İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

iyinetten banlanmak için ne yapmak lazım ?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

mathiaxbars

0
İyinet Üyesi
Reaction score
122
direk banlanmasınada gerek yok insanların ama yaptırım şart o sarı kart kırmızı kart pek etkili olmuyor.O

nun yerine bölüm banı atılabilir.Sorun çıkardığı bölüme giremez bir süre kişi.Tekrarlaması durumunda daha fazla giremez gibi.

ozgurruh

0
İyinet Üyesi
Reaction score
32
Evet bu yaptırımlar gerçekten işe yarayacaktır güzel yaklaşımlar bunlar. Yani bazı kişilerin belirgin yerlerde sorun çıkarması ve gerekli cezaların getirilmesi, verilmesi takdirinde belkide o bölümde huzur bir nebze daha saglanmış olacaktır ki diger üyelerinde bu dikkatini çekeceğinden herkes dikkat edecektir hal ve hareketlerine.

daniel1336

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
100
ip bann lazım, banlanan gidipte farklı bir üyelikle geri geliyor (Yapılmaz demeyin yapan bir forum var)

ozgurruh

0
İyinet Üyesi
Reaction score
32
Çok uç noktada olan kişiye bu tarz yaptırım uygulanır. Ancak aynı davranışları sürekli sergileyenlere yapılması taraftarıyım. Herhalde daniel1336 sende bu tarz durumlardan bahsetmişsindir.

abuz89

0
İyinet Üyesi
Reaction score
34
ip bann lazım, banlanan gidipte farklı bir üyelikle geri geliyor (Yapılmaz demeyin yapan bir forum var)

girsin mesaj yazınca zaten direkt size gözükmüyor ilk önce bizim kontrolümüzden geçiyor.
ayrıca multi üyelik olduğunu saniyesinde anlayabiliyoruz.

ayrıca;
forumda biz kullanıcılara gerekli cezaları uyguluyoruz, kullanıcıyı gerekirse pm ile de gidiyor aynı hataları sürekli yaparsa ihraç ediliyor zaten,verdiğimiz cezaları üyeler göremez.

Banlarda açılıyor derken üyenin ban süresi bitmiştir açılmıştır,zaten birçok yönetici arkadaşımız gidipte "ya ben bu banı kaldırayım ya da süresini azaltayım" demez ve yapmaz.

üyelerimiz zaten küfürlü,argo vs. mesajlar varsa hemen bildiriyor ve bizde müdahale ediyoruz.

iyi forumlar.

Lanet

1
İyinet Üyesi
Reaction score
97
http://forum.iyinet.com/webmaster-g...-karsi-destek-veriyor-harika-helal-olsun.html

Bu konudan birden fazla örneklendirmeye ulaşabilirsiniz.Angelonun editlediği noktalı yerlerler küfür kısımları ;) Dahada örnek gösteririm istiyorsanız.

Oradaki mesajı editlenen herkes banlandı. Bakın İyinet olarak biz İyi'yi istiyoruz. Yani karşınızdakinin küfürbaz mı yoksa sinirlenip küfür mü ettiğini siz anlayabilirsiniz, bizde anlıyoruz.Küfürde uyari yapilmaz, ban atilir ama uyari amaclidir o ilk ban. Devam edildiği takdirde süresi yükselir, baktin 3.kez devam ediyor. Kötek yani süresiz banlarsın. :)

roymand

0
İyinet Üyesi
Reaction score
21
küfürün uyarı banı mı olur küfür eden bir daha banı kaldırılmaksızın uzaklaştırılması gereklidir burası insanların bulundugu sosyal nitelikli bir forum küfür vs hakaret içeren sözlere yer verilmemeli süresiz ban atılmalıdır 3-5 günlük değil saygılar :)

Lanet

1
İyinet Üyesi
Reaction score
97
3-5 günlük verdiğim örnek gündür. ana avrat din küfrü farklidir, bi kişiye sinirlenip isyan küfürü farklidir. trgy belirtmiş zaten.

mathiaxbars

0
İyinet Üyesi
Reaction score
122
Oradaki mesajı editlenen herkes banlandı. Bakın İyinet olarak biz İyi'yi istiyoruz. Yani karşınızdakinin küfürbaz mı yoksa sinirlenip küfür mü ettiğini siz anlayabilirsiniz, bizde anlıyoruz.Küfürde uyari yapilmaz, ban atilir ama uyari amaclidir o ilk ban. Devam edildiği takdirde süresi yükselir, baktin 3.kez devam ediyor. Kötek yani süresiz banlarsın. :)

