İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

İzleyipte etkilenmeyecek tanımıyorum!...

CANIBEYAZ

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
4. Uluslar arası Türkçe Olimpiyad’ı töreninde İstiklal Marşımızı coşkuyla okuyan küçük kız Suğra Bal (4), seyredenleri gözyaşlarına boğdu.

İzleyipte tüyleri diken diken olmayan hatta gözleri yaşarmayacak, bu hizmetin mühimmiyatını idrak edemeyen Türk'ün Türk'lüğündne şüphe ederim.. Saygılar, selamlar...

http://www.samanyoluhaber.com/tr/gunluk/a.15065.html

Not: Yoğunluktan açılmama gibi bir hata ile karşılaşabilrisiniz, "Play" düğmesine bir kaç kez basarak bu sorunu aşabilirsiniz...

D

duyurbeni.com

Misafir
CANIBEYAZ' Alıntı:
4. Uluslar arası Türkçe Olimpiyad’ı töreninde İstiklal Marşımızı coşkuyla okuyan küçük kız Suğra Bal (4), seyredenleri gözyaşlarına boğdu.

İzleyipte tüyleri diken diken olmayan hatta gözleri yaşarmayacak, bu hizmetin mühimmiyatını idrak edemeyen Türk'ün Türk'lüğündne şüphe ederim.. Saygılar, selamlar...

http://www.samanyoluhaber.com/tr/gunluk/a.15065.html

Not: Yoğunluktan açılmama gibi bir hata ile karşılaşabilrisiniz, "Play" düğmesine bir kaç kez basarak bu sorunu aşabilirsiniz...

Koyunsun dememek için zor tuttum kendimi. Türkiyenin büyük cogunlugu gibi malesef sende koyunsun...

CANIBEYAZ

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
duyurbeni.com' Alıntı:
Koyunsun dememek için zor tuttum kendimi. Türkiyenin büyük cogunlugu gibi malesef sende koyunsun...

Gece gece güldürdün beni saol :D Eksik oolma..

Ey akıllı, cin, zeki, büyük insan, yüce şahsiyet söyle bakalım neremiz koyunmuş? nerde hata yapmışız? Söyle bakalım bizde uyanalım...

kesmekes

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Şov, medya harika kullanıyor böyle şeyleri ve bizlerde etkileniyoruz.
Ya söylesenize, 4 yaşındaki bir kız çocuğu için okuduğu İstiklal Marşı'nın fenerbahçe marşından farkı var mıdır? Cevap: Farkı yoktur.
Eee madem farkı yok, biz neden bu kadar etkileniyoruz yada gururlanıyoruz?
Cevap: Etkileneceğimiz, gurur duyacağımız, övüneceğimiz şeylerin sayısı git gide azalıyorda ondan...

Can

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
kesmekes e katiliyorum,
bu konum icinde gurur duyup ovunebilecegimiz tek nokta 4 yasinda ki bir kiz cocugunun Istiklal Marsi mizi ezberlemesidir ama goz yaslarina bogulup aglanacak bir durum yoktur cunku o kiz 4 yasinda ve daha dunyadan bi haber....

B

bedafocb

Misafir
Türkçe olimpiyatında sadece bir küçük kızın İstiklal Marşı'nı okumasını gördüyseniz diyecek bişeyim yok... Yapılan organizasyonun önemini kavrayamadınız galiba....Bu kızdan yaşı çok büyük olanların Türkçe komuşamadığı bir ülkedeyiz. Duygulananların neden koyun olduğunu anlamadım

CANIBEYAZ

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bedafocb' Alıntı:
Türkçe olimpiyatında sadece bir küçük kızın İstiklal Marşı'nı okumasını gördüyseniz diyecek bişeyim yok... Yapılan organizasyonun önemini kavrayamadınız galiba....Bu kızdan yaşı çok büyük olanların Türkçe komuşamadığı bir ülkedeyiz. Duygulananların neden koyun olduğunu anlamadım
Evet güzel bir konuya temas etmişsin... Programın büyük bir bölümünü izledim ve çok etkilendim.

Kimi İnsanlar, gurbetteki bir muhterem şahsın rüyasına iştirak ederek bu denli güzel olaylara imza atılmasını malesef görmemezlikten gelmeye çalışıyor, yargısız infaza devam ederekten ülkü sevdasını şahsi menfaatleri doğrultusunda bir kenara atıyorlar...

Saygılarımla..

D

duyurbeni.com

Misafir
Ortalamanın altında düşünüyosunuz .Ama kapasiteniz bunun cok üzerinde yormak istemiyorsunuz anlaşılan, Gecenlerde Mısırda bi kabilede bi cocuk cıkmıştı sonra tüm Mısırda ünlü oldu, 3 yaşında kendisi 600 Sayfalık Kuranı Kerim'i ezbere okuyordu, etrafındaki tüm herkez onun sözünü dinliyordu..Tüm bunlar gurur verici . Ama gel görki neyle övündügümüzün ölçüsü cok önemli. İstiklal marşımızı okuyan kız cocugumuzun cok geç değil 5-6 sene sonra bu ülkeye sövmiyeceginin garantisini kimse veremez ... Bu ayakla hepsi uyutuluyor bi tanesi cıkar ezbere Kuranı okur biri cıkar marşımızı okur. Sizlerde helal olsun bee ne okumuş dersiniz ondan sonra onları kullananlar calışmalarına tam gaz devam eder. Bu ülkenin altını kazınmaya devam ederler. 6 ay sudanda 6 ay da Nijeryada kaldım bu oyunların nasıl döndügünü herşeyimle şahit oldum.

