İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

İzmirde bildiğiniz Veri kurtarma merkezi varmı

sonsuzhost

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Merhaba arkadaşlar ofisteki PC lerden birinin HDD si bozuldu izmirde tavsiye edebileceğiniz bir veri kurtarma merkezi varmı ?

bilgi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
171
Yıllar önce kızlar ağası hanının üst katında bir bilgisayarcı yapıyordu, şimdi ne oldu bilmiyorum, yolun düşerse bir bak istersen...

falsealarm

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
$2000 dolar isterler ise ki isteyemezler demiyorum, sana adresimi veriyim bana Amerikiaya hard diski FedEx International Priority ile gonder, ben burada bir data recovery firmasina yaptirayim, yinede daha ucuz tutar :) Turkiyede fiyatlar bu ise cilgin bir olay yahu.

sonsuzhost

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Hepinize teşekkür ederim arkadaşlar araştırdım 5 bin $ a kadar istiyorlar tepem attı şimdi aradığım tek şey şu :

Western Digital WD800bb (IDE) hard disk kıyıda köşede Kullanılmamış yada kullanılmış ancak sorunsuz elinde olan lütfen benimle iletişime geçsin 0 232 464 68 87 yada [email protected] msn adresimden

recovery e o kadar para vermem ben riski göze alıyorum aynı diskten bulup önce diskin kartını değiştiricem olmazsa hdd yi açıp içindeki Diski bulacağım aynı model yeni HDD nin içine takıcam yani ya bu şekilde olacak yada çöpe gidecek.

NOT: sen bunu nasıl yapıcan demeyin benim temelim digital elektronik yıllarca dijital elektronik devreler tasarlayıp üretimini yaptım ayrıca ortağım daha önce kafa olarak tabir edilen (hdd nin okuyucu gözü) hasar görmüş hdd lerden diski çıkarıp sağlam bir hdd ye aktardı ve çalıştırdı.

Benim görüşümce türkiyede data kurtaran firmalardan birine bu diski teslim edecek olursam büyük çoğunun uygulayacağı yöntem zaten bu önce hdd nin elektronik devresini değiştirecekler olmazsa içindeki diski aynı model sağlam bir hdd ye aktarıcaklar olursa 5 bin $ alacaklar olmazsa olmuyor diyecekler:)

...::LorD::...

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
arkadaşım veriyi geri kurtarma programları var bir tanesi vardı adını tam hatırlamıyorum hdd bozuk olsun yanmış olsun veri kurtarıyordu veri kurtarma programlarını araştır derim

sonsuzhost

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
arkadaşım veriyi geri kurtarma programları var bir tanesi vardı adını tam hatırlamıyorum hdd bozuk olsun yanmış olsun veri kurtarıyordu veri kurtarma programlarını araştır derim

Teşekkürler ama sorun disk yüzeyi değil yani format atma yada disk yüzeyindeki bir sorundan ötürü veri kaybım yok sorun elektronik/mekanik ve disk çalışmıyor yani motor dönmüyor dolayısı ile veri kurtarma yazılımının yapabileceği bir şey yok yani diski formatlamış olsaydım yada disk yüzeyi zarar görüp disk dönüyor olsaydı veri kurtarma programı işe yarardı ancak şu aşamada iş veri kurtarma programının yapabileceği bir şey değil.

SargeT

0
Yasakli Uye
Reaction score
10
Yaklaşık 10 yıl önce benim başımada geldi o zamanlar muhasebe bürosundaydım ve bürodaki bir makinanın hiç unutmuyorum quantum 540 lık hdd si vardı. Ben içinden bi parça sökmek isterken nasıl olduysa hdd bir daha çalışmadı o zamanlar fiyatlar daha da uçuktu. En son mecidiyeköy civarlarında birini bulup yaptırmıştık. Adamın yaptığı işlemse aynı marka ve model de aynı özelliklerdeki başka bir hdd yi alıp yanan devresini değiştirmekti.

Çok büyük geçmiş olsun.

hsendogan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
dostum HDD kaçlık,

Model no ve kartın üzerindeki chip in numarasını yazarsan yardımcı olabilirim belki.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5