İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

izlesene.com nokta.com'un

Y

yaBgu

Misafir
neye istinaden on binleri telafuz ediyorsunuz? bence uçuyorsunuz :(

10 site yönetmekle 30 site yönetmek arasında bile müthiş fark olurken,
bunlara - %10 una - proje ile internet sadece çöplüğe döner bence.

yani tabii bu konuda direk kaynak göstermek mümkün değil fakat gerçekten rakamlar oldukça büyük, 2002 yılından beri amatör olarak domain kayıt ediyorum, yani ticari anlamda kendim için sürekli olarak domain arıyorum ve inan Nokta.com ile binlerce kez karşılaştım (abartısız söylüyorum daha önce günlerimi boş domain aramakla geçirirdim) yani şu an aklıma gelmiyor ama şu an boşta olsa almayacağınız bir çok domaini sırf jenerik diye almış bu adamlar, bu adamlar bu domainleri satmıyorlar (ne kadar satıyoruz deselerde bugüne kadar bir kere domain sattıklarını duymadım) bir kaç aya kadar site de kurmuyorlardı şimdi 7-8 tane site kurmuşlar, ben de kendimce :) bu adamlar yavaş yavaş site yapmaya başladılar ve site işine girecekler yorumunda bulundum, tabii ki bu benim yorumum ne yapmak istediklerini gerçekten çok merak ediyorum :) izleyip göreceğiz ama emin olun bir kaç sene içerisinde bu adamlar bir çok webmastere ekmek kapısı olacak.

pigeon

0
İyinet Üyesi
Reaction score
12
peki arkadaşlar domainlerden nasıl para kazanıyorlar bize de fikir verin de biz de uygulayalım. 200 domain boşa duruyor. saatte - günde 1 dolar falan..
yeni domain alıyorsunuz parka koyuyorsunuz, nereden geliyor bu ziyaretçi de para kazandırıyor çözemedim valla.

Y

yaBgu

Misafir
pigeon

bahsetmiş olduğum gibi adamların domainleri jenerik yani mesela destanlar.com (bir zamanlar benimdi :() şimdi interneti kullanmayı (tam olarak) bilmeyen bir çok insan destanlar ile ilgili bir siteye ulaşmak istediğinde otomatik olarak adres çubuğuna böyle site olsun ya da olmasın www.destanlar.com yazıyor ve bu şekilde sitenin bir trafiği oluyor bu durumda domain park sisteminde olduğu için oradaki reklamlardan herhangi birine tıklama olduğunda para kazanıyorlar (ki ben park sistemlerinden para kazanma girişimlerinin olduğunu sanmıyorum) yani bu adamların bu şekilde jenerik olan binlerce türkçe domaini var yani aklıma gelmiyor mesela tarihler.com terimler.com yani bunun gibi binlerce domain...

HostBank24

Nokta.com 2001(sanırım) yılından beri domain kaydediyor o yıllarda kaydettikleri domaini daha önce kimse almadığı için(varsayım) 7 dolara kayıt ediyorlardı :) ama 2003 ve 2004 yılından sonra aldıkları domainlerin hemen hemen hepsini backorder yöntemiyle aldılar yani ortalama 30$ civarı ki zaten Nokta.com - Snapnames ve Pool gibi bir çok backorder firmasıyla anlaşmalıdır, ki sonuçta bir çok domain bir zamanlar boştu ve 7$ dı şimdi o domainlerden bazıları günde 700$ kazanabilir.

K

Kerasus

Misafir
peki arkadaşlar domainlerden nasıl para kazanıyorlar bize de fikir verin de biz de uygulayalım. 200 domain boşa duruyor. saatte - günde 1 dolar falan..
yeni domain alıyorsunuz parka koyuyorsunuz, nereden geliyor bu ziyaretçi de para kazandırıyor çözemedim valla.

Tabiki a , b yada c domaini bu parking gelirlerini getirmez elinde jenerik domainler olmalıki güzel parking geliri elde edebilesin, misal:
oyun.com
resim.com
video.com
ekonomi.com
emlak.com
sohbet.com
oyunhileleri.com vs vs.. gibi alan adları bu alan adlarında şu ana kadar hiçbir site kurulmamış olsa dahi alexa ranklarının yüksek oldugu görülebilir, çünkü ziyaretciler bu gibi içerikleri aradıklarında adres çubuguna ilk önce bu alan adlarını girmekteler , dolayısıyla parking gelirleride yüksek oluyor.

Nokta Inc tabiki elindeki tüm alan adlarına proje yapamaz, zaten şu sıralar sedo gibi aracı kurumlar üzerinden işe yaramayacağını düşündükleri birçok alan adını uygun rakamlara(900$-5000$) elinden çıkarmaya başladılar...

AkrepList

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
arkadaşlar olay şu paraniz varsa arsa değil domain alin, ben oyle yapiyorum ömrüm yeterse bu domainler bana 10 arsa 10 daire parasi kadar geri donecek zaten

işimi de bıraktım zaten:)

Aforizmalar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0

Mywedding

1
İyinet Üyesi
Reaction score
96
bir scripti beğenip alıyorum,beğendiğim için..

ama bu scripte uygun fikir bulduktan sonra ,kullanıyorum..

domain alımındada aynı şeyi yapıyorum..

yani beğenirsen ,alırım..

sonra kullanıp ,kullanmamak benim ruh halime, fikirlerime bağlı oluyor..seneler geçebilir...

ayrıca akreplist e ,katılıyorum...

cınaroğlu

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Adamların elindeki başka domainleride görseniz o zaman çıldırırsınız desenize :)

R

reisabi

Misafir
anlamadığım nokta ploop abi senin kazandığını kimse kazanmıyor peki niye proje yapmıyosun :p

Priapos

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Ploop Sen Napıyonda Bu Kadar çok Kazanıyosun yaw ? ... Kimsenin Dilinden Düşmüyosun .. :)

T3chn0

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
forumdan bir arkadaş izlesene benimdi nokta.com a sattım dedi :)

Die

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
50.000 domain he? :D hayal gücünüz çok yüksek, abartmayın isterseniz :)

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5