İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

iyinetten banlanmak için ne yapmak lazım ?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

mathiaxbars

0
İyinet Üyesi
Reaction score
122
İyinetten banlanmak için ne yapmak lazım.Biri kural bütünü halinde foruma koyarsa biz de ona göre hareket edebilelim.

Sahtekarlık yapanlar banlanmıyor/banı açılıyor.
Küfredenler banlanmıyor/banı açılıyor.
Milletin hassas olduğu konularda konu açabilenler banlanmıyor/banı açılıyor.

Bizde yapalım bizde banlanmıyalım bilelimde

EmiR34

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
68
İyinetten banlanmak için ne yapmak lazım.Biri kural bütünü halinde foruma koyarsa biz de ona göre hareket edebilelim.

Hocam ben kaç kişiyi gördüm küfür eden günlük görüyorum küfür eden. Kurallara uymaya calısıyoruz ama işte..:)

bilteksis

0
İyinet Üyesi
Reaction score
20
Kurallar ve yasaklanma konusunda iyinette gerçekten değişiklik yahut uygulama bütünlüğü gerekli bu konu benimde gözüme çarptı.

Mywedding

1
İyinet Üyesi
Reaction score
96
iyinette "istisna" uygulanıyor...

biri zart,zurt rep atıyor bana, ses çıkarmıyorum, kendisi ama zırlıyor her zaman

yani fasulyeden kurallar,

T

trgy

Misafir
Yetişmeye çalışıyoruz, yetişemediklerimiz geç te olsa banlanıyor. Kim dolandırıcılık yaptı da banı açıldı onu merak ettim? Varsa öyle birşey açan kişinin de yetkisini alacağım.

Küfür konusuna gelince ana avrat küfredilmedikten sonra sinirli bir haldeyken küfredilebiliyor. Biz sınırsız banlama yerine 1 ay gibi bir ban uyguluyoruz.

Son dediğin olayda ise geyik ve sohbet bölümlerini yakında kaldırınca ortadan kalkacak.

mathiaxbars

0
İyinet Üyesi
Reaction score
122
Genel olarak zaman içinde gözüme çarpanları söylüyorum.Aklımdaki nicleride söylemiyorum , belki haksızlık yapıyorumdur diye.Ama eski üyeler gidiyor (Xman ,Angelo) yerine sadece tartışan ocakla mayıs (2010) arası üyeler kalmış oluyor.

Öncelikli önerilerim kurallar eksiği var.Forum kurallarında eksik taraflar var.Onlar eklenmeli.

Sonracıma çok online kalabilen yetkileri çok düşük forum minimodları alınmalı artık bekçimi dersiniz devriyemi dersiniz.Anlık olarak konuyu kilitliyebilmeli ama üye silememeli veya banlayamamalı banlasa bile 1 gün gibi kısa süre yapabilmeli.

Geyik ve güncel konu silmek bizi de etkiler bi paylaşım yeri sonuçta.Onun yerine sadece internet ve teknoloji gibi konu şartı getirilmeli.

Modlara aktiflik şartı getirilmeli.Bazı modlar yatıyor bakıyorum da.Modlara haftada bir 1 konu açma şartı getirilmeli.Modlara yöneltilen suçlamalar kısıtlanmalı.Yani öyle hemen yetkisi alınmamalı böylece daha cesaretli olabilirler.Ama yetki şartı getirilmeli.Böylece kafaasına göre de hareket etmemiş olurlar.

Lanet

1
İyinet Üyesi
Reaction score
97
Geyik ve güncel konuların tamamen kalkması karşıtıyım. İstediklerimizi paylaşmak isteriz, onun dışında kurallarda güncelleme gerekli evet.

Oğuz

2
İyinet Üyesi
Reaction score
96
İyinette bir kez banlandım. Yasaklama gerçekleştiren moderatör ile başka bir forumdan

husumetimiz vardı o sebeble 1 ay yasaklamıştı beni ' ki nihayetinde Onurstyle yetişti.

Bu forumda moderatör'lere ciddi kurallar sunulmalı , yada bu işle ilgilenecek Administrator

grub'undan biri Moderatör sorumlusu olmalı.

Birde öneri olarak yasaklanan üye profilinde ban log'u mutlaka olmalı. Banlanma sebebi vs.

