İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Java chat apletinde sorun .

GaLadRe

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Java chat apletinden irce girerken bağlanılan portun gizlenebilmesi mümkünmüdür ? örnek connection:irc.örnek.net:8000 bu 8000 i göstermemenin bir yolu varmı ?

Mohti

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Sadece Port Değilde, Kompile Java kodunu değişik bir sekile ceviren siteler var.

Mesela html kodu yaziyorsun. altinda sana php olarak geri veriyor..

Kod Ceviriciler yani..

Ama Java varmi bilmiyorum..
Araştirirsan Bulabilirsin diye düşünüyorum.

GaLadRe

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Yok bu java ile ilgili bir işlem . Görmüşsündür bir irc sunucusuna girerken web apletten . Bağlanırken alt tarafta bağlandığın portu gösterir 7000 yada 8000 dir genelde . Ben işte bunun gözükmemesini sağlamaya çalışıyorum .

Mohti

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Pardon Ben Yanlis anlamisim.

Ama istediğin biraz zor gibi geliyor. Sonucta port'un gözükmesi yada Applet'teki herhangi bir fonksiyon, Script in yazılımı ile alakalı birseydir.

Hangi java applet'ini kullaniorsanız onun hakkında bilgi aramaya calisin derim..

yada en yakın Coder ile görüsün derim :)

GaLadRe

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bu javadan anlayanlar için çok basit bir işlem . Fakat ülkemizde java bilen sayısı çok az olduğu için ulaşması çok zor . Zaten bölümdende belli olduğu kadarı ile java bilenlerin geleceği parlak çünkü rakipleri az . Demekki sağlam bir java kursuna gitmek gerek . Vaktim olsa 5 dk durmazdım .

GaLadRe

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Biliyorum zaten eschatte var o özellik . Ama eschat kullanmak istemiyoruz . O özellik pjirc tede var , daha doğrusu bende port saklanmışı var . gOp.JS isimli bir dosya açmışlar içine , indexi oradan okutuyorlar . Bende bunu sordum zaten . Yani aşağıdaki indexin içindeki kodları başka bir dosya açıp oradan okutamazmıyız ? Aşağıdaki açık web portu (7835) gözükünce sorun yaratıyor .

PHP:
PARAM NAME="Nick" VALUE="">
                      <PARAM NAME="Password" VALUE="">
	         <PARAM NAME="user" VALUE="Java">
                      <PARAM NAME="UserInfo" VALUE="iyinet">
                      <PARAM NAME="Channels" VALUE="#iyinet">
                      <param name="ServersString" value="  :ZI ChanServ NickServ 7835! irc.iyinet.com">
              </APPLET></td>
	</tr>

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5