İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

javascript tavsiye maili.

GuLSehri

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
javascript olarak bildiginiz bir tavsiye mail kodu varmi? cgi de olur sanirim ama kurmasini anlamadim..yapamadim dogrusu..javascript en basiti oluyor degilmi;)

F

fenerli

Misafir
mesajları türkçeleştirmen lazım, bir de istersen domain uzantıları ile ilgili bölümde oynama yapabilirsin, .tr domain için ama checkmail yani email adresi doğrumu yazılmış kontrolünü kaldırırsan buna da gerek yok.
-----------------
<SCRIPT LANGUAGE="JavaScript">
<!--

var initialsubj="Hay buddy, take a look at this"
var initialmsg="Hi:\n You may want to check out this site: "+window.location
var good;
function checkEmailAddress(field) {

var goodEmail = field.value.match(/\b(^(\S+@).+((\.com)|(\.net)|(\.edu)|(\.mil)|(\.gov)|(\.org)|(\.info)|(\.saks)|(\.biz)|(\.aero)|(\.coop)|(\.museum)|(\.name)|(\.pro)|(\..{2,2}))$)\b/gi);
if (goodEmail) {
good = true;
}
else {
alert('Please enter a valid address.');
field.focus();
field.select();
good = false;
}
}
u = window.location;
function mailThisUrl() {
good = false
checkEmailAddress(document.eMailer.email);
if (good) {

//window.location = "mailto:"+document.eMailer.email.value+"?subject="+initialsubj+"&body="+document.title+" "+u;
window.location = "mailto:"+document.eMailer.email.value+"?subject="+initialsubj+"&body="+initialmsg
}
}
-->
</script>

<form name="eMailer">
Tell a friend:
<input type="text" name="email" size="26" value=" Enter Address Here" onFocus="this.value=''" onMouseOver="window.status='Enter email address here and tell a friend about this site...'; return true" onMouseOut="window.status='';return true">
<br>
<input type="button" value="Send this URL" onMouseOver="window.status='Click to send an email (with this page address) to a friend! Enter email address above...'; return true" onMouseOut="window.status='';return true" onClick="mailThisUrl();">
</form>
-----------------

GuLSehri

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
hm bunu gormustum javaindir de ama outlooka cikiyor herkesde ayarlimidirki bu? mesela ben de outlook ayarli degil:p ya calismiyorsa her ziyaretcide:p

Y

Yns

Misafir
JavaScript ile bahsettiğin şekilde mail yollayamazsın.Sunucu taraflı bir dilden yardım alman lazım.

GuLSehri

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bu cgi koyunca sayfada
Bad Gateway
Web server received an invalid response while acting as a gateway or proxy server.

--------------------------------------------------------------------------------

Web Server at gulsehri.com

hatasi veriyor neden acaba?

------------------
pembekedi sitem php degil o yuzden yapamiyorum.asp denedim calismadi tavsiye ye destekli degilmis sanirim.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5