İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

İyinet Seo Yarışması Kuralları

• Konbuyu başlatan trgy
  • Başlangıç tarihi
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

OsmanAtabey

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
Birde DDOS ve Botnet benzeri saldırı yapanlarla uğraşmak gerekecek. Onun içinde iyi bir host şart.

peep

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
86
ddos botnet için en kolay çare blogspot

Ozcan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
59
Aslında yarışılacak kelimenin içinde geçmediği bir domain ile seo yapmak daha iyi olurdu :)

Bencede bu şekilde olmalı.

Atıyorum kelime iyinet seo yarışması olsun iyinetseoyarismasi.com iyinet2010.com 2010seoyarismasi.org iyinetteyarisma.net . Domainlerin seo ya etkisi ile ilgili bir yazı yazmıştım. Bu tür domainlerde haksız bir artı puan sağlayacağı için bu tür domainlerde yarışmaya alınmasın.

T

trgy

Misafir
Bencede bu şekilde olmalı.

Atıyorum kelime iyinet seo yarışması olsun iyinetseoyarismasi.com iyinet2010.com 2010seoyarismasi.org iyinetteyarisma.net . Domainlerin seo ya etkisi ile ilgili bir yazı yazmıştım. Bu tür domainlerde haksız bir artı puan sağlayacağı için bu tür domainlerde yarışmaya alınmasın.

Böyle birşeyi yasaklayamayız. Domain adı ile seo yarışmasının alakası var elbette ama burada biraz da taktik konuşacak. Domain adının nasıl etkili olduğunun bilinmesi gerekli. Örnek vermek gerekirse;

iyinetseoyarismasi2010.com
iyinet-seo-yarismasi-2010.com

Yukarıda verdiğim 2 domain farkı önemlidir. Yani yarışma içerisinde 1 artı kazandırır. Bunu bilmekte yarışmaya katılacak kişinin seo ile ilgili en ince detayları bile bildiğini gösterebilir.

Örnek verdim sadece.

Peki yaşlı domainlere de izin verin, böyle birşey savunuyorsanız diyebilirsiniz.

Yaşlı domainlere neden izin vermediğimin asıl nedeni şudur;
Yaşlı domainlerin açık kalma tarihi olsun backlink sayısı olsun bir çok olayı incelememiz gerekecek. Mesela iyi.net domaini birisinde olsa ve o işi iyi.net domaini ile katılsa bu yarışmaya eminim ilk 10 içerisinde yer alır çok birşey yapmasa bile. İşte bu yüzden izin vermiyorum.

OsmanAtabey

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
Birkaç soru daha :)

- Yarışmaya birden fazla domain ile katılmak yasak mı ?
- Blogger hostlar google 'ın daha çok sevdiği hostların başında bu bir dengesizliğe yol açmaz mı ?

T

trgy

Misafir
Birkaç soru daha :)

- Yarışmaya birden fazla domain ile katılmak yasak mı ?
- Blogger hostlar google 'ın daha çok sevdiği hostların başında bu bir dengesizliğe yol açmaz mı ?

Birden fazla domain ile katılım yasak değildir.
blogger host size göre daha çok sevilir google tarafından olabilir ama bana göre TR lokasyon daha çok seviliyordur. O yüzden burada da ince detaya girildiği için dengesizlik mi değil mi birşey demeyeceğim.

OsmanAtabey

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
Ne güzel diğer seo yarışmalarında dereceye girenlerde gelmeye başladı. Artık sondan dereceye gireriz bizde :)

Rapmaster

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
heklink yasak değilse açıkcası katılmayı düşünüyordum katılmam,
Neden diye sorarsanız;
Adam 1.sayfadadır, 1 ay kala basar heklinki olur 1. heklinkın yasak olmaması demek bu yarışmayı normal kimsenin kazanamayacağı heklınkcılerın katılacağı, heklınkci dostları olanları katılacağı yarışma olacak demektir.
Ayrıca heklınkın yasak olmaması yine 1.olana heklınk ile düşürme çalışması yapılmayacağı anlamına gelmezkı...

