İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

iyinet yine az sayiyor

M

mgurkut

Misafir
merhaba.. daha once bir cok defa bu sorunu dile getirmeme ragmen henuz iyinet admini tarafindan herhangi bir cevap alamadim.. iyinet benim sitemdeki ziyaretci sayisini %50 az sayiyor.. bunu neye dayanarak soyluyorsun derseniz isim veremesemde 2 tane farkli siteden ip kontrolu ile yaptigim kontrollere dayanarak soyluyorum.. cok fazla ziyaretcim yok ama bu eksik gosterme orani %50 ve 50 nin ustu.. belki bu mesaja herhangi bir aciklama alabilirim bu sefer.. digerlerinde gormezden gelindi yada gorulmedi sanirim... :(

M

mgurkut

Misafir
sagol cevabin icin.. herkesi az sayip saymadigini bilmiyorum fakat buna kimse emin olamaz admin den baska.. dedim ya bir cok defa bunu soylememe ve mail atmama ragmen hicbir sekilde cevap almadim.. ve buraya yazma amacim userlerden cevap almak degil adminden cevap almakti..

iyinet

Root
Admin
Hosting Firması
Reaction score
63
mgurkut' Alıntı:
merhaba.. daha once bir cok defa bu sorunu dile getirmeme ragmen henuz iyinet admini tarafindan herhangi bir cevap alamadim.. iyinet benim sitemdeki ziyaretci sayisini %50 az sayiyor.. bunu neye dayanarak soyluyorsun derseniz isim veremesemde 2 tane farkli siteden ip kontrolu ile yaptigim kontrollere dayanarak soyluyorum.. cok fazla ziyaretcim yok ama bu eksik gosterme orani %50 ve 50 nin ustu.. belki bu mesaja herhangi bir aciklama alabilirim bu sefer.. digerlerinde gormezden gelindi yada gorulmedi sanirim... :(
Cok saymak inanin az saymaktan cok kolay.
Filtreleri kaldirsam (senin deyiminle az saymaya neden olan), hem CPU dan tasarruf ederim hemde zamandan.
Sonra ne olur mgurkut biliyormusun?
....

Z

zeynelkoc

Misafir
sanırım adminin demek istediği herkez hile yapmaya başlar

M

mgurkut

Misafir
filtrelerin ne ise yaradigini bilmiyorum nasil filtre olduklarini daha dogrusu.. ama su anda herkesi az sayip saymadigini da bilmiyorum ve bunu diger mesajimda dedigim gibi kimse bilemez admin den baska.. acikca soyluyorum bu az sayma iddasini webstats in verilerine gore ortaya attim ayrica uye oldugum diger toplistlerden de az sayiyor iyinet.. tek sıkıntım zaten iyinetten cok az hit aliyorum bi de alt siralarda yer alinca hic almiyorum..

iyinet

Root
Admin
Hosting Firması
Reaction score
63
zeynelkoc dedigi gibi, bu sadece senin icin gecerli degil.

Az sayiyorsa herkesi az sayiyor.

Hile yapmiyorsan, ve bu filtreler kaldirilirsa, sen su anda oldugun yerin cok daha asagilarina dusersin. Hile yapanlar seni asagilara iterler.

Hile yapiyorsan ve bu filtreler kaldirilirsa sen listede daha yukarilara cikarsin.

Sen simdi filtreler kapansinmi istiyorsun?

sitemedya

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
iyinetadmin,

ekimin sonunda olan bu sorun hala devam ediyor sanırım. bahsettiğiniz gibi, bunun filtrelerle alakalı olduğunu da sanmıyorum. sitelere konulan iyinet.com bannerinin geç açılması açılamaması veya başka bir sebepten dolayı db'nize erişen scripti yeteri hızda tetiklememesinden kaynaklanıyor bence. belki de script, connection timeout'a düşüyor. şu anda bende, iyinet ile iyinet gibi isim yapmış başka bir sayac arasında %3 lük bir hata var. kendi sayacıma göre ise az biraz daha fazla.

farklılığın temel nedenlerinden biri de, sitelere giren kullanıcıların, sayfadaki sayaç bannerlarının hepsi yüklenmeden sayfayı kapatmaları. o süre zarfında banner açan sayaçlar +1 yapıyor. ama hepsi bunu başaramıyor. bu durum da iyinet.com bannerinin mümkün olan en hızlı biçimde hemen açılması gerekliliğini ortaya koyuyor.

