İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Joomla CMS için Component (Bileşen) nasıl yazılır? İşleyişi nasıldır? Vs.?

M

mehyaa

Misafir
Merhaba arkadaşlar,

Sorumluluğunu aldığım birkaç web sitesinden birinde Joomla kullanıyorum ve sitenin işleyişiyle alakalı olarak bir component yazmam gerekli. Nette birkaç örnek buldum (genelde hepsi aynı, iki tane unique örnek var denk geldiğim) ama benim istediğim iş için örnek teşkil etmiyorlar ve genelde fazla bir açıklama yapılmamış. Benim istediğim frontend te bir form oluşturup bu formun çıktısını kimin yolladığıyla beraber veritabanına aktarmak ve backend te de bu formların sonuçlarını görüntülemek. Bu konuda yardımcı olabilecek arkadaşlar bana dönüş yapabilirlerse çok memnun kalırım. İşleyişi anlayabilsem Joomla'nın yapısının fazla zor bir şey değil bu ama sökebilmiş değilim malesef daha : )

BrUnO

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Facileforms bileşeni var joomla için hazırlanmış güzel bir form yaratma bileşeni, onu kullanıyorum gayet memnunum, kendi hazır scriptleri ile geldiği gibi form scriptine kendin eklemede yapabiliyorsun ve form alanlarını istediğin gibi düzenliyorsun, gelişmiş bir bileşendir.

Sıfırdan bileşen yazmaktansa varolanları öğrenmek çok büyük vakit kazancı :)

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5