İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

İzin Verilen Siteler

Mehmet

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Adsense'de bu özelliği kullanan var mı? Geçenlerde kullanmaya başladım, sonra bir baktım, "alttaki siteler geçtiğimiz hafta içinde reklamlarınızı yayınladı" gibi bir kısım var, buradaki sitelerin hemen hepsi arama motoru IP'leri.

Tahminimce arama motoru cache'lerinden giren ziyaretçileri sistem izin verilmeyen site olarak algılıyor, mesela http://64.233.183.104/search?q=cach...pedia.org/+wikipedia&hl=tr&ct=clnk&cd=1&gl=tr böyle bir cache'den gelince kullanıcı, 64.233.183.104 IP'si Google'a ait olmasına rağmen, AdSense buna izin verilmemiş diyerek geçersiz sayıyor, bu da ciddi bir sorun çünkü %5 ve üstü ziyaretçi cache'lerden geliyor, hem yayıncı para kaybediyor, hem de AdWords bu tip tıklamaları fatura etmediği için(öyle okudum bir yerde) kendi de, kendi cache'sinde gösterdiği reklamdan para kazanamıyor/kaybediyor. Çözümü cache adreslerine izin vermek olmamalı zira yüzlerce IP'yi eklemek mantıklı değil.

Mail attım Google'a bakalım cevap gelecek mi.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5