İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Iyinetten 3 ay eski bir domain aldım :D

feverinlove

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Merhaba Arkadaşlar,

Günümüzde domain age yani alan adı yaşının SERP'lerde önem kazanmasıyla 2 gün boyunca alabileceğim güzel domainler aradım. En sonunda Eski webmaster arkadaşların hatırlayabileceği bir domain aldım. Domain yaşı tam olarak 7 yıl 1 ay :)

Turkhitbox.com

Şimdi bu domaini tam olarak ne için kullanacağımı bilmiyorum. Artık zannedersem eskisi gibi toplist falan yok. Directory açiyim diyorum fakat pek kaliteli directory scripti (PHP) bilmiyorum. Ayrıca kullanacağım script tamamen SEO uyumlu olması lazım yada en azından kolay modifiye edilen bir script olsunki ben yapiim SEO kısmını. Paralı bir directory açiyim desem Türk Webmasterların bu konuda cimri olduğunu biliyorum :)

Bana biraz yön gösterin lütfen.

feverinlove

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Saol arkadaşım script için ama benim için daha önemli olan sizin fikirleriniz...

Bu domaini en efektif nasıl kullanabilirim?

Turkmucit

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
başka siteler içinde bu ismi kullanmayı deneyebilirsin.
turkçe hit şarkılar kutusu :).

MerTUraL

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Yüksek pr lerden link alıp pr'ını yükselt.Sonrada toplist,dizin yapabilirsin webservis.gen.tr tarzı :)
Zaten site eski sandbox tehliesi de yok pr'da rahat alır,güzel de indexlenir...
Şimdi dizin kurup sayfaları pr'landırırsan ücretli dizin acabilirsin bence :)

feverinlove

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
evet ama bildiginiz gibi türkiye'de yüksek PR demek para demek. benim çok iyi yerlerden link almam gerekiyor.

Muzik konusu aklıma geldi ama öyle birşeyle uğraşıcak pek vaktim yok. Bide o konuda rekabet çok.

Siteyi dizayn etsem yüklesem o scripti 1 haftaya açılır ama kaliteli siteleri nasıl alıcam?

NeFuSa

0
İyinet Üyesi
Reaction score
15
Domaini bana vererek çok iyi değerlendirmiş olursun :D

Şaka bi yana bu domainle webmaster sitesi açabilirsin. Bünyesinde;
Toplist,
Hazır Servisler (Sayaç, online kişi göstergesi, anket, maillist vs.),
Dökümanlar

alorak

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Günümüzde domain age yani alan adı yaşının SERP'lerde önem kazanmasıyla 2 gün boyunca alabileceğim güzel domainler aradım. En sonunda Eski webmaster arkadaşların hatırlayabileceği bir domain aldım. Domain yaşı tam olarak 7 yıl 1 ay :)

Turkhitbox.com

Domainin yaşı nasıl 7 yıl anlamadım ki daha dün alınmadı mı??

alorak

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1

osahin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
34
Domain yaşı 100 olsada üstünde çalışmayacağın bir siteden alacağın sonuçları serp serp diye şarkıda yapsan hiçbir değeri olmayacaktır.
Birde domain age ile, serp niye her Türk forumunda böyle yazılıyor abi ya artık dilimize hakim olalım lütfen :p
Serp diyeceğimize arama sonuçları diyelim anlaşılır olsun, buna göre arama sonuçlarında üst sıralarda çıkmak için sadece domain yaşının hiçbir faydası yoktur, seo uyumlu script kullanmakta pek fazla öneme sahip değil çünkü çoğu büyük arama motoru dinamik adresleride çok kolay bir şekilde indexliyor, bunun yerine içerik ve kodlama çok daha önemli benim kanımca...
Ne sitesi yapılır sorusuna gelincede bence arkadaşım sen ne istiyorsan onu yap, yani üstünde çalışabileceğin birşey ise faydası olur sana yok ben çalışmayacağım, bir url rewrite birde yaşlı bir domainden medet umcam diyorsan zaman harcama bence...
Umarım yaptığın işte başarılı olursun.

Kolay gelsin

feverinlove

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Domain yaşı son google update'inde önem kazandı bu bir gerçek. O yüzden aldım zaten üzerindede çalışıcam. SEO konusunda bilgiliyimdir tabiki al sana SEO diyip bütün hitleri almıycam bu yüzden danıştım herkeze.

Ama tabiki domainin ve eskiliginin verdiği bir avantaj olacak zamanla.

Eski zamanlardan kalan domainlere bakarsan hiçbiri banlı degildir.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5