İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

İyinet SEO Yarışması Toplam ÖDÜL 17.000 TL +Tüm Katılımcılara Hediyeli

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Eif

0
İyinet Üyesi
Reaction score
248
Beyler ve bayanlar başvurularınız onaylanıyor :) Katıldığınızı konuya yazın arkadaşlar.

Yeni arkadaşlar da var kendilerinden burada birkaç cümle ile söz ederlerse iyi olur. Tanımış oluruz.

player43
başvurunuzla ilgili farklı bir durum söz konusu, detayları özel mesaj kutunuzda bulabilirsiniz.

Eif

0
İyinet Üyesi
Reaction score
248
Katılımlar devam ediyor.

Tam olarak ne yapacağız? bu soru çok soruluyor. Tecrübeli yarışmacılar var, aynı zamanda ilk defa SEO yarışmasına katılacak arkadaşlar var. Bu konuda bir açıklama hazırlıyorum kısa sürede burada yayınlayacağım.

By Burhan 2010

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Katılımlar devam ediyor. Tam olarak ne yapacağız? bu soru çok soruluyor. Tecrübeli yarışmacılar var, aynı zamanda ilk defa SEO yarışmasına katılacak arkadaşlar var. Bu konuda bir açıklama hazırlıyorum kısa sürede burada yayınlayacağım.
valla güzel olur açıklama yapmanız en azından bilgimiz olur.

IninaTora

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Yarışma hayırlı olsun. Katılıp katılmamak arasında gidip geldim son olarak katılmama kararı verdim sebebi ise bir önceki yarışmayı kazanan sitede keklink kaynıyor olması. Bu konuda özellikle sponsor kişi daha net ve kesin açıklama yapmalı, başarılar herkese

Eif

0
İyinet Üyesi
Reaction score
248
SEO Yarışmasına Katıldım Ama Ne Yapacağım Diyenlere:

Şimdi öncelikle ilk posttaki formu bize doldurdunuz ve "katılmaya hak kazandınız" diye bir mesaj aldıysanız bu yazacağım açıklamalar sizi ilgilendiriyor. (Bu aşamaya henüz gelmediyseniz ilk postu dikkatli bir şeklide okuyun, sonra orada yer alan formu doldurup bize gönderin.)

Yarışma başlangıç tarihinde (şu anda bir değişiklik yapmadığımız sürece 1 Kasımdır bu tarih) size özel mesaj yolu ile bir anahtar kelime verilecek. Örneğin: "webmaster forumu ve host tavsiyelerim" (bu sadece bir örnektir kelime bu değil)

Anahtar kelime yaklaşık böyle bir şey olacak. Ama daha fazla kelimeden de oluşabilir, daha az kelimeden oluşabilir. Virgül nokta içerebilir veya içermeyebilir. O konuda henüz bir açıklama yok.

Anahtar kelimeyi özel mesaj yolu ile alacaksınız. Aynı zamanda 5 adet link çıkışı ve bir de resim alacaksınız.

Anahtar kelimeyi aldıktan sonra bize bildirmiş olduğunuz blog/sitenizde bir adet makale yazacaksınız. (bu aşamada anahtar kelimeye uygun bir domain alıp yarışmaya katabilirsiniz. Farklı ip adresinde yer almalıdır bu çok önemli) Eğer siteniz sıfırsa bu makale dahil en az 3 makale yer almak zorundadır sitenizde. Yani bir blog açarım ve bir makale ile yarışmaya katılırım olayı yok.

Makaleyi nasıl yazacaksınız?

Tarafınızdan yazılmış doğal bir yazı gibi olmalı. Bir yarışma yazısı istemiyoruz. Makale içinde seo yarışması olduğunu belirten veya ima eden hiçbir ifade kullanılmamalıdır. Blogunuza her zaman yazdığınız yazılardan biri gibi düşünün. Sadece makale bütünlüğü olmalı ve konu ile ilgili olmalı (karnabahar çorbası tarifinin içinde linklerimizi görmek istemeyiz) Daha sonra verdiğimiz link çıkışlarını ve resmi de ekleyip makalenin linkini bize bildireceksiniz (bu konuda detayı anahtar kelime ile birlikte yazacağız)

Sitelerinize istediğiniz kadar makale ekleyebilirsiniz. Sıralamada yer alan sayfada link çıkışlarının yer alması bizi ilgilendiren tarafıdır. Link çıkışları footer veya sidebar kısmına eklenmeyecek makale içinden çıkış yapılacak ve dofollow olacak.

Bundan sonrası jüriniz artık Google. Sıralamada üst sayfalarda yer almaya çalışacaksınız. O konuda çok fazla açıklama yapamıyorum. Tüyo vermek pek doğru olmaz. Ama bazı linkler belki fikir oluşması açısından yardımcı olur:

http://forum.iyinet.com/google-opti...e-optimization-yarismasi-nasil-kazanilir.html
http://www.sanalza.com/seo-yarismasini-kazanmanin-yollari/

Açıklamalar bu kadar şimdilik. Sorularınız bu konu ile ilgili ise buradan yöneltebilirsiniz.

Yarışma hayırlı olsun. Katılıp katılmamak arasında gidip geldim son olarak katılmama kararı verdim sebebi ise bir önceki yarışmayı kazanan sitede keklink kaynıyor olması. Bu konuda özellikle sponsor kişi daha net ve kesin açıklama yapmalı, başarılar herkese

Bu konu ile ilgili:

Teşekkürler.
İncelediğiniz yarışmada heklink serbest tutulmuş. Bu nedenle isteyen kişiler heklink almışlardı. Bu yarışmada heklink yasaktır.

By Burhan 2010

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Hmm benim makalem hazır bundan 8 ay önce forum sitelerinde paylaşmıştım ve çok ses getirmişti ben o makalemle katılacağım kısmet olursa tabi.

RuLeT

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
0
Hmm benim makalem hazır bundan 8 ay önce forum sitelerinde paylaşmıştım ve çok ses getirmişti ben o makalemle katılacağım kısmet olursa tabi.

Katılım göstermiş olduğunuz site adresi veya adresleriniz ile;

Size bir konu başlığı verilecek ve buna göre bir adet özgün bir makale yazmanız gerekmektedir. Yazmış olduğunuz konu içerisinde size verilecek olan link adresleri olucaktır.

Yarışmacılar yarışma kelimesi ile ilgili makale yazıp sitelerinde yayınlayacaklar. Makaleden 5 adet link çıkışı verilecektir. Ayrıca, verilecek resimlerden biri makaleye eklenecektir. Link çıkışlarının dofollow olması, makalenin konu ile ilgili olması gerekir. Makalede "seo yarışması" ve benzeri kelimelere yer verilmeyecek yarışma olduğu hiçbir şekilde belirtilmeyecektir.

solace

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Belki bazı arkadaşlar beni aralarında görmek istiyorlardır :) Yakın bir zaman da formu dolduracağım.

Eif

0
İyinet Üyesi
Reaction score
248
Katılımları almaya devam ediyoruz. Yarışma ile ilgili sorularınız olursa lütfen çekinmeyin arkadaşlar. Nicklerini listede görmeyenler ve pm almayanlar yarışma başlangıcına kadar irtibata geçip onaylanmama nedenini öğrenebilirler.

Belki bazı arkadaşlar beni aralarında görmek istiyorlardır :) Yakın bir zaman da formu dolduracağım.

Davetimizi kabul ettiğinize sevindik :)

ccarlos5501

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
katılım formunu doldurdum fakat domain'i anahtar kelime açıklanınca belirliyeceğim!

KingoSeo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
hocam her şey iyi güzel. heklinkte yasak, peki hakkıyla birinci olana heklink kasıp diskalifiye ettirirlerse ne olacak bunu nasıl engelleyeceksiniz ?

Eif

0
İyinet Üyesi
Reaction score
248
hocam her şey iyi güzel. heklinkte yasak, peki hakkıyla birinci olana heklink kasıp diskalifiye ettirirlerse ne olacak bunu nasıl engelleyeceksiniz ?

Öncelikle belirtmek benim istediğim; gerek iyinet gerekse de sponsorumuzun bu yarışmada en büyük temennisi gerçek anlamda hak eden kişinin yarışmayı kazanmasıdır.

Kimdir bu hak eden kişi? Kendi özgün makalesini yazıp efendi bir şekilde iç ve dış seo çalışmalarını yapıp sayfasını/sitesini bileğinin gücü ile yükselten kişidir.

Rakiplere herhangi bir şekilde zarar vermek kabul edilebilir bir durum değildir, bu şekilde kimsenin yarışma kazanmasını istemiyoruz. Bu nedenle yarışma boyunca durumu gözlemleyip başkalarına saldırarak, makalelerini çalarak, antiseo uygulayarak vs. şekilde zarar veren kişileri tespit ettiğimiz halde duruma göre uyararak veya uyarısız diskalifiye edeceğiz.

Ben farklı platformlarda da bugüne kadar yarışma düzenledim ve çok sayıda yarışmalara katıldım. Sizin sorunuzun asıl cevabı olarak heklinki engelleyeceğimize söz veremem. Ama benzeri durumla karşılaşırsak olayın en adil şekilde çözülmesi için gereken incelemeleri yapacağız, en adil kararı vermek için elimizden geleni yapacağız.

Ama şu kısmı bir gerçektir; kimsenin sitesine saldırılmasını, kimsenin sitesine anti-seo uygulanmasını ve iyi yada kötü anlamda heklink kasılmasını biz engelleyemeyiz.

Sponsor bu ödülleri hazırlamış, öyle ya da böyle birileri kazanacak. Hak eden kişilerin kazanmasını umuyoruz ve tüm katılımcılardan centilmence bir yarışma sergilemelerini bekliyoruz.

KingoSeo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
umarım kimse böyle bişey yapmaz yoksa işimiz şansa kaldı.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5