İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Öneri #iyinet Hashtagı Katılımınızı Bekliyoruz!!!

kuzgun

İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
254
bundaki amaç nedir? tw de en çok konuşulan kişi falan mı olunuyor

BarışBey

1
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
51
Hesabımda sadece 1 kere tweet atmışım o da #iyinet oldu :D
Ne kadar twitter sevmesem de iyinet için takipteyim :)

Eif

0
İyinet Üyesi
Reaction score
248
bundaki amaç nedir? tw de en çok konuşulan kişi falan mı olunuyor

# kullanımı, bu mesajlar bu konuya (olaya/kişiye/yere) aittir demenin pratik yoludur. Ve bir anlamda "anahtar" dır. Yeterli sayıya ulaştığında popülerleşip gündem (trend) oluşturur. Geçen gün bir arkadaş bir gecede yeni hashtag yaptı ve onu burada açıkladı. Yeterince follower sayısı olan kişiler daha kolay hashtag yapıyorlar.

pigeon

0
İyinet Üyesi
Reaction score
12
# kullanımı, bu mesajlar bu konuya (olaya/kişiye/yere) aittir demenin pratik yoludur. Ve bir anlamda "anahtar" dır. Yeterli sayıya ulaştığında popülerleşip gündem (trend) oluşturur. Geçen gün bir arkadaş bir gecede yeni hashtag yaptı ve onu burada açıkladı. Yeterince follower sayısı olan kişiler daha kolay hashtag yapıyorlar.

ama bu tagı tt yapamazsın. bir firma adı bu. tt için ya ciddi sayıda hesap bunu yazacak ki burada o sayı çıkmayacak gibi anlaşılıyor ya da genel bir tag ama iyinetten olduğu anlaşılacak. ve tt olmak için tagın pik yapması lazım.yani önceden planlanacak ve birden bastırılacak. 3 ay boyunca her gün birilerinin tag yazması anlam ifade etmiyor. birkaç saatlik bir pik bu ama artçı olarak uzun süre kalıyor. bu konuda çalışmalarım var, günün hangi saati, kaç hesap vs gibi rakamlar, istatistikler çıkardım.

Eif

0
İyinet Üyesi
Reaction score
248
ama bu tagı tt yapamazsın. bir firma adı bu. tt için ya ciddi sayıda hesap bunu yazacak ki burada o sayı çıkmayacak gibi anlaşılıyor ya da genel bir tag ama iyinetten olduğu anlaşılacak. ve tt olmak için tagın pik yapması lazım.yani önceden planlanacak ve birden bastırılacak. 3 ay boyunca her gün birilerinin tag yazması anlam ifade etmiyor. birkaç saatlik bir pik bu ama artçı olarak uzun süre kalıyor. bu konuda çalışmalarım var, günün hangi saati, kaç hesap vs gibi rakamlar, istatistikler çıkardım.

Evet iki günlük denemeden sonra sayının yetersiz olduğu ortada. Söylediğin gibi daha genel bir tag olursa şansımız fazla olurdu. Ama iyinetle nasıl adapte edebiliriz onu bilemedim açıkcası. Bu konuda önerin var mı? Bu saatte yapalım diye anlaşacağız ama kaç kişi uyar bilmiyorum artık.

pigeon

0
İyinet Üyesi
Reaction score
12
tagı biz tt yapamıyorsak, 1 milyon #googlefan bulurum mesela ben :) anlatabildim mi? ama bunu trend topic yapsan ne faydası olur açıkçası onu da bilmiyorum. iyinetle ilgili ne çıkar şu kafa yormak lazım. yoksa orhan gibi ben yaptım demene yarar anca. ama ne olursa olsun aktif kullanılan hesapların olması lazım. böyle platformlarda hiçbirşey hadi yapayım demekle olmuyor, kafa yormak, planlamak ve desteklemek gerek. ben de tt yaptım bir tag ama siyasiydi, bir yandım ve kelime gündemdi (bunun karşılığı hemen buldu tabii, tib iletişime geçti, cezayı kesti).. birey olarak herkes bir taraf artık. biri nihat doğanı seviyor, diğeri deryayı.. bu da gidilecek diğer nokta. inci gibi kafa yoran ve destekleyen fanlar lazım. tt için okana 3 kelime söyle diye reklam teklif ettik kabul etmedi. gece saatlerinde böyle programlar twitterı şekillendiriyor. bunlara erişip, kullanmak lazım. böyle yolları planlamak lazım.
#iyinet tagı için çok erken diyemem çünkü twitter hergün büyüyor, ileride tt daha zor olabilir. ama manipüle etmeden de tt yapmak mümkün gözükmüyor.

Onur07

0
İyinet Üyesi
Reaction score
21
Fazla girmezdim twittera takipçi almak için bir sistem vardı Twiends diye biryer vardı üye olmuştum girdiğimde spam tweetlerle doluydu profilim birdaha tövbe :) #iyinet tweetledim ama sadece 4 sonuç çıktı.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5

seo ajansı , sosyal medya yönetimi