İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

iyinet tık başı reklam projesi

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
T

trgy

Misafir
daha önce bir arkadaş demiş ama ben tekrar sorayım..

adsense gibi içeriğe göre kelime döncek mi yoksa kategorilere göre mi sabit reklamlar dönecek. turgay, dediğine göre yemek siteleri kategorisinde yemek, mutfak vs reklamları dönecek ama genel içerikli ve gerçek anlamda kaliteli bir site iyi.net reklamlarına üyelik başvurusunda bulunursa nasıl bir yol izlenecek?

site genel kategorisinde mi yayınlanacak? :) adsense gibi akıllı reklamlar dönse güzel olurdu..

Genel kategorili siteleri almayı düşünmüyoruz ilk başta. Kategoriye göre site alacağız ve site sahibini tatmin edebilecek rakamlar vermeye çalışacağız.

Örnek site çeşitleri;

Yemek tarifleri siteleri
Video siteleri
Eğitim siteleri
Teknoloji siteleri
Sağlık siteleri
Moda siteleri... şeklinde gidiyor.

cagdasizm

0
Yasakli Uye
Reaction score
8
Genel kategorili siteleri almayı düşünmüyoruz ilk başta. Kategoriye göre site alacağız ve site sahibini tatmin edebilecek rakamlar vermeye çalışacağız.

Örnek site çeşitleri;

Yemek tarifleri siteleri
Video siteleri
Eğitim siteleri
Teknoloji siteleri
Sağlık siteleri
Moda siteleri... şeklinde gidiyor.

:( inşallah ilerde sistem gelişir ve yelpazesini genişletir. kalite önemliyse asıl olarak genel içerikli çok az da olsa kaliteli siteler var..

T

trgy

Misafir
:( inşallah ilerde sistem gelişir ve yelpazesini genişletir. kalite önemliyse asıl olarak genel içerikli çok az da olsa kaliteli siteler var..

İlk 1-2 ay böyle yapmayı düşünüyorum çünkü sistemin gelişmesi gerekli tüm siteleri takip edebilmemiz için sürekli gelişecek bir sistem hazırlanacak ve en sonunda düzgün bir sisteme ulaşacağız. ;)

OnuR

0
İyinet Üyesi
Reaction score
52
trgy bence ağırlıklı reklamverenler mutlu olsun. Bunun yanı sıra bir tane basitçe forum açılabilir site içerisinde. Başka yerlerden tartışılması yerine orada tartışılabilir. Ekstra aklıma bişey gelmedi :)

KaRaKTeR

0
İyinet Üyesi
Reaction score
36
tık başı, gösterim başı zart zurt çok önemli değil önemli olan kaliteli reklamların çıkması,
insanlar artık sitelerde cinsel ürün pazarlama gsm üzerine olan reklamlardan bıktı getiriside zaten yok denecek kadar azaldı
yeni sisteminizin adhood gibi olmasını isterim biraz incelerseniz faydası olur diye düşünüyorum
iyi çalışmalar

kuralsizz

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
Yayına geçerse, ilk yayıncınız ben olurum :)

Bu arada, iyi.net domaini neden kullanılmıyor? Daha güzel değilmi sizce?

kuralsizz

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
Güzel olur fakat, malum wm siteleri 3 karakter domain kullanmakta, keşke bizde iyi.net 'e geçebilsek.

OnuR

0
İyinet Üyesi
Reaction score
52
Güzel olur fakat, malum wm siteleri 3 karakter domain kullanmakta, keşke bizde iyi.net 'e geçebilsek.

Yeni kan gelir diye düşünürken birde google'de gidebilecekleri konuşmamız lazım ama.. Kim ne kadar "hiçbir eksisi olmaz, turp gibi indexler taşınır" derse desin herkes bilir doğurabileceği zararları.. En basitinden alexa 6k olmak kolay mı?

peep

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
86
iyinet.com olarak gidilir değişmesi imkansız çok şey kaybedilir çok

CanK

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Peki "iyi.net" için düşünülen proje varmı..:)

Ganez

0
İyinet Üyesi
Reaction score
8
bu piyasa zor piyasa Allah Utandırmasın diyip çekiliyorum.
işlerinizde başarılar.

csfrag

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Tık başı sistem iyi olur. Fakat her reklam şirketinde bu standart bir özelliktir. Popup ve splash insanı bezdiriyor. O yüzden bu webmasterlar için kazanç sağlasada splashlı yada popup lu siteye kullanıcı bir daha girmek istemiyor.

Bunlar yerine önerebileceğim bir kaç reklam olabilir.
1. Bloglar için bi eklenti yada kod var. Sayfanın en altında twitter vb yazılar mevcut. Siteye eklenen kod ile alt kısımda reklam verenlerin isimleri ve reklamları geçebilir. Havalalanındaki gibi düşünün. Uçak ne zaman kalkacak diye yukarı tabelaya bakarsınız ve yazılar şerit gibi geçer. Reklamda aşağıdan şerit gibi geçebilir.
2. Sağ köşede msn reklamları gibi reklam olabilir.
3. Konu içindeki linklere otomatik reklam ekleme özelliği olabilir. Bir reklam şirketi bunu kullanıyordu sanırım ama adını bilmiyorum. Üzerine geldinmi önizleme vb birşey çıkıyordu.

4 ve asıl bomba olanı budur sanırım. Kullanıcılara verilen kod ile kendi menülerini oluşturmaları sağlanabilir yada referans numarası ile toolbar download edilebilir. Toolbar dan belli bi yüzde verilir. Menü dediğim firefox ie ve crome için üst kısıma yerleştirilecek ve yazı şeklinde reklamların geçmesi sağlanacak. Bu şekilde daha çok kullanıcıya ulaşılabiliecek.

Önerilerim bunlar.

T

trgy

Misafir
Proje 1-2 ay hazırlıkla yapılacak birşey hemen meydana sürmemi beklemeyin. Görüşleri aldım eksikliklere bakacağım vs vs bir sürü şey var daha. Uğraşıyorum herşeyiyle.

GreeNEyeS

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
27
İmkansız birşey o backlinkler olsun, alexa olsun çok fazla zarar görürüz.

İyi.net' ede kurarsınız forum ve databaseyi birleştirirsiniz.
iyinet.com ve iyi.net' teki kullanıcılar her iki sitedede üyeliklerini kullanabilir ve Backlinkler de oturuna kadar birşey kaybedilmez.

Bu mantık olabilirmi.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5