T

trgy

Misafir
heklink yasak değilse açıkcası katılmayı düşünüyordum katılmam,
Neden diye sorarsanız;
Adam 1.sayfadadır, 1 ay kala basar heklinki olur 1. heklinkın yasak olmaması demek bu yarışmayı normal kimsenin kazanamayacağı heklınkcılerın katılacağı, heklınkci dostları olanları katılacağı yarışma olacak demektir.
Ayrıca heklınkın yasak olmaması yine 1.olana heklınk ile düşürme çalışması yapılmayacağı anlamına gelmezkı...

Yasak dedik diyelim. Ben istemiyor muyum yasak etmeyi. Ama birisi size inat sizin sitenizi eklediğinde elendiğinizde ne yapacaksınız? Benim için hiç farketmez sadece katılacak arkadaşları düşünüyorum ben.

OsmanAtabey

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
Aslında heklink harici birçok yöntem var diğer yarışmacıların önüne geçmek için. O yüzden verilecek ödüllerin azaltılarak daha fazla kişiye verilmesinden yanayım.

Bu arada işi bilen adamlar sadece yarışma için foruma üye olup payını aldıktan sonra ortadan kaybolacak ve bunun ne yarışmaya nede iyinet forumuna artı bir katkıda bulunacağını pek sanmıyorum.

eSKiSiBeN

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Ne güzel diğer seo yarışmalarında dereceye girenlerde gelmeye başladı. Artık sondan dereceye gireriz bizde :)

Seo zeka ve emek işidir hocam. Hayatında ilk defa seo yarışmasına katılan bir kişi bile rahatlıkla ödül kazanabilir. Çalışan kazanır.

heklink olayına gelince bir izahattada ben bulunayım. Şimdi yarışma sahibi heklinki kaldırırsa birisi tutup sevmediği yahut sıralamada üst noktalarda olduğu birine kötülük olsun diye normal şekilde heklink ekleyip eletebilir. Bu heklink eklemenin yasak olmamasıyla çözüm bulunabilir. Ama adam mesela c-h-i-l-d p-o-r-n gibi kelimelerde ekleyip siteye zarar vermek isterse ki o gibi durumlardada site sahibine iş düşüyor sürekli backlinklerini kontrol altında bulundurmalı. Ben şahsen öyle yapıyorum. (böyle olaylarda gelip beni bulur :D ) Diyelim adamlar size zarar vermek istedi hemen bunu gördüğünüz andan itibaren bu kodun eklendiği site adminiyle yahut wm'siyle iletişime geçip linkleri kaldırtabilirsiniz. Diyeceksiniz ki backlinklerim bir noktadan sonra sayısı artınca o zararlı kodların eklenmiş siteleri nasıl bulacağım bununda yöntemleri elbet vardır bir şekilde. Benim düşüncem bu. Şimdi şöyle bir olay var heklink'i haksızlık yapılmayan bir yarışmada yapmaz zaten adam olan kişi yapmaz. İnsanlığı kul hakkını falan zaten geçtim.Kısasa kısas uygulanacak yer vardır. Geçiyorsa el emeğiyle hakkıyla geçsin. Yahut tutupta karşısındakinin kuyusunu kazmaz. Bunu insanlığı kul hakkını geçtim onuruna yediremeyecek bir adam dahi yapmaz. Yani hakkıyla çalışanın kazanacağı bir yarışma olmasını diliyorum. Emek veren kazansın. Çünkü seo yarışmaları sayesinde öğreneceğim çok şey olduğuna inanan biriyim. Hergün yeni fikirleri keşfediyorsunuz. Umarım herhangi bir haksızlık yapılmadan yapılır ve biter. Şimdiden hayırlısı olsun diyorum.

Not: Şu sub domain açabilme bari olsaydı en azından benim gibiler cep mağduru olabilirler :D

OsmanAtabey

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
Seo zeka ve emek işidir hocam. Hayatında ilk defa seo yarışmasına katılan bir kişi bile rahatlıkla ödül kazanabilir. Çalışan kazanır.

eSKiSiBeN sağolasın az çok bilgim var seo konusunda. Bir önceki katıldığın yarışmada subdomain ve blogspot veya blogger kullanıldı + verilen kelime üzerine çöplük bir içerik oluşturuldu. Bu mudur zeka ve emek ? Eğer buysa 1 günde 100 binlerce içerik üretip sandboxa girmeden google 'a indexletebilirim.

