İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Joomla-Cannot modify header information... ?

ReL4X

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Kod:
Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home2/program/public_html/configuration.php:1) in /home2/program/public_html/includes/joomla.php on line 697

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home2/program/public_html/configuration.php:1) in /home2/program/public_html/index.php on line 250

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home2/program/public_html/configuration.php:1) in /home2/program/public_html/index.php on line 251

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home2/program/public_html/configuration.php:1) in /home2/program/public_html/index.php on line 252

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home2/program/public_html/configuration.php:1) in /home2/program/public_html/index.php on line 253
Sitemi taşıdım bu hata ile karşılaştım. bunun üzerine başka bir hosta taşıdım. yine aynı hata ile karşılaşıyorum. Bu tip bir hata ile ilgili google da yaptığım aramalarda tam olarak bir cevaba ulaşamadım. bu sorunun çözümü hakkında bilgisi olan bir arkadaş yardımcı olabilir mi?

iyinet

Root
Admin
Hosting Firması
Reaction score
63
Detaylica anlatayim:
PHP de HTML ciktisi vermeden once tum header (HTTP basliklari) larin gonderilmesi gerekir.
Eger headerlari ekrana birseyler yazdiktan sonra gonderirseniz bu hatayi alirsiniz.

Bu hata buyuk ihtimalle eskiden beri vardi, ancak eski hostunun PHP ayarlari bu hatalari gostermeyecek sekilde idi.

PHP kodu icinde error_reporting fonksiyonu ile bu kontrol edilebilir.

En iyisi hatayi bulup duzeltmek.

ReL4X

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Evet daha önce taşırken dbde ve eklentilerde değişiklikler yapmıştım ve bunun sonucunda bazı aksaklıklar olmuştu ama site çalışır durumda olduğu için önemsememiştim. Birde aynı db üzerine sıfır script kurulumu deneyim bakalım.

ReL4X

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Çok şükür sonunda sorunu hallettim.Benzer bir sorunla karşılaşacak arkadaşlar için yazıyorum.
1. Joomlanın yeni kurulum dosyalarını boş anadizininize atın.
2. Kurulumu boş bir db ile yapıp; phpmyadmin den oluşan tabloların tamamını silin.
3. Yedek sqlınızı bu boş dbye import edin.
4. Eski kurduğunuz eklentileri tekrar kurun tamamdır. :)

LuGeLaS

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Detaylica anlatayim:
PHP de HTML ciktisi vermeden once tum header (HTTP basliklari) larin gonderilmesi gerekir.
Eger headerlari ekrana birseyler yazdiktan sonra gonderirseniz bu hatayi alirsiniz.

Bu hata buyuk ihtimalle eskiden beri vardi, ancak eski hostunun PHP ayarlari bu hatalari gostermeyecek sekilde idi.

PHP kodu icinde error_reporting fonksiyonu ile bu kontrol edilebilir.

En iyisi hatayi bulup duzeltmek.

peki o fonksiyonu nasıl kullanıyoruz?

iyinet

Root
Admin
Hosting Firması
Reaction score
63
peki o fonksiyonu nasıl kullanıyoruz?

Ornegin bu konuda belirtilen WARNING hatalarina ek olarak NOTICE leri gormek istemiyorsak, ancak bunun haricindeki tum hatalari gormek istiyorsak:

PHP:
error_reporting(E_ALL ^ E_WARNING ^ E_NOTICE);

Tum hata raporlamasini kapatmak icin

PHP:
error_reporting(0);

Tum hatalari gormek icin:

PHP:
error_reporting(E_ALL);

Bakiniz: http://us2.php.net/error_reporting

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5