"Az sayiyorsa herkesi az sayiyor" yada http://forum.iyinet.com/showpost.php?p=22674&postcount=25 de yazdığı gibi "http://www.iyinet.com/i/rules yazdigi uzere biz sayacin saymasi konusunda bir garanti vermiyoruz" dediğiniz ise gerek ve yeter bir açıklama değil. biliyorsunuz ki "en iyi olan en az hatalı olandır". bu müşteri memnuniyetinin ilk kuralıdır.

teknik olarak yazmaya çalıştığım bu eleştiriyi olumlu karşılamanız ve daha da iyi bir iyinet dileğimle...

iyinet

Root
Admin
Hosting Firması
Reaction score
63
sitemedya' Alıntı:
iyinetadmin,

ekimin sonunda olan bu sorun hala devam ediyor sanırım. bahsettiğiniz gibi, bunun filtrelerle alakalı olduğunu da sanmıyorum. sitelere konulan iyinet.com bannerinin geç açılması açılamaması veya başka bir sebepten dolayı db'nize erişen scripti yeteri hızda tetiklememesinden kaynaklanıyor bence. belki de script, connection timeout'a düşüyor. şu anda bende, iyinet ile iyinet gibi isim yapmış başka bir sayac arasında %3 lük bir hata var. kendi sayacıma göre ise az biraz daha fazla.

farklılığın temel nedenlerinden biri de, sitelere giren kullanıcıların, sayfadaki sayaç bannerlarının hepsi yüklenmeden sayfayı kapatmaları. o süre zarfında banner açan sayaçlar +1 yapıyor. ama hepsi bunu başaramıyor. bu durum da iyinet.com bannerinin mümkün olan en hızlı biçimde hemen açılması gerekliliğini ortaya koyuyor.

"Az sayiyorsa herkesi az sayiyor" yada http://forum.iyinet.com/showpost.php?p=22674&postcount=25 de yazdığı gibi "http://www.iyinet.com/i/rules yazdigi uzere biz sayacin saymasi konusunda bir garanti vermiyoruz" dediğiniz ise gerek ve yeter bir açıklama değil. biliyorsunuz ki "en iyi olan en az hatalı olandır". bu müşteri memnuniyetinin ilk kuralıdır.

teknik olarak yazmaya çalıştığım bu eleştiriyi olumlu karşılamanız ve daha da iyi bir iyinet dileğimle...

http://forum.iyinet.com/showthread.php?page=webmaster resources&t=6093

dazlakcom

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bugun normal saydığını goruyorum ben butun toplistlerde ortalam aynı,
bu arada iyinet admın realist de bu tur uygulama yapıyor fitrelem filan ondada az sayıyor zaten hiç bir zaman kesın hit die bir şey yok...

alicanorg

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
hitin 5bin olacağına 2500 olsun sonuçta çıkışı iyi olan bir site iyinet. Hileleri filtrelemenin en iyi yolu bu gerçekten ve bu bence de bir hata değil önlem. Hala hata ya da sorun diyen insanları anlamakta zorlanıyorum. Doğru saysa bu forumdakiler doğru sayar. Ya hile yapanlar? Onlar önünüze geçtiği zaman ya bu adam x toplistinde benden 1000 düşük tekil almış burda benden 2000 yüksek nasıl oluyor toplistin bozuk diye admine saldırmazmıydınız? Asla yaranılmaz bu millete :) Eldekiyle yetinmeyi bilmek gerek bazen..

sitemedya

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
alicanorg' Alıntı:
Asla yaranılmaz bu millete :) Eldekiyle yetinmeyi bilmek gerek bazen..

iyineti bu gibi nedenlerle kullanmayanları biliyorum desem, "boşveeeer, kullanmazlarsa kullanmasınlar, biz bize yeteriz." denilecek sanırım.
amaç iyinet admini bilgi sahibi yapmak, amaç daha da iyi bir iyinet !
not: bu konuyla ilgilendiğin için teşekürler iyinetadmin. :)
saygılar..

alicanorg

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Tabikide biz bize yeteriz gibi çocukça birşey söylemeyecem çünkü kaç kişi olduğu beni pek alakadar etmiyor. Benim için önemli olan yolladığı kişi sayısı ve listedeki durumu görebilmek..

M

malatyasporlu

Misafir
benim sitede iyinet tracker görünmüyor admin bana mail atmış fakat ben o maili kullanmayı bıraktım okuyamadım trackeri iframe ile açsam nasıl olur acaba ???

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5