İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Öneri İyinet Ticari Aracılık Sistemi

İyinet Ticari Aracılık Sistemi komisyonu ne kadar olmalıdır ?

• Kullanılan toplam oy
    54
  • Anket kapatılmış .
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

samanpan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
48
güzel fikir . ama bence önleme amaçlı başka şeyler de geliştirip sunulmalı. hızlı ticaretleri aksatır bu. bürokrası gibi bişey.

Lync'h

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Siz sanırım yanlış anladınız.Burada biz bu işten nasıl kar ederizi konuşmuyoruz.
Böyle bir sistemi yaparsak maliyeti ne olur,bunu kullanan kaç kişi oluru hesaplamaya çalışıyoruz.
%5 ile yasal yollardan aracılık yapmak şu an için mümkün değil.Yoksa bireysel hesaplardan bunun yapılması da mümkün.

Ben sizin anlatmak istediğinizi gayet iyi anladım ama bir site alacağım 2000 lira. 2200 lira ödemek şahsen işime gelmez. Ama bir miktar ödenebilir.

Ayrıca %10 luk komisyon nereye gidecek, madem para kazanmayacaksınız bunu bize detaylıca anlatırsanız anlamamız daha kolay olur. Bir tarafta %5 ile iş yapan sanalpazar var, bir tarafta %10 ile yapan ama işi bilen adamlar var. Ben cebimden çıkacak olan paraya bakarım açıkçası...

Sizde kullanıcı olarak düşünürseniz bence daha faydalı olacaktır.

CaLViN

0
İyinet Üyesi
Reaction score
63
Merhaba,
Bahsedilen %10 stopaj vergisidir ve devlet almaktadır.
Bahsettiğiniz sanalpazar ödemeyi nasıl alıyor acaba ? Bunun %5 ile yapılmasının yöntemi yok şu anda.

ByLacoste

1
İyinet Üyesi
Reaction score
70
Daha önce öneri olarak sunulmuştu. Şimdi böyle bir konu görmek beni mutlu etti diğer üyelerde mutlu olmuştur. Dolandırıcılık hemen hemen her yerde gördüğümüz can sıkıcı bir olay. Bazen bizzat yaşamaktayız. İyinet'in temiz ve başarılı geçmişiyle yapacağı bu güvenilir aracılık herkes için iyi olacaktır. İyinet'in aracılık sistemi faaliyete geçer ve herkes bunu kullanırsa 'xx dolandırıcıdır.' tarzı konularda azalacak veya (umarım!) yok olacaktır. %5 diyorum. Yeterlidir..
Ekliyorum: Yüksek miktarlar için oran düşürülebilir diye de düşünüyorum, bilmiyorum görüşünüz nedir.

HitcH

0
İyinet Üyesi
Reaction score
6
Bana kalırsa hiç bulaşılmaması gereken bir konu. Fazladan bir kaç profosyonel ve dürüst destek elemanı da gerektiği unutulmamalı. Zamanla bu proje tutarsa, çok daha fazla eleman gerekebilir. Tutmazsa da zaten kötü bir deneyim olarak kalır. Ve bu iyinet'e zarar verir.

Bunun yanısıra, satıcı'ya çoğu zaman ftp hesabı açmak gibi durumlarda gerekebilir. Ne bileyim çok detaylı düşünülmesi gereken bir konu ki, eğer devlette dediğiniz kadar vergi alıyorsa kesinlikle uzak durulmalı. Bırakın herkes alışverişini nasıl yapıyorsa yapsın bence. Yıllardır bu işlerin içerisindeyim, çok şükür hiç dolandırılmak gibi bir durum başıma gelmedi. Yani birazda dikkatli olmak gerekli. Alışverişleri aceleye getirmemek lazım.

Lync'h

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Merhaba,
Bahsettiğiniz sanalpazar ödemeyi nasıl alıyor acaba ? Bunun %5 ile yapılmasının yöntemi yok şu anda.

Biz sanalpazara ödüyoruz sanalpazar karşıya. Aynı gittigidiyor gibi onay sistemi var.

Bluewater

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
%2 Olursa Kullanırım ya da Ekstra Olarak, Ücretli Üyeliklere Bu Hizmet Bedava da Olabilir?

X Grubu Açılır ve Fiyatı Ne Pahalı, Ne de Çok Ucuz Olur. Oldukça Cüzzi Bir Rakam'a ve Ücretli Üyelerden, Tc Kimlik & Tel Onayı İstenir, Daha da Sorun Olmaz Kanısındayım. Olursa da, Bu İki Bilgi ile Zaten Yasal Olarak Hak Aranır.

neoorog

1
İyinet Üyesi
Reaction score
19
Merhaba,
bildiğim kadarıyla şirket hesabına giren para 3 gün içinde çıkmak zorunda.

3 gün içinde çıkarsa komisyon üzerinden vergi ödüyoruz.

eğer 3 günü geçerse hesaba giren toplam para üzerinden fatura ödüyoruz.

yani 100 lira girdi hesaba, komisyon % 5.

5 lira kazanıyoruz bu 5 liradan vergi veriyoruz.

ama 3 günü geçerse 100 lira üzerinden vergi ödüyoruz.

CanK

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
işi bilen muhasebeci veya mali müşavirle görüşülüp o şekilde hareket edilmesi gerekir.

TheKorsans

0
Yasakli Uye
Reaction score
4
Kullanılmasın.Zaten fiyatları zor denkleştiren arkadaşlarımız varken neden ki bu? .Piyasa zaten uçuk birde iyinete pay ödeyemem ki.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5