İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Javascript ziyaretçi izleme yardım!

M

mfk_1868

Misafir
Bu toplistlerin yaptıgı tarzda bir javascript kodu koyularak ziyaretçi sayısı browser bilgisi vs vs nasıl elde edip php dosyasıyla baglantısı kurulur. Php tarafını yapabilirim fakat javascript konusunda pek bilgim yok. Yardım lutfen.

trextra

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
iyinetin yaptığı gibi yapabilirsiniz.

<script language="javascript" src="www.site.com/a.php?siteid=1234"></script>

M

mfk_1868

Misafir
fakat bu php uygulamasının içinde buyuk ihtimalle javascript kodları var. javascript seklinde cagırdıgımızda o php dosyası headerları javascript olarak tanımlanmadıgında sanırım o dosya işlem gormez. birisi cevaplarsa sevinirim.

Y

Yns

Misafir
Örnek Stats uygulamalarını incele.sf.net'ten veya hotscripts'ten onlarca bulabilirsin.

Js ile bilgiler alınıp php üzerine GET[] dizisi üzerinden yollanir genelde.

M

mfk_1868

Misafir
cok aramıstım fakat pek birşeye rastlamamıştım yinede tekrar arıyıcam. Sizinde bildiginiz uygulamalar varsa ve yazarsanız memnun olurum. tum msj atanlara tsk.

trextra

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bazı toplistler resim image adresini "xx.com/resim.asp?id=11" vererek resmi getiriyor ve hitleri saydırıyordu. Bu sayaç sayfalarında da javascript yoktu. Sadece id yi alıp hiti bir artırıp, resimi getiriyordu. İlla java olmasına gerek yok içinde. Kendin test edebilirsin çok uzun sürmez. Sadece hit saydıran bir kod ekle ve test et.

Kolay gelsin.

Y

Yns

Misafir
Eğer renk derinliği ve ekran çözünürlüğü istatistikler içindeyse Javascript'e bağımlısın.Bunlar HTTP_USER_AGENT ile alınamıyor çünkü.

M

mfk_1868

Misafir
bir soru daha soruyum kucuk o zaman:)
php ile referrer alabiliyomuyuz yoksa javascript kullanmakmı zorundayız?

daRksnak3

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
$HTTP_REFERER
ile alabilirsin.
Örnek:

PHP:
<?
$referer = $HTTP_REFERER;
echo "$referer"; 
?>

Y

Yns

Misafir
register_globals kapalıysa sorun çıkarabilir.(sürekli boş döndürür.)
$_SERVER["HTTP_REFERER"]; şeklinde al

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5