kaldırılsın webmasterlık harici bütün kategoriler.. Kaldısılsın o zaman güncel olaylar kategorisi de..

Caesar hayallerle avutma kendini. Gün gelir devran döner o sopa sana da değer..

Bu arada sigara ve beyaz eşya konusunu tam anlayamadım. Ama eğer anladığım bir haber konusu ise o beyaz eşya mağazasına giren biz değildik başkasıydı.

ploop

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
hakanizm, forum kurallarında yazılmış, siyasi konuların tartışılmasına sıcak bakmıyoruz diye. haftada 1 aynı tür başlıkları açmanın anlamı olduğunu düşünmüyorum. biz webmasterlar olarak bilinçli insanlarız, ama bunu tartışmak istemiyoruz bu forumda. kurallarda yazıyor zaten okursan. eğer mitinge vs. gidecek olursak diğer bununla ilgili forumlardan öğreniriz. tek girdiğimiz site forum.iyinet.com adresi değil.

SargeT

0
Yasakli Uye
Reaction score
10
the_alorak' Alıntı:
Miting olarak değil ama İsraile hep birlikte karşı duralım gibi bir başlık olsa bende senin destekçin olacağıma emin ol. Ama forumda siyasi partilerin mitingine çağırma denilince farklı anlamlar çıkıyor gibi.. Yine de benden bu kadar kural konmuşsa ya değiştirilir yada uygulanır..

konayla alakalı değilde bir soru sormak istiyorum.. Bu zamana kadar herhangi bir siyasi partinin elinin deymediği bir miting gördünmü... her mitingte mutlaka siyasi partilerin bir parmağı vardır dolaylı veya dolaysız olarak.. Kadın kolları olsun ilçe meclisi olsun gençlik kolları olsun ne olursa olsun. mutlaka parmağı vardır.. hadi ben Türkiye cumhuriyeti vatandaşıyım ve bu ülkeyi kınamak istiyorum tepkimi göstermek sokağa çıkmak bağırmak çağırmak istiyorum.. Söle bana bunu yaptığım zaman beni yolda görsen... şu delinin zoruna bakın dermisin demezmisin.. ¿¿¿¿

TRinsanRehberi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Keşke partinin adını hiç yazmasaydınız (mesajınızda)
insanlar kullanılmaktan hoşlanmazlar.
ama birçok insan zulme öfke duyar ve bunu dile getirir.

siyasi partilerin oluşum nedenlerinin temelinde oy kaygısı vardır. Yaptıklarının takdir (=oy) edilmesi endişesi vardır. yaptıklarının iyiniyetle mi yoksa kaygı ile mi yapıldığı belirlenemez. keşke sivil toplum örgütlerini çoğaltsak (siyasi herhangi bir oluşuma yaklaşmayan sivil örgütler)

BAzen haklı bir durum çok doğru bir iş yanlış anlaşılabilir.
ilgili parti keşke bir ikinci partiyi (rakiplerinden birini) de kendi yanına alarak olayı siyasi görüntüden çıkartmanın uğraşını verseydi.

Caesar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
7
yahu kendinize faydanız yok milleti düşünür oldunuz.... bu beni kızdırıyor şurada adam gibi 2 cümle kuramıyorsunuz ama siyasette ahkam kesiyorsunuz.
not: bu lafi 2 kişiye gonderiyorum anladi onlar

SargeT

0
Yasakli Uye
Reaction score
10
Caesar' Alıntı:
@sarget,

sen neymişsin beee, dememimi bekliyorsun? bekliyorsan yanılıyorsun... insanların vucudu fazla gelişebilir ama beyinleri cik eki alınca bi işe yaramıyor.

fazlasına ihtiyacım yok.. sadece karşımda duran insana sağ yumruğumu onun suratına yönlendirecek kadar olsa yeter... bu bile yeter estetik cerrahlarının yolunu tutmana...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5