İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

iyinet wpseo versiyon 1.0

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
T

trgy

Misafir
Wordpress eklentisi yazmaya başladım ufak tefek de olsa. iyinet wpseo adında yazdığım eklenti ise küçük bir kaç değişiklik yapıyor. Ben kendi uyguladığım seo ayarlarını uyguladım şimdilik. Neler yapıyor bu eklenti;

• description kısmını otomatik olarak konu içerisindeki ilk 150 karakteri alıyor.
  • keywords olarak ise konudaki etiketleri alıyor ve ekliyor.
  • gereksiz meta etiketlerini temizliyor.
  • güvenlik açısından gerekli olan ve silinmesi gereken wordpress versiyonunu temizliyor.
Şimdilik bunları yaptım. Eğer aklınıza eklenmesini istediğiniz özellik olursa belirtiniz.

X

Xman

Misafir
Geriye dönük uygulayabiliyormuyuz, yoksa sadece yeni açılacak konulardamı geçerli. Ayrıca böyle bir çalışmayı düşünüp paylaştığın içinde tebrik ediyorum. +rep...

LordSebo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Tebrik ederim. keywords kısmı biraz daha geliştirlse daha iyi olur.

Öneri: Konu başlığı + Etiketler + Yoğun olarak geçen kelimeler (ve yada gibi sözcükler hariç)

T

trgy

Misafir
Geriye dönük uygulayabiliyormuyuz, yoksa sadece yeni açılacak konulardamı geçerli. Ayrıca böyle bir çalışmayı düşünüp paylaştığın içinde tebrik ediyorum. +rep...

Tüm konulardaki desc. ve keywordsleri değiştirebilir. Eski yeni farketmez.

Tebrik ederim. keywords kısmı biraz daha geliştirlse daha iyi olur.

Öneri: Konu başlığı + Etiketler + Yoğun olarak geçen kelimeler (ve yada gibi sözcükler hariç)

onu ben de düşündüm ama google eskisi kadar keywords'e önem vermediği için öylesine yaptım. diğer versiyonda onları da eklerim.

Ayrıca diğer versiyonda resimlere otomatik alt tagı ekleme özelliği uygulayacağım.

axl

0
İyinet Üyesi
Reaction score
17
seni seviyoruz trgy :)

gerçekten seviyoruz

peep

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
87
bunu wordpress.org plugin sayfasınada eklemek gerek

efekentli

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
kategori ve etiket sayfalarında da desc ve keyword ekliyordur umarım. (popüler olan eklentinin en büyük eksiği de buydu)

teşekkürler....

T

trgy

Misafir
single sayfaya ve diğer sayfalara ekliyor. Kategorilere eklemiyor bir sonraki versiyonuna bunu da ekliyeyim ama şöyle birşey var o kategori description ve keywords kısmında ne görünecek? :)

efekentli

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
single sayfaya ve diğer sayfalara ekliyor. Kategorilere eklemiyor bir sonraki versiyonuna bunu da ekliyeyim ama şöyle birşey var o kategori description ve keywords kısmında ne görünecek? :)

paneldeki kategori açıklaması, başlığı olabilir veya manuel biz de ekleyebiliriz.

T

trgy

Misafir
Biraz geliştirdim, geliştirilen özelikler;

Kategori açıklamasını, kategori desc olarak ayarlıyor.
Her etiketin kendisine özgü, desc ve keywords tanımlıyor.
Admin paneli yönetimi ile admin panelinden kolayca ayar yapılabiliyor.

Biraz daha özellik ekledikten sonra üst versiyonunu yayınlayacağım.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5