Anlattıklarım konuyla alakalımı bilmiyorum ancak , gereksiz banları engellemek isteniyorsa

eğer üstte bahsettiğim 2 kural uygulanmalı.

+ forum içerisinde kurallara uygunsuz davranan üyeler ceza almıyor alsada çok kısa süreli yönetim insafiyet uyguluyor ancak bu böyle olmaz.

Herşey kuralında yürünmesi isteniyorsa eğer , yönetimdeki amatörlük maskesi düşürülmeli ;)

bilteksis

0
İyinet Üyesi
Reaction score
20
Ve hocam cok az görevli var bu küfür edenler filan hiç banlanmıyor neler neler yazılıyor...

Umarım yönetim bu konuyu dikkate alarak düzenleme ve güncelleme yoluna gider. İyinet her zaman iyilerine layık...

Geyik ve güncel konuların tamamen kalkması karşıtıyım. İstediklerimizi paylaşmak isteriz, onun dışında kurallarda güncelleme gerekli evet.

:harika:

bilgi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
171
Yeni düzen için; eski düzenin dağılması lazım da dışlanmak ayrı birşey...
Yeniler, bir de işin usturubunu bilse, daha iyi olur...

roymand

0
İyinet Üyesi
Reaction score
21
ben 2 kişiyi report ettim moderatöre bildirdim adamın neredeyse ...küfür demediği kalmış mesajda ama görüyorum hala forumda ya modlar yavas çalışıyor yada kurallar yanlış

karakral02

0
İyinet Üyesi
Reaction score
9
çözüm çok sayıda yönetici biri görmese bile bir diğeri muhakkak küfürü görür herkesin hayatı buraya endeksli değil ama yönetici sayısı arttırılırsa birinden biri muhakkak görür

T

trgy

Misafir
Geyik gibi kısımlar kalkacak ya da mathi senin dediğin gibi belirli sınırlar koyulacak.

@lanet
karşıt olmana birşey demiyorum ama karşıt olmanın sebebi doğru değil. İstediklerini paylaşacağın yer bu forum değil bunu en başta senin anlaman gerekli.

Lanet

1
İyinet Üyesi
Reaction score
97
Hayır ondan kastım şu aslında: yani bi gün müzik paylaşmak isterim ya da iyi geceler demek ya da sohbet etmek. Ama tabii ki her konunun söz sende bölümüne açılmasına bende karşıyım. Bunu pek çok kez dile getirdim ve o bölümün ya ismine ya da kurallarına düzen getirmeliyiz, getiririz de böyle giderse.

EmiR34

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
68
Hayır ondan kastım şu aslında: yani bi gün müzik paylaşmak isterim ya da iyi geceler demek ya da sohbet etmek. Ama tabii ki her konunun söz sende bölümüne açılmasına bende karşıyım. Bunu pek çok kez dile getirdim ve o bölümün ya ismine ya da kurallarına düzen getirmeliyiz, getiririz de böyle giderse.

Katılıyorum....:harika:
:alkış:
:alkış:

E

Erturk

Misafir
Konu içlerinde bu bahsi geçen küfürleri ben neden göremiyorum ? :ıslık: trgy'nin dediği gibi agır ithamlar ve küfürler olan bir konu olduğunda zaten gereken yapılıyor. Ben 2 kere PM ile gelen küfürlere şahit oldum. Ama PM leri yollayan arkadaşlar nedense karşısındakinin o küfürleri yazmasına sebep olan kendi mesajını göndermiyor ? Durup dururken mi küfür ediyor karşıdaki ? Bunu anlamaya calısınca ortada bir sessizlik.

Bu tip durumlarda en az yönetim kadar bütün kullanıcılara da büyük bir iş düşüyor bence. Report'lanan butun konulara %99 oranında kesin dönüşler yapılıyor. Ki Lanet arkadaşımız Toplum linki altında Raporlanan Mesajlar diye bir bölüm açtı. Yaptığınız reportların sonucunu oradan da rahatlıkla görebiliyorsunuz. Baktınız ki işleme alınmamış, PM ile de ulaşabilirsiniz.

Rahatsız olduğunuz durumları belirtmeniz, kesin çözümler üretmek adına Yönetim için büyük bir fayda sağlar.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5