İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

İyinet Seo Yarışması Kuralları

• Konbuyu başlatan trgy
  • Başlangıç tarihi
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
T

trgy

Misafir
Kuralları ekliyorum arkadaşlar.

Yarışma Kuralları
1- Yarışmaya katılanlar yeni domain ile katılmak zorundadır. Yani yarışma kelimesi açıklandıktan sonra katılacaklar domain almak zorundadır.
2- Subdomain ile katılım yasaktır.
3- ücretsiz blogspot, blogger vb. sitelerle katılmak yasaktır.
4- www.siteadi.com/.... şeklinde katılım yasaktır.
5- Katılan yarışmacılar verilen linkleri belirtilen yerlere koymak zorundadır.
6- Yarışmaya katılan sitelerden link satışı kesinlikle yasaktır.

Not - 1: Yarışma kuralları bunlardır. Yarışma kurallarında ekleme ya da düzenleme yapılabilir. O yüzden bu konuyu takip etmenizde fayda vardır.

Not - 2: Herkesin yeni bir domain ile başlamasını özellikle istiyorum. Çünkü herkes aynı arabaya binmiş olacak ve iyi şöfor olan kazanacak.

Not - 3: Yarışma tarihi ilerleyen günlerde bildirilecektir. Şu an için 15 Mart olarak belirlenmiştir. 5 - 10 gün uzayabilir bu süre. Sağlam ve ödeme yapacak sponsor bulmak için en ince detaylarına kadar görüşüyorum işi garantiye almadan başlamayacağım.

Not - 4: heklink olayına karışmıyoruz. heklink alan kişi zaten uzun soluklu bir yarışma olduğu için kaybedecektir. Aslında yasak olmasını istiyorum ama bazı kötü niyetli kişiler 1.yi elemek için heklink eklettirebilir.

OsmanAtabey

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
Yeni domain sınıfına elde olan fakat hiç açılmamış domainlerde giriyor mu ? Mesela godaddy 'den alınmış ve alındığı gibi duran domainler.

ReiS

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
2
Ne diyelim hayırlı olsun şimdiden sizede başarılar dilerim

Frmkanka

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Hayırlı olsun,sabırsızlıkla bekliyoruz.

Bu arada kelimenin açıklanacağı tarih ve saat belirtilirse iyi olur.

catlakcocuk

0
İyinet Üyesi
Reaction score
37
Not - 1: Yarışma kuralları bunlardır. Yarışma kurallarında ekleme ya da düzenleme yapılabilir. O yüzden bu konuyu takip etmenizde fayda vardır.

Blod olan kısım yarışma başlangıcından önce değişiklik gösterebilir değilmi ? Yani yarışma başladıktan sonra herhangibi değişiklik söz konusu değil ?

Baştan düzgün anlamak herzaman iyidir.

sader

0
Yasakli Uye
İyinet Üyesi
Reaction score
1
daha önce de sordum ama bir cevap gelmedi.sevgili arkadaşlar bu yarışmada amaç belirlenen kelimede googlede ilk sırada mı çıkmak lazım kazanmak için?

E

Ephitet

Misafir
daha önce de sordum ama bir cevap gelmedi.sevgili arkadaşlar bu yarışmada amaç belirlenen kelimede googlede ilk sırada mı çıkmak lazım kazanmak için?

xx.xx.xxxx tarihinde belirli bir kelime açıklandıktan sonra siz gidip açıkladığımız kelimenin içinde geçtiği yeni bir alan adı alıyorsunuz ve maraton başlıyor. Yarışmanın biteceği son saniyeye kadar yarış içerisinde oluyorsunuz ve vereceğimiz google kontrol adresinde siteniz dereceye girmiş ise karşılığında ödül alıyorsunuz ana mantık bu.

catlakcocuk

0
İyinet Üyesi
Reaction score
37

Evet belirlenen kelimede ilk sıralara çıkman gerekli ödül kazanabilmen için.

Örnek :

1. sıra xxxx lira
2. sıra xxx lira
3. sıra xx lira
4. sıra x lira
gibi...

Örneğin konu ile alakası yok sadece anlaman açısından verdim.

T

trgy

Misafir

Blod olan kısım yarışma başlangıcından önce değişiklik gösterebilir değilmi ? Yani yarışma başladıktan sonra herhangibi değişiklik söz konusu değil ?

Baştan düzgün anlamak herzaman iyidir.

Yarışma başladıktan sonra kural değişikliği olmaz saçmalık zaten öyle birşey. Öyle birşey olursa kural eklerim bi tane canım sıkılırsa bugün bi kaç kişiyi eleyebilirim diye. :p

Kural neyse odur. Ben, orada onu aklıma gelmeyenler olabilir diye ekledim sadece. :)

jacktheblack

0
İyinet Üyesi
Reaction score
14
hayır değil.
3- ücretsiz blogspot, blogger vb. sitelerle katılmak yasaktır.

bu yarışmanın ciddiyetinin göstergesi :)

Yalnız heklink olayı biraz sıkıntılı olacak bana göre. Birisinin emeğine göz dikip heklink ekleyebilecek afedersiniz çok düzenbaz var. Buna bir önlem gelebilecek mi ya da var mı bir önlem?

Frmkanka

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Demek istedigim domain alip, blogger host kullanmak.

OsmanAtabey

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
Aslında yarışılacak kelimenin içinde geçmediği bir domain ile seo yapmak daha iyi olurdu :)

E

Ephitet

Misafir
bu yarışmanın ciddiyetinin göstergesi :)

Yalnız heklink olayı biraz sıkıntılı olacak bana göre. Birisinin emeğine göz dikip heklink ekleyebilecek afedersiniz çok düzenbaz var. Buna bir önlem gelebilecek mi ya da var mı bir önlem?

Bunun önüne geçmek zor olacaktır katılımın yüksek olduğu yarışmalarda heklink kontrolü için belirli periyodlarda siteler kontrol edilmeli ve bu gerçekten zor olur zaten yarışma süresince heklink alanlar bunun olumsuz yönlerini yaşayacak ve dereceye dahi giremeyecek büyük ihtimalle.
Demek istedigim domain alip, blogger host kullanmak.

aldığınız domainleri istediğiniz hostta barındırabilirsiniz. blogger dahil...

jacktheblack

0
İyinet Üyesi
Reaction score
14
Bunun önüne geçmek zor olacaktır katılımın yüksek olduğu yarışmalarda heklink kontrolü için belirli periyodlarda siteler kontrol edilmeli ve bu gerçekten zor olur zaten yarışma süresince heklink alanlar bunun olumsuz yönlerini yaşayacak ve dereceye dahi giremeyecek büyük ihtimalle.

aldığınız domainleri istediğiniz hostta barındırabilirsiniz. blogger dahil...

Benim demek istediğim o değildir.

Ben yarışmaya giriyorum. A sitesi sahibiyim. B sitesi sahibi beni yarışmanın dışında itmek için benim hiç bir şekilde heklink bilgim olmamasına rağmen üst sıralarda olmamdan rahatsız olup site adresimi heklink olarak eklerse ne olacak.

Bu konuyu anlamak istedim :)

T

trgy

Misafir
Benim demek istediğim o değildir.

Ben yarışmaya giriyorum. A sitesi sahibiyim. B sitesi sahibi beni yarışmanın dışında itmek için benim hiç bir şekilde heklink bilgim olmamasına rağmen üst sıralarda olmamdan rahatsız olup site adresimi heklink olarak eklerse ne olacak.

Bu konuyu anlamak istedim :)

O konuda biz birşey yapmayız. Var ise öneriniz tabi ki dinleriz ama sanmıyorum. :)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5