- repleri bekliyorum:)

B

bedafocb

Misafir
5-6 sene sonra sövüp sövmeyeceğini şimdiden bilemediğimizden şimdiki olayı irdelemek lazım. Ayrıca bu ülekin altı nasıl kazılıyormuş gerçekten merak ettim doğrusu...

tetal

1
İyinet Üyesi
Reaction score
20
duyurbeni.com' Alıntı:
Ortalamanın altında düşünüyosunuz .Ama kapasiteniz bunun cok üzerinde yormak istemiyorsunuz anlaşılan, Gecenlerde Mısırda bi kabilede bi cocuk cıkmıştı sonra tüm Mısırda ünlü oldu, 3 yaşında kendisi 600 Sayfalık Kuranı Kerim'i ezbere okuyordu, etrafındaki tüm herkez onun sözünü dinliyordu..Tüm bunlar gurur verici . Ama gel görki neyle övündügümüzün ölçüsü cok önemli. İstiklal marşımızı okuyan kız cocugumuzun cok geç değil 5-6 sene sonra bu ülkeye sövmiyeceginin garantisini kimse veremez ... Bu ayakla hepsi uyutuluyor bi tanesi cıkar ezbere Kuranı okur biri cıkar marşımızı okur. Sizlerde helal olsun bee ne okumuş dersiniz ondan sonra onları kullananlar calışmalarına tam gaz devam eder. Bu ülkenin altını kazınmaya devam ederler. 6 ay sudanda 6 ay da Nijeryada kaldım bu oyunların nasıl döndügünü herşeyimle şahit oldum.

- repleri bekliyorum:)
ee büyüyüncede o 3 yaşındaki kızın din değiştirmeyeceği garantisini kim verebiliyor peki? Marşımızın filmini kardeşime izlettim sen şiir olarak ilk kıtayı oku bakalım dedim okuyamadı. bu beni çok utandırdı. şimdikiler İstiklal Marşının açılışlarda, maçlarda, okullarda okunması zorunlu olan bir şeymiş gibi görüyor. amacını ve anlamını bilmiyor. ama o ufak kızın okurken yaptığı hareketler, sesinin son haddesine kadar bağırarak gerek mimikleri gerek vurgularıyla beni ilk izlememde ağlattı. ve başta ona bu duyguyu bu bilinci aşılayan ailesine teşekkür dualarımı, ve İstiklal Marşı okunurken tv programında alkışlayan o gereksiz gruba lanet dileklerimi sıraladım... böyle bir koyun olacaksam seve seve olurum...

dreamz

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Herkes o kızın ; bayrağa,vatana sövmiyeceginin garantisini verebilir çünkü o kızın ailesi buna izin vermez. Buna izin vercek,öyle yetiştircek olsalar o kıza bu yaşta böylesine istiklal marşını okumasına izin vermezlerdi.

trextra

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Şimdi ezbere okumasıyla övünen kişilerin, ilerde yapılacak bir densizliği eleştireceğini hatta yokedeceğine inanıyorum. Şu anki davranışı takdir edilmeli. Olurda ilerde kötü yola saparsa, takdir etmeye devam etmeyiz merak etme.

Edit: Bu arada yeni açıldı video. Allah herkese böyle şirin evlat nasip etsin :)

netistanbul

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Türkçe olimpiyatını izleyenlerdenim..yanımda ailem olduğu için sessiz ağladım..bu olayı gormezlikten gelenlere 1 çift soz sotlemek istiyorum..Güneşi balçıkla sıvayamazsınız..türkiye de bile adam akıllı türkçe konuşamayan, istiklal marşını ezbere okuyamayan binlerce makam sahibi insan varken.. Haritada yerini bile gosteremeyeceğimiz ülkelerdeki o küçük çoçuklar, bize sundukları şiirler ve şarkılarla bizi sevincimizden ağlattılar.bu sevgi tomurcuklarını o ülkelere eken muhterem öğretmenlere ve bu işin asıl mimarı Fetullah Gülen Hocaefendiye teşekkür ederim..Bizim öz kültürümüzü çok iyi bilen ve yabancı dil olarak kendisine türkçeyi seçen bu çocuklar, gelecekte türkiyenin barış elçileri olacaktır..bu bir destandır..ve dunyanın dort biryanındakı fedakar öğretmenlerimizi bu destanı örmektedirler.

CANIBEYAZ

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
netistanbul' Alıntı:
Türkçe olimpiyatını izleyenlerdenim..yanımda ailem olduğu için sessiz ağladım..bu olayı gormezlikten gelenlere 1 çift soz sotlemek istiyorum..Güneşi balçıkla sıvayamazsınız..türkiye de bile adam akıllı türkçe konuşamayan, istiklal marşını ezbere okuyamayan binlerce makam sahibi insan varken.. Haritada yerini bile gosteremeyeceğimiz ülkelerdeki o küçük çoçuklar, bize sundukları şiirler ve şarkılarla bizi sevincimizden ağlattılar.bu sevgi tomurcuklarını o ülkelere eken muhterem öğretmenlere ve bu işin asıl mimarı Fetullah Gülen Hocaefendiye teşekkür ederim..Bizim öz kültürümüzü çok iyi bilen ve yabancı dil olarak kendisine türkçeyi seçen bu çocuklar, gelecekte türkiyenin barış elçileri olacaktır..bu bir destandır..ve dunyanın dort biryanındakı fedakar öğretmenlerimizi bu destanı örmektedirler.
Eline, yüreğine sağlık. Destansı bu hizmeti çok güzel bir şekilde açıklamışsın... Selam ederim.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5