İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Java Script kodu ile değişken banner

J

jEEpERscREEpERs

Misafir
Merhaba, ben son günlerde sitemin aşırı hitlerinden dolayı php random banner kodumu değişmeye kadar vermiştim. Çünkü sayfalar gec acilmaya baslamisti.

Her sayfadan 468x60 alanlarından iframe ile php random (değişken) banner kodunu cagirtiyordum. Php işlemlerde aşırı bir yük getirdiğinden dolayı server'a, kendim başka bir yol arayisina girdim.

Nette yaptığım araştırmalar sonucunda, çok güzel ve hafif bir kod buldum. Size sunuyorum... Başınız sizinde site yavasligi ile belada ise, sizin için güzel bir çözüm olacağına inanmaktayım.

Belki bazı java'da çok yorar server'ı diyebilirler ancak; şuan için herşey gayet iyi gidiyor... Size kodu sunuyorum buyrun :

<SCRIPT LANGUAGE="Javascript"><!--

function page() {
} ; p = new page() ; n = 0
//----Database-------
p[n++]= "banner1.php"
p[n++]= "banner2.php"

// just keep adding..
//-------------------
i=Math.floor(Math.random() * n);
self.location.href=( p );

//--></SCRIPT>

<BODY leftmargin="0" topmargin="0" marginwidth="0" marginheight="0">
<div align="center"><BR>
<BR>
</div>
</BODY></HTML>

---------------------------------

Bu kodu oldugu gibi bos bir html veya php sayfaya kopyalayıp, banner'larınızın oldugu sayfaları burdan cagirtabilirsiniz...

Kolay gelsin, başarılar!

J

jEEpERscREEpERs

Misafir
Sende sağol . Çözümünü bulduğum her sorunun cevabını daima sizlerle paylaşacağım...

Sevgiler, saygılar...

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5