İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

İZMİR'de ki Arkada$lar

Borte45

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
İzmir'de yaşayan yada İzmir'i bilen arkadaşlarıma bazı sorularım olacak yanıtlarlarsa çok mutlu olurum.

Kordon'a nasıl giderim? İzmir Otogarı'ndan Konak otobüsüne bineceğimi biliyorum fakat nerde ineceğim onu bilmiyorum. Yada Konak Meydan'ından Kordon'a nası gidebilirim?

Kordon'dan İzmir Otogarı'na dönmem için ne yapmam gerek?

Bir sorum ise Bornova'dan Balçova'ya nasıl giderim ? Çalışan otobüs yada minibüs varmıdır? Amacım Balçova'da Teleferik'e binmek,Teleferikler'e nasıl gidebilirim?

Son sorum ise Çeşme/Ilıca nasıl bir yerdir tatil yapılabilinir mi? Ve orada termal tesis(kaplıca) bulabilirmiyiz?

Sorularımı yanıtlayan herkese çok çok teşekkür ederim...

nokie

0
İyinet Üyesi
Reaction score
8
ılıca çeşmenin en iyi yerlerinden biridir, kalabalıktır, plajı vs. güzeldir. tavsiye ederim. Çeşmede gezip vakit geçirilebilecek daha iyi bir yer yok zaten. Benim yazlıkta çeşme merkeze 10dklık bir yerde ama her fırsatta atlar ılıcaya gideriz mutlaka.

İzmir otogarından konağa direk eshotların iptal olduğunu duydum, sadece montrö'ye kadar götürüyor (48 numara). Ordan izmir sinamasının olduğu yola çıkıp, konak dolmuşlarına binebilirsin, ister konak meydanda, ister konağın son durakta inebilirsin.

Kordona gitmek için bineceğin 48 numara eshotta, montrö'de indikten sonra, mcdonalts var orda karşında hemen, onun olduğu yoldan sağa doğru kız meslek lisesinin bulunduğu yere kadar hiç sapmadan yürüyorsun, 10dklık bir yol.. zaten yolun sonunda karşına sahil geliyor, orası kordon. Diğer bir deyişle; pasaport.

Bornovadan balçovaya direk eshotlar varmı bilmiyorum, ama konaktan balçovaya 167, 169, 184, 186 numaralı eshotlara binerek gidebilirsin, ancak yinede bu numaralara bakarken, eshotun tabelasında gideceğin yerin yazdığından emin ol mutlaka, bazen değişiklikler olabiliyor.

Borte45

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Teşekkür ederim nokie. +rep
Birde şunu duydum Konak Meydanı'ndan sahil byunca yürüyerek Kordon'a ulaşılabilirmiş. Bu doğrumudur ?

nokie

0
İyinet Üyesi
Reaction score
8
yardımcı olabildiysem ne mutlu..

Tabiki ulaşabilirsin, konak meydandan sahil tarafına geçip vapur iskelesinin ordan itibaren, sağa doğru; kordon boyu ister alsancak yada pasaporta kadar, ister solda doğru; güzel yalı, göztepeye kadar sahil boyunca yürünebiliyor.

Kordon boyu yürüyerek geçiş yapabileceğin 4 semt var, bunlar; alsancak, pasaport, konak, güzel yalı, göztepe.

Alsancak ve göztepe arası çok uzun bir mesafe var, yürüyerek gitmek çok zor.

Ama alsancak, pasaport arası mesafeler çok yakın mesela. yürüyerek 15 dk sürer.

Alsancak, konak arası mesafelerde uzun, dolmuşa binip gitmeni öneririm. yürüyerek 30dk sürer.

Borte45

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
İzmir'e her zaman gitme fırsatımız olmuyor,sahile baka baka gideriz Konak'a. :)

Verdiğin değerli bilgiler için tekrar teşekkür ederim.

ismozalp

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
İzmirde Yaşıyorum msn adresim profilimde mevcut yardıma ihtiyaç duyarsan ekle msn e yardımcı olmaya çalışırım.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5