Örnek olarak gösterdim ,Erturk hiç görmemişte :ıslık:

adapazarli

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
Foruma ilk üye olduğum sıralar yeni site tanıtımı bölümünde örnek şablona uymadığım için eski açmış olduğum konu yüzünden ban yedim. Halbuki ban yemeden önce açmış olduğum son konuda site tanıtımım örnek şablona uygun açılmıştı. Mod son tanıtım yazımı görüpte lan bu adam yeni site tanıtımını örnek şablona uygun açmış. Bundan sonra da kurallar çerçevesinde tanıtım açar diye düşünebilirdi. He düşünmedi mi son konuyu görerek uyarı geçebilirdi. Ama yapmadı. Ne yaptı 4 gün ban attı.
İyineti pek tanımıyorum genel webmaster forumlarında gördüğüm kadarıyla, ki burada da aynı durumlar oluyordur adamlar milleti büyük meblağlarla dolandırırlar, satış baltalarlar, her mesajları tartışmaya davetiye çıkarır vs. ama adamların yönetim tarafından veyahut farklı sebeplerden dokunulmazlıkları vardır. Onlara dokunulmaz Ahmetin yeni bir sitesi vardır sitesini tanıtmak ister yeni konusu şablona uygun açıldığı halde modun canı ban atmak ister üyenin yeni konusu şablona uygun olduğu halde eski konusunun şablona uymadığı gerekçesiyle ban atar. Bumudur yani !
Not: Üstte diğer webmaster forumlarında belirttiğim sebeblerin x olanı yoktur y si vardır.
İyinetten banlanmak için ne yapmak lazım.Biri kural bütünü halinde foruma koyarsa biz de ona göre hareket edebilelim.

Sahtekarlık yapanlar banlanmıyor/banı açılıyor.
Küfredenler banlanmıyor/banı açılıyor.
Milletin hassas olduğu konularda konu açabilenler banlanmıyor/banı açılıyor.

Bizde yapalım bizde banlanmıyalım bilelimde
2006 kayıtlı, gördüğüm kadarıyla sitede belirli bi saygınlığı olan arkadaş ta söylediklerimi onaylıyorsa yönetimin bazı noktalarda değişikliğe gitmesi gerekir.

akahaita

0
İyinet Üyesi
Reaction score
38
Forum yöneticileri için açmış olduğum 2 adet şikayet konusundan dolayı huzur bozmaktan banlanmıştım. Bu şahsiyetin yapmış olduğu şeyi de "huzur bozmak" olarak değerlendirmezseniz edebimin dışına çıkıp saydıracağım bazılarına. Asıl küfürü görmüş olursunuz böylelikle..

ByPowerfuL

0
İyinet Üyesi
Reaction score
7
aslında tek bir sorun var satış konularını dalgaya vurararak açık arıyorlar satıcının moralini 0 lamak gibi bir yeteneği var bazı arkadaşların :) buna bir çare gelse güzel olacak..

Saygılar

Lanet

1
İyinet Üyesi
Reaction score
97
Forum yöneticileri için açmış olduğum 2 adet şikayet konusundan dolayı huzur bozmaktan banlanmıştım. Bu şahsiyetin yapmış olduğu şeyi de "huzur bozmak" olarak değerlendirmezseniz edebimin dışına çıkıp saydıracağım bazılarına. Asıl küfürü görmüş olursunuz böylelikle..

Açilan konu ve tarzina bakar, burada da hala tehditkâr tutumunuz devam etmekte. Onlarca hatta yüzlerce konu açıldı İyinet ya da yönetimi hakkında, neden onlar banlanmadı acaba da siz banlandınız? Kimsenin size karşı kişisel bi tutum izlediğini sanmıyorum. Böyle konu buldunuz ya dayayın yönetime, atın suçu.

Ama yok, ben forum hakkında bölümüne konu açmıştım, ben banlandım, o zaman forum hakkında bölümüne yönetici şikayet öneri konusu açan herkes banlansın! Yok ya :)

osahin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
34
İyinetten banlanmak için ne yapmak lazım.Biri kural bütünü halinde foruma koyarsa biz de ona göre hareket edebilelim.

Sahtekarlık yapanlar banlanmıyor/banı açılıyor.
Küfredenler banlanmıyor/banı açılıyor.
Milletin hassas olduğu konularda konu açabilenler banlanmıyor/banı açılıyor.

Bizde yapalım bizde banlanmıyalım bilelimde

Doğruyu söylersen banlanabilirsin :p 9. köye hoşgeldin

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5