İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

İyinet Link Değişim Platformu (Kreş Forum)

GLadiatoR

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Önceden bilgi, alışveriş ve paylaşım forumu idi şimdi ise geyik ya da netteki haberlerin okunduğu bir forum oldu. Başlık açmaktan çekiniliyor sebebi ise ya geyiğe alınıyor ya da baltalanıyor hadi geçerli bir baltalama olsa gam yemicem.. Mesajlarında gerçekten çoğu link değişimi ile ilgili, yine bu oran iyinet te diğerlerine göre az.. Başka takıldığımız forumlarda "Yeni mesajlar" a tıklıyorum sayfalarca link değişim başlıkları oluyor sadece..

ManuaL

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
0
Yazdigin tum mesajlara baktim neredeyse hepsi geyik.. Paylaşımdan bahsediyorsun, bumudur paylaşım?

bende baktımda aynen öyle Loi :) Geyik'te forumun bir parçası fakat, geyik bölümüne post atanları veya link değişimi bölümünde kasan arkadaşlara böylesine söylemde bulunabilmek için önce onlardan farklı birşey yapmak gerekir diye düşünüyorum.. Konuyu açarken 2 hatta 3 kere düşünmeli :)

N

necro

Misafir
Arkadaşlar elinizi yüreğinize koyun, konuyu açan arkadaş bence doğru birşey yazmış hemen "lan şuna bir laf geçireyim de dumur olsun" tarzı tutum sergilemek yerine acaba bu durumdan nasıl çıkarız diğe oturup tartışsak hayrımıza olacak.

ManuaL

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
0
Kimse yanlış demiyor, sadece söylemek istenen "dinime küfreden müslüman olsa" mantığı başka birşey değil :)

N

necro

Misafir
Kimse yanlış demiyor, sadece söylemek istenen "dinime küfreden müslüman olsa" mantığı başka birşey değil :)

Arkadaşın 70 mesajı var izlemleyin sadece geyik yapıp 1000 mesajı olan var. 70 mesaj normal bir mesaj sayısı. Kaç sene olmuş üye olalı. saçma yorum yapıyorsunuz.

beceriksiz_acemi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
Ne yapmak lazım acaba? kimlik kontrollümü üye yapalım? Sizce o önemli olmayan link değişimi, görebileceğiniz kadar bir çok site sahibi için çok önemliki, sürekli link değişimi konusu açılıyor.Evet sizi rahatsız edebilir ama okumazsanız hiç bir zorluğuda olmaz sizin için.Kategori olarakta link değişimi olarak eklendi zaten.Konu açılırken suçlu olarak iyinet gösterilmiş.Gerçekten de çok üzücü.İyinetin görevi, bir ortam sağlayarak webmasterleri burada tutmaktır.Buranın açık kalmasını, çalışır halde olmasını sağlamaktır.Ne yapacaktı ? Girip her kategoride konular açacak, makaleler yazacak ve yardımcımı olacaktı ? Peki biz neden konu açmıyoruzda konu açın diyoruz.Paylaşım yok diyen insanlardan kaç tanesi paylaşım yapıyorki ? Yada insanlardan paylaşımı beklemek zorunluluğunu neden hissediyoruz.Geçmişte şöyleydi, geçmişte böyleydi ile başlayan mesajlarda bir can sıkıntısı..

Geçmişte ben yokdum ama geçmiş geçmişte kaldı.Öneriler varsa bunu sunmak dururken geçmişe takılmanın hiç bir yararını görmedim.Varsa öneriler bunları buradan dile getirelim ve gerekli işlemin yapılmasını adminden bekleyelim.Yönetici olayı hakkında istekte bulunan arkadaşlarda bilgi verirse sevinirim.Yönetici geldiğinde neler değişecek acaba ? Burada insanlar zaten kendilerini yönetebiliyorlar, başımıza illa bir çobanmı şart olacak.Yönetici var diye paylaşımmı yapmaya başlayacağız? Gelen yönetici mi paylaşım yapacak? Anlamış değilim.

Benimde şikayetçi olduğum konu, rep puanı almak, mesaj sayısı artırmak yada tecrübe puanı kazanmak için yazılan gereksiz mesajlar.Keşke mesaj sayımız bile gözükmesede, sadece itrader kullanılsa.

Angelo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
111
Paylaşıma sadece vericiler değil alıcılar da katılsa dediğiniz kalite yükselir, ama örneğin PHP bölümünde çok başlangıç seviyesinde bir soruyu soran kişiye cevap veriyoruz, iki gün sonra başka başlangıç seviyesinde bir soru geliyor, yine yardım ediyoruz. Bir hafta sonra script satış bölümünde aynı kişi bu parçaları birleştirmiş 500 YTL yazmış script fiyatına. Zaten fiyata hiçbirşey demiyorum o açılan başlıklardan satın alan varsa şimdiye kadar 2-3 daire almam lazımdı. Neyse satmak haklarıdır ama bizden aldığını foruma satmak isteyen bu arkadaşlar, foruma pozitif bir paylaşım katmak için uğraşmıyorlar. O da arkasına birisine yardım etse ya da ya bende bunu buldum diye getirse helali hoş olsun.

Bir benzeri teknik konular bölümünde sunucu yönetimiyle ilgili çok basit sorular soruluyor, bu arkadaşların diğer bütün postları sunucu satışı. Yani bunlar çok basit örnekler ama mentalite bu, bunu değiştirmemizin olanağı yok.

Ben burada bilgisini satabilecek konumda tecrübe edinmiş kişilerden biri olduğumu düşünüyorum, ama forumu maddi işler için hiç kullanmadım, bir şey satacağım bir kere oldu, onda da ayrı bir kullanıcı açtım, moderatorlüğün etkisi olmasın diye. Herkes sadece birşeyler satabilmek ya da karşılıksız alabilmek için buraya geliyorsa, bizim gibi karşılıksız vermek veya vakit geçirip geriden gelenlere el uzatmak isteyen arkadaşlar zamanla gerilebiliyor, tansiyon yükseliyor, bu arkadaşlara söylemek istemediğimiz bazı şeyleri ters veya sinirli söyleyebiliyoruz, bu şekilde zaman geçtikçe forumdan soğuma oluyor. Kötü ya da yanlış gidenleri uyarmaya kalktığımızda da adımız kıskanç, ya da ukala oluyor.

Sonuçta bu böyle bir periyoda girdi artık düzelmesi zor. Buradaki kısır tartışmalar, gerçekten birşeyler paylaşmak isteyen bilgili kişileri buradan uzaklaştırıyor. Forumun bir süredir belirli bir bakış açısı vardı, her kim kendi ne yaparsa yapsın, bu forumda kural dışı şeylerin konuşulması yasak. Bunu kapatıyorsunuz 3 tane yeni mesaj açılıyor, yok moderatoru protesto ediyorum, yok bunu protesto ediyorum. Kusura bakmayın ama birilerini protesto etmek için önce aynaya bir bakmak lazım, sonra da karşındakini tanımak lazım. Ben dışardan bir göz olarak bunlara baktığımda, bu forumu tesadüfen bugün bulsaydım üye olmazdım. Herkes alırsa verecek kimse kalmaz bir gün.

*siber*

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Yazdigin tum mesajlara baktim neredeyse hepsi geyik.. Paylaşımdan bahsediyorsun, bumudur paylaşım?

Bende yazacaktım ama NeFuSa adlı arkadaşı rencide etmek istememiştim. Madem sizde incelediniz o zaman bende içimdekini söyliyim.

@NeFuSa Kaliteli mesajları gösterbilirmisiniz ?

pigeon

0
İyinet Üyesi
Reaction score
12
artık yeni soru da gelmiyor. birsürü yeni üye geliyor ama ortada yoklar. hiçbiri soru da sormuyor. forumun seviyesinden kaynaklanıyor sanırım.. bir süre sonra da forumun 'ağası' oluveriyorlar..
bilene anlatmak, öğretmek daha zordur, herkes herşeyi biliyor burada sıkıntı bu :)

Ece

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
konuyuya eşlik edipde istekde bulunan kullanıcları burda yönetime teşekür etmeliydi ben akşam fark ettim çokda hoşuma hoşuma gitmesi şu yönden oldu ne güzel yönetim üyelerini izliyor ve dogruyu ediyor güzel. ve webmasterlerin araçıdır link degişimi başdada belirtmiştim güzel olmuş bu şekil ben kendi adıma duyarlı yaklaşımları için yönetime teşekür ediyorum.. Ayrıca beceriksiz acemi nin yazdıklarıda iyiydi eskiden böyleydi yeniden böyleydi hiç birşey aynı kalmazki güzelikleri yaratabilmek için hep birlikde el uzatmalıyız diyorum

osahin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
34
Angelo' nun söylediklerine aynen katılıyorum 50-100 YTL kazanayımda lunaparkta elma şekeri alırım mantığında olan o kadar kullanıcı varki...
Bir ara kendi kendimize voucher bulabiliriz diye bir başlık açmıştım sonrasında tüm wm forumlarında kupon satışları arttı ee sonra? Yok...
Benim mantığıma göre iyinet' de kalitenin artması için alışveriş bölümlerine girip birşeyler satmak isteyen kişilerin mutlaka özel forumlarda bunu yapması gerekli, alışveriş yapabilmek için ücretli üyelik olsun bitsin bu karmaşa...
Böylece ciddi satıcılar ciddi alıcılarla buluşabilir ve iyinet.com da desteklenmiş olur, sadece absürt konuların konuşulabildiği forum yerine bu çok daha etkili ve yararlı olacaktır... Diğer konularda ise insanlar özgürce sorup yanıt vermeli genelde forumda ilk mesaja değilde ilk mesaja verilen cevaplara cevap veriliyor buda tartışmalara neden oluyor...
Herkes ilk mesaja yanıt verse problem olmayacak sanırım...

Ekstra

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
artık yeni soru da gelmiyor. birsürü yeni üye geliyor ama ortada yoklar. hiçbiri soru da sormuyor. forumun seviyesinden kaynaklanıyor sanırım.. bir süre sonra da forumun 'ağası' oluveriyorlar..
bilene anlatmak, öğretmek daha zordur, herkes herşeyi biliyor burada sıkıntı bu :)

Ben Bilmiyorum Soruyorum Sanırım Bilen Kişi Yok.

Burda

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5