Önemli olan ilgili sitenin içeriğini ve çizgisini bozmadan verilen kelimede yukarı çıkmak. Bu yüzden bu gibi seo yarışmalarının seo ile yakından uzaktan bir ilgisi yok bence. Belki başka amaçlar olabilir tabiki reklam, para yönünden beklenti, site için hit, üye arttırmak, başkalarına hit sağlamak, ilgi çekmek vs..

eSKiSiBeN

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
eSKiSiBeN sağolasın az çok bilgim var seo konusunda. Bir önceki katıldığın yarışmada subdomain ve blogspot veya blogger kullanıldı + verilen kelime üzerine çöplük bir içerik oluşturuldu. Bu mudur zeka ve emek ? Eğer buysa 1 günde 100 binlerce içerik üretip sandboxa girmeden google 'a indexletebilirim.

Önemli olan ilgili sitenin içeriğini ve çizgisini bozmadan verilen kelimede yukarı çıkmak. Bu yüzden bu gibi seo yarışmalarının seo ile yakından uzaktan bir ilgisi yok bence.

Ben sizin seo bilginize herhangi bir ithamda bulunmadım. Yani seo bilip bilmediğinizi ortaya koymadım. Beni ilgilendirmez. Yani yanlış manada anladıysanız kusura bakmayın. Sürçü lisan ettiysek affola. Ama şimdi yukarıda dediğinize katılıyorum. Haklısınız çöplük oluştu şimdi bunun yarışma kelimesine ve yarışmacılara bağlı olmak üzere 2 nedeni var. Ben 3 siteyle katıldım (3 sitede ilk 10'da bitirdi) tutupta 10-15 site açayım öyle harekat yapayım yapmadım son biten yarışmada faydalı içerik sunmak istiyordum mesela ben kendi adıma en azından siteme giren olsun birşeyler okusunlar diye ama belli bir noktadan sonra bunu başaramıyorsunuz (bazende canınıza tak ediyor yeter diyebiliyorsunuz) (kendi sitelerimdede çöplük içerik barındığını kabul eden biriyim yalan yok | siteleri ev arkadaşıma güncellettim girip baktığımda bazen dönüşü olmayacak durumlarla karşılaştım daha birçok neden var vs vs.) Bazı yarışmacılarda işte para kazanayım diğer kişiler ne halt yerse yesin mantığında götürüp gidiyorlar. İçeriğin yarışma kelimeleriyle uyuşma durumuda gözönüne alındığında inanılmaz bir çöplük oluşmuş oluyor bu konuda haklısınız. Ama şimdi şöyle birşey var belli bir konuya hitaben yahut geniş mana içeren yarışma kelimeleri olmuş olsa sizin dediğiniz çöplüğün oluşmayacağına inanıyorum. Bu çöplüğün hem kelimeler hemde yarışmacılar olmak üzere nedeni var. Size göre bu seo yada emek değildir doğrudur birşey diyemem.

OsmanAtabey

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
eSKiSiBeN seni tanımam ve özel bir garezimde yok aşırı tepki verdiysem kusura bakma. Seninde anlattığın gibi bu tür yarışmalarda topluluğa ayak uydurmak gerekiyor maalesef. Yoksa düzgün bir sitede bu şekilde bir seo yapmak mümkün değil.

eSKiSiBeN

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
eSKiSiBeN seni tanımam ve özel bir garezimde yok aşırı tepki verdiysem kusura bakma. Seninde anlattığın gibi bu tür yarışmalarda topluluğa ayak uydurmak gerekiyor maalesef. Yoksa düzgün bir sitede bu şekilde bir seo yapmak mümkün değil.

yok est. hocam benim kusura baktığım nokta yok. Siz açıklamada bulundunuz bende açıklamalarda bulundum fikir alışverişi her daim iyidir birşeyler öğreniriz.

Frmkanka

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Yarışma süresi 6 aymış,buna sevindim.

İyi bir yarışma olur